Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#931 » pát 17. čer 2022, 10:47

Proc mam pocit, ze popisujes P30\usp a ne vp9?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#932 » pát 17. čer 2022, 10:52

Já byl s SFP9 spokojen, chod spouště je horší než u P10, ale zbytek je precizně odvedená strojařina. Vypouštění páčkou je o zvyku. Mě to nevadilo. :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#933 » pát 17. čer 2022, 12:15

Honzajan píše:Proc mam pocit, ze popisujes P30\usp a ne vp9?
Popisuji vp9, vp9sk a p30. Nedokážu už zpětně rekonstruovat, co bylo co, ale byl jsem překvapen, že ani p30 nemá lepší chod spoustě než vp9. Dojmy, které jsem si z otlapání v obchodě odnesl, byly spíš negativní na všechny tyto modely. Ale jak říkám, někomu to může vyhovovat.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#934 » sob 18. čer 2022, 18:09

Tak se také hlásím do klubu. ;-)
Jako čerstvý držitel ZP chtěl svoji první pistoli hned a ve výběru jsem měl SFP9 a Steyr M9-A2. Steyr nebyl nikde skladem, dostupnost ve hvězdách a tak jsem sháněl, kde mají SFP9. Ta taky nikde nebyla, ale nakonec jsem jednu sehnal. Sic je to verze s manuální pojistkou, ale to mi tak nevadí, hlavní je, že mi skvěle padla do ruky. Už se nemůžu dočkat, až ji vyzkouším na střelnici. Doporučíte mi nějaké dobré pouzdro na nošení? Děkuji.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#935 » pon 20. čer 2022, 19:23

HK te z vysokou pravdepodobnosti jen tak nezklame ;)
Jenom teda nevim, zda jsi vybral dobre zbran s pojistkou. Ta pojistka tam jenom zavazi a je naprosto k nicemu, hrozi ze si nechtene zajistis zbran...
Jinak pouzdra se resi jinde, je tady hodne info o pouzdrech a jak nosit... Staci hledat :twisted:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#936 » pon 20. čer 2022, 20:13

Psal, že neměl na výběr. Pojistka není žádná velká překážka, fakt bych to neřešil. Měl jsem USP s pojistkou a bylo to naprosto bezproblémové.

Uživatelský avatar
isbs
Příspěvky: 8

Příspěvek#937 » stř 22. čer 2022, 15:05

Ahoj dotaz snad to nedabluju ale pro HK jsem nenasel. Závěr po posledním výstřelu, nezůstane vzdadu, Ale je natažený takže když cvaknu zjistím že jsem prázdný protože cvaká na prázdno, Pokud s prázdnám zásobníkem stahnu zaver dozadu zustane tam jak má, ale po dostřílení ne.
Mám HK SFP9 novou, odstříleno cca 2000. Klasika SB 9mm. Origo zásobníky, žádné upravy, PB tlačítko. Začalo mi to dělat občas a ted už pravidelně. Hlídal jsem si ruce a určitě si závěr nepřitlačuju.V čem může být problém? Čistím pravidelně, zdála se mi dost mastná možná jsem ji špatně vytřel?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#938 » stř 22. čer 2022, 15:37

Bezna "zavada". Mne pomohlo rozebrat zasobniky a trochu potahnout pruziny (decentne, nechces z toho udelat rovnej drat :) ). Chvili to vydrzi a pak to tak nejak zacne delat znova. Podle me by to mohl byt i follower, ale ten zatim nahradni nemam, takze tezko rict.



JENAN
Příspěvky: 2

Příspěvek#939 » úte 5. črc 2022, 10:30

isbs píše:Ahoj dotaz snad to nedabluju ale pro HK jsem nenasel. Závěr po posledním výstřelu, nezůstane vzdadu, Ale je natažený takže když cvaknu zjistím že jsem prázdný protože cvaká na prázdno, Pokud s prázdnám zásobníkem stahnu zaver dozadu zustane tam jak má, ale po dostřílení ne.
Mám HK SFP9 novou, odstříleno cca 2000. Klasika SB 9mm. Origo zásobníky, žádné upravy, PB tlačítko. Začalo mi to dělat občas a ted už pravidelně. Hlídal jsem si ruce a určitě si závěr nepřitlačuju.V čem může být problém? Čistím pravidelně, zdála se mi dost mastná možná jsem ji špatně vytřel?


Ahoj, mel jsem podobny problem a dokonce i zavady. Zjistil jsem, ze je to vsechno o uchopu. Jsem levak a musel jsem napriklad uriznout vypoustec zaveru na prave strane, protoze jsem si ho pridrzoval nebo nadzvedaval pravym palcem. Stejne vypoustece nepouzivam. Ted uz je to v poradku. Drzim palce at najdes ten spravny uchop a nemas problemy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#940 » čtv 1. zář 2022, 20:01

Tak jsem se nakonec s SFP9 nesžil a dal ji dnes na bazar. Ta spoušť mi prostě nějak nesedla. :-(
Ergonomie úchopu je ale skvělá, funkce příkladná, 400 ran bez jediné závady či problému se záchytem závěru. Nyní na její místo nastoupila Masada, tak uvidíme...



Petr1981
Příspěvky: 11

Příspěvek#941 » pon 12. zář 2022, 20:12

isbs píše:Ahoj dotaz snad to nedabluju ale pro HK jsem nenasel. Závěr po posledním výstřelu, nezůstane vzdadu, Ale je natažený takže když cvaknu zjistím že jsem prázdný protože cvaká na prázdno, Pokud s prázdnám zásobníkem stahnu zaver dozadu zustane tam jak má, ale po dostřílení ne.
Mám HK SFP9 novou, odstříleno cca 2000. Klasika SB 9mm. Origo zásobníky, žádné upravy, PB tlačítko. Začalo mi to dělat občas a ted už pravidelně. Hlídal jsem si ruce a určitě si závěr nepřitlačuju.V čem může být problém? Čistím pravidelně, zdála se mi dost mastná možná jsem ji špatně vytřel?


Ahoj, mám stejný problém, ale jak už tady kolega píše je to o úchopu. Jsem pravák a taky si přidržuju záchyt závěru. Chce to prostě vychytat úchop. Jinak pistole je to parádní.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#942 » úte 13. zář 2022, 07:14

Pistole je to sice parádní, ale její prodejnost asi zase tak parádní nebude... Jako začátečník jsem měl pocit, že HK je synonymum kvality a vyhlášená značka, ale zájem o ní asi moc není.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#943 » úte 13. zář 2022, 07:40

Nízká prodejnost má úplně jiný důvod než kvalitu. Vždy je to o obchodním zastoupení a marketingu. To má třeba Glock zvládnuté na výbornou. U HK je to bída a především neochota samotného výrobce sem něco dovést. Následně vysoká cena (nebo tak aspoň vnímaná), mizerná propagace, minimum příslušenství. Je složité na zbraň sehnat náhradní díly. Málo kdo má nějaké na skladě a když už, tak jsou drahé. I když se v tomto směru trochu snaží Nocompromise, je to málo. Už jsou tu jiní výrobci a jsou lépe zavedení.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#944 » úte 13. zář 2022, 08:34

Letec 12 píše:Nízká prodejnost má úplně jiný důvod než kvalitu. Především je to neochota/neschopnost samotného výrobce sem něco dovést. Dále vysoká cena, mizerná propagace, minimum příslušenství.

To je pravda, když jsem ji před třemi měsíci sháněl, nikde, ani u výhradního dovozce nebyly. Já mám ale na mysli i případnou koupi/prodej z druhé ruky. Asi je pravda na tom, co jsem slyšel, že pokud si člověk chce koupit pistoli, kterou a na kterou všechno sežene a v případě, že mu nesedne velmi rychle prodá, tak si musí koupit Glocka...

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 168

Příspěvek#945 » úte 13. zář 2022, 09:13

Letec 12 píše:Nízká prodejnost má úplně jiný důvod než kvalitu. Vždy je to o obchodním zastoupení a marketingu. To má třeba Glock zvládnuté na výbornou. U HK je to bída a především neochota samotného výrobce sem něco dovést. Následně vysoká cena (nebo tak aspoň vnímaná), mizerná propagace, minimum příslušenství. Je složité na zbraň sehnat náhradní díly. Málo kdo má nějaké na skladě a když už, tak jsou drahé. I když se v tomto směru trochu snaží Nocompromise, je to málo. Už jsou tu jiní výrobci a jsou lépe zavedení.


Mě HK nepřijde o moc dražší než konkurence, jako vyloženě drahýho výrobce mám v hlavě uložený SIG, ale HK je třeba u pistolí cenově srovnatelný s CZ. Co se spolehlivosti a ergonomie týče tak za mě je HK top.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti