CZ 75 P-07 Duty

Glock a spol.


Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#586 » sob 11. črc 2015, 20:10

Koupil jsem si tento týden CZ P-07 Gen 2 (ne Duty) a mám několik postřehů - dotazů. Dodávám, že jsem ještě nebyl střílet. 1) Hledí je je z výroby posunuto poměrně dost vpravo (asi o 3 mm oproti ideálnímu středu). Obvykle je na nových zbraních přesně na středu. Uvolním-li středový jistící šroubek (ten byl fest dotažen), nejsem schopen s hledím ani hnout. Musím to snad dělat paličkou, proč je tam poté jistící štoubek? Na hledí je viditelný vryp dle kterého usuzuji, že pohutí hledím vyžaduje skutečně velkou sílu, máte to stejné? Dále je hledí zapuštěno ve výřezu v závěru, tento výřez je vlevo citelně širší než vpravo, je to schválně? Bohužel mám nerad hledí vpravo, neboť jsem pravák, ale primární oko mám levé a dosti to omezuje ideální držení zbraně a toto tomu nepřidává. Samozřejmě nastavení hledí ukáže až první střelba.
2) Vypuštění závěru záchytem závěru se zasunutým zásobníkem je úkol pro palcového supermana, neboť musíte překonat i odpor zásobníkové pružiny? Nějaké rady?
3) Bohužel i natahování zbraně je poměrně těžké. Pokud mám upocenou ruku, tak bez šance. Přidám-li ostré zážezy na závěru, které po chvíli sedřou kůži z prstů tak nic moc. Jde koupit splabší vratná průžina? Jde vůbez vyměnit, když je napevno na vodící tyčce?
5) Při zasouvání zásobníku se mi často stává, že ve zbrani cvakne (jako, že byl zasunut), ale ve skutečnosti není a je asi o 1 cm povysunut. Musí se skutečně dosti zabrat, aby zajel. Poměrně dost tam při dorazu zásobníku překáží i ono jistící oko, upilovat?
6) Poměrně ostrý je i růžek páky vypouštění kohoutu, navíc při jeho zmáčkutí je po vypuštění vystřelen zpět nahoru pružinkou a docela nepříjemně bodne do palce - jen si to zkuzte tak 10x po sobě.
7) Sprára mezi závěrem a rámem zbraně se směrem k předku zbraně rozšiřuje.



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#587 » ned 12. črc 2015, 08:54

Mám pé sedmičku něco přes rok, nastříleno asi 1500 ran. Pokusím se něco napsat k Tvým dotazům
1 - hledí jsem měl uprostřed, teď mám světlovody a taky je uprostřed, aspoň podle oka.
2 - spuštění závěru záchytem dělám palcem levé ruky, aspoň většinou.
3 - Co se týče vratné pružiny, tak se podle mne jiná nedělá, ale zkus poslat dotaz přes stránky CZUB
4 - není
5 - Problém se zásobníkem je, i třeba při přebíjení. Stačí málo dorazit a už si závěr nevezme náboj. Měl jsem s tím zdržení při srandamači IPSC několikrát. Je lepší neplnit zásobník zcela, ale třeba bez dvou nábojů.
6 - nemám s tím problém, asi se "ochytal"
7 - co se týče spáry - už tu někdy k tomu byla debata.

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#588 » úte 14. črc 2015, 17:18

ad2) šlo mi to v pohodě palcem ...
ad 3) zvykneš si, ale jde opravdu hůře než třeba u klasické CZ 75
ad 5) tohle se mi nestávalo ...
ad 7) celkem mně podivuje, že to kroucení rámu je i u Gen 2 ... Sám jsem vlastnil P 07 Duty, první verzi a to kroucení rámu tam samozřejmě bylo, jen jsem tak nějak čekal, že u Gen 2 to vychytají ... tak nic no...

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#589 » úte 14. črc 2015, 17:40

ad 1) Měl jsem hledí vizuálně uprostřed, ale jeho pozici budeš muset podle mě řešit až zkusíš vystřelit.
ad 2) Nemám problém
ad 3) U nové jsem měl stejný dojem a buď se ochodilo nebo jsem si zvykl protože ten dojem zmizel. Ale přikláním se spíše k ochození, celá ta zbraň je taková zaběhlejší a "hladší" po nějakém čase.
ad 5) Jistící očko mi nevadí a zásobník by se měl dorazit dostatečnou silou u každé zbraně. Nemám dojem že by P-07 potřebovala extrémnější sílu.
ad 6) Také s tím nemám problém
ad 7) U mého kusu nemám ten dojem.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#590 » pát 17. črc 2015, 18:25

Jak je to s tou vůlí hledí po uvolnění šroubku. Drží vám tam fest nebo s ním jde rukou posouvat vlevo a vpravo. Dále, bohužel nemám měřič na odpor spouště a v DA má spoušť snad přes 4 kg, jde to tak těžko a navíc neplynule, že provést výstřel bez pohnutí zbraní bude zázrak. Stisk v SA je OK. No zítra s tím jdu poprvé střílet, tak uvidím. Zbraní jsem vlastnil již několik, ale z této jsem poněkud rozčarovaný, hold jsem chtěl ušetřit...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#591 » pát 17. črc 2015, 22:05

Hledí by nemělo jít volně, ten jistící šroubek by ho neudržel na místě. Naplň si pet flašku vodou a zavěs na spoušť, ověříš si kolik má asi odpor.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#592 » sob 18. črc 2015, 07:52

4 kg v DA jeste neni moc. zkus oslovit spravce strelnice, jestli dela i zbrojire, pravdepodobne bude ten merak mit



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#593 » sob 18. črc 2015, 10:59

Dnes dopoledne jsem poprvé střílel (50 ks S&B 115grs). Hned první zásobník 2x nepodal náboj a závěr zůstal polonatažený, dále již ok. Přesnost mi přišla podprůměrná, ale ze zbraně jsem střílel poprvé, bude to tedy mnou. Bohužel nejvíc mě zklamalo, že zbraň má velice kluzké tělo bez gripu a po každém výstřelu se mi mírně sklouzla v dlaní a byl jsem nucen znovu "přehmátnout" (střelba obouruč, ale velmi upocená ruka - vedro) a tedy rychlá střelba byla špatná. Dále výstřel na DA je tedy mazec - pomalu a v klidu na střelnici to jde, ale stresově a rychle si to nedovedu představit, SA zcela ok.



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#594 » ned 19. črc 2015, 18:56

Drží se mi dobře, drážkování v plastu je v pohodě. U plasťáků je třeba více pozornosti věnovat pevnému úchopu. Nikdy jsem neměl potřebu přehmatávat pé sedmu a ani nemám dojem, že by klouzala. Asi to bylo tím vedrem.



Návštěvník

Příspěvek#595 » úte 21. črc 2015, 22:26

Commando.tm: ad shození závěru se zásobníkem - jednak mi uniká smysl, protože bez nábojů to chceš striktně bez zásobníku, aby se ti opomenutý náboj nepodal, jednak si zbytečně ojíždíš plastový podavač. Zbytku bych se nebál, základy člověk pochytí rychle. Nejlevnější je paradoxně zaplatit kurz.



Bax
Příspěvky: 42

Příspěvek#596 » ned 21. úno 2016, 22:40

K dipozici je nově 22lr adaptér - CZ P-07 KADET .22LR i celá nová malorážková pistole!

http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... -22lr.html
http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... kadet.html



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#597 » pon 22. úno 2016, 07:15

Ta cena je příšerná...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#598 » pon 22. úno 2016, 07:20

Ale kolik by stál jen závěr s hlavní + LR zásobník, to už někdo ví ?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#599 » pon 22. úno 2016, 09:58

Czub změnila grafiku stránek a taky cenu P-07, se mi zdá o 1000kč vyšší. Hmm, nějak jsem to čekal. U ostatních modelů jsem změny cen nezaregistroval, ale nejsem si jistý. Holt nějak se ten velký zájem u zbraně musí využít.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#600 » pon 22. úno 2016, 10:16

Minulý týden byla ještě za 15.890,-Kč. Vzhledem k tomu, že co nejdříve po zkouškách jsem pro ní chtěl jít, jsem maličko nasrán... :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů