Rozdíl mezi pistolemi Glock

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#16 » pon 16. úno 2015, 23:36

Ja taky pridam jednu do pranice...nekdo zkusenosti s G17L? Ta delsi hlaven v kombinaci s nejakymi zajimavymi miridly a z vyroby upravenou spousti (2kg) by mohla byt zajimava...ma nekdo doma v trezurku,popr. by se mohl podelit o zkusenosti? Diky

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#17 » čtv 26. kvě 2016, 20:58

Omlouvám se pokud se to tu už někde probíralo, ale vláken o glocku je tu tolik, že se mi to v nich zatím nepodařilo najít.

Některé řady se dělají ve variantě "C", např Glock 19 nebo Glock 19C... našla jsem k tomu info, že: "Rozdíl oproti standardním modelům je pouze v tom (vyjma ceny), že v hlavni a závěru pistole jsou otvory, umožňující únik úsťové energie."

Stojí to "C" za to?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#18 » čtv 26. kvě 2016, 21:18

Ne.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#19 » čtv 26. kvě 2016, 21:30

SPZ: Verzi C nemám, nicméně ti napíšu ale nějaká negativa, co jsem stihl pochytit. Tímto nechci verzi C hanět, ale myslím, že je dobré znát i ty stinné stránky:
- zvýšené usazování nečistot v prostoru závěru (obzvlášť při použití střeliva, co více špiní, o střelbě olovem ani nemluvě- kolega to zkoušel a prej šílený)
- pokud máš tritiovou nebo světlovodnou mušku, tak ji musíš často pucovat, je hned zajetelená
- oslnění výšlehem, obzvlášť na tmavých tunelových střelnicích

Jak jsem nakoupil, tak prodávám.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#20 » čtv 26. kvě 2016, 22:07

Děkuju pánové ;)

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#21 » čtv 26. kvě 2016, 22:16

:arrow: Na tomto videu je krásný porovnání, ze kterého je vidět, že portovaná hlaveň u Glocka opravdu snižuje zdvih zbraně.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#22 » úte 26. dub 2022, 16:43

Obnovuji uleželé téma... dnes jsem měla možnost vyzkoušet G21 (.45 ACP), byla to verze s kompenzátorem - jiná dostupná nebyla. Stříleno SB 230gr.

Zpětný ráz pro mne v pohodě, i jinak mi přišla pistole příjemná, ale mám dotaz - jak velký vliv v tom měl ten kompenzátor?
Tedy o kolik víc tak G21 může kopat bez něj?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#23 » úte 26. dub 2022, 21:02

Na zpetny raz nebo zdvih?
Asi taky bude zalezet na strelivu (rychlost a mnozstvi prachu, tlak a td) moznre nevyhody "c" verzi uz tu par let jsou tak rozepisovat asi netreba...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#24 » stř 27. dub 2022, 06:28

Oficiální popis té C varianty je: "má integrovaný systém paralelních portů, který snižují zdvih ústí a zpětný ráz"

Mně jde hlavně o ten zpětný ráz, jestli je velký rozdíl mezi G21 a G21C.

Co jsem hledala na netu, u 9mm Luger se většina lidí shoduje, že ty porty jsou úplně nanic, u .45acp se názory víc liší, ale stejně mi přijde, že většina lidí ty názory nepíše z vlastní zkušenosti.

Negativa znám, a zbraň s kompenzátorem bych právě nechtěla.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#25 » stř 27. dub 2022, 07:45

Verzi s porty jsem střílel kdysi na G17. Všiml jsem si, že to bylo hlučnější, víc prskalo a kouřilo, ale že by to nějak víc tlumilo klopení nebo zpětný ráz si už nepamatuju. Nepopírám, že to něco dělalo, ale asi to nebylo nic významného, že si to nepamatuju. Navíc konstrukce, že jsou porty v ose vývrtu a jen nahoru moc zpětný ráz tlumit nebude.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#26 » stř 27. dub 2022, 08:50

V jednu chvíli jsem mel doma Glocka 17 a i G17C. Když jsem to val společně na střelnici a dal do zásobníků stejné střelivo a stříle z té a z té tak to poznat bylo, ALE: pro mně nebyl problém třeba si udělat náboje střela 9 mm FNJ váha 124 gr, prach Vectan SP2 navážka 8,0 gr a to ty porty docela fungovaly slušně. Také jsem zkoušel měřit rychlosti jaký je v úsťové rychlosti rozdíl. Co mně ale dost vadilo že po každé střelbě jsem měl pistoli fakt dost špinavou o proti bez portů. A ted to na co nevím odpovědět je že náboj .45 ACP je něco jiného než 9 mm Luger, kde ty rychlosti střel jsou jinde. .45 ACP má pro střelu o váze 230 gr rychlost cca 260 m/s tabulkově kolik ve skutečnosti? A to že by jsi přebíjela a dávala tam lehčí střely třeba 185 gr nebo třeba 165 gr? aby jsi to podsypala pomalým prachem nevím. Na toho Glocka 21C musí odpovědět kdo jí má a má možnost to zkusit i s 21, je to jiná ráže než 9 mm a jinak se to chová.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů