Stránka 1 z 3
Ruger LC9s
Napsal: úte 16. pro 2014, 11:00
od lulinak
Ahoj, planuji nejakou malou zbran na obcasne noseni, a me pozadavky (subcompact, alespon 9mm Luger, mala vaha, bezpecnost) dostatecne splnoval klasicky LC9.
Ted koukam ze jej inovovali a doplnili o model LC9s, tedy strike fired bez kladiva, ma kratsi spoust, odpadnul ten vysouvaci indikator naboje v komore, a vypada jako odladenejsi braska LC9.
Dosupnost v CR je zatim horsi, ale za me zatim horky kandidat cili pockam do konce ledna, kdy ma projet dalsi varka.
Zvazoval jsem i G42 ci LCP, ale prozatim .380 davam stranou, kdyz se daji poridit obdobne varianty v Lugeru (ale suska se, ze G prijde na jare s inovovanou G42 v Lugeru, uvidime jak se to projevi na velikosti).
Cili kdo ma zajem diskutovat o LC9s budu rad za pripadne nazory, par recenzi na netu uz je, jedna trebas tady...
http://www.youtube.com/watch?v=Opx_IFm0iQU
Re: Ruger LC9s
Napsal: pát 6. úno 2015, 15:08
od RomanB74
Za mne jednoznačně velmi povedený subcompact. Video recenzí na LC9s je na YT docela dost, nicméně je fakt, že "hickok45" je střelec s bohatými zkušenostmi a rozumnými argumenty (viz díl o nošení kapesních pistolí).
Pád údajů k LC9s:váha: 488g
délka hlavně: 79mm
zásobník: 7
ráže: 9mm Para
cena nové zbraně: 12.000,- Kč (přibližně)

Z pohledu účelu pravidelného a dlouhodobého nošení se zdá být LC9s jedním z nejvhodnějších kandidátů. Je samozřejmě nezbytně nutné přihlédnout ke všem okolnostem nošení ze strany uživatele, kterých není zrovna málo.
Každopádně, už je na mém osobním "wish-listu" (listu přání). Počítám tak do konce roku bude ,,doma v bedně" (respektive za pasem). Jedním z podstatných lákadel pro našince, co si budeme povídat, je použitá ráže. Ono mít doma tři-čtyři železa stylem ,,každej pes jiná ves" není to pravé ořechové, ba spíše neefektivní (ale samozřejmě každého věc).
Každopádně, poslední věc k LC9s. Mám v plánu si tento subcompact osahat ještě tento měsíc (dá-li Bůh i s nějakým tím výstřelem), co by mi mohlo napovědět více. Každopádně to beru jako funkční věc, nikoliv sportovní náčiní.
Re: Ruger LC9s
Napsal: pát 6. úno 2015, 23:19
od mobil-man
Oproti LCP je ale narust velikosti i hmotnosti docela vysoky. Proto, pokud nekdo netrva na 9luger, klonim se spis k LCP.
Re: Ruger LC9s
Napsal: sob 7. úno 2015, 19:59
od johnnyjak
Jenže LCP je vyloženě nouzová zbraň (ani ne tak kvůli ráži, jako spíš mířidlům a miniaturními rozměry stížené manipulaci). To že je pro většinu naprosto dostačující, je jiná věc.
Oproti tomu LC9s by mělo umožnit vést efektivnější střelbu. Prostě ekonomická varianta k SW Shieldu, Waltheru PPS atp. Vzhledem k tomu, že pistoli bude spousta lidí díky štíhlému profilu nosit ve vnitřním pouzdře, by mě zajímalo, jestli už oproti LCP Ruger vylepšil odolnost proti korozi.
Re: Ruger LC9s
Napsal: pon 9. úno 2015, 11:26
od lulinak
co se tyce koroze, kdyz jsem ji pred 14 dny prinesl domu a rozebral na cisteni a osetreni, tak ona prijde ze zeme puvodu vevnitr uz mirne zrzava, cili si ocividne musi zvykat uz od narozeni...

Jinak ve zkusebne ji dali znacky primo na predni cast hlavne, prijde mi to ultra prasacky mlatit raznici a kladivem na tenkou hlaven, misto to dat na silnejsi komoru, ale to bych asi chtel moc....
Re: Ruger LC9s
Napsal: pon 9. úno 2015, 19:58
od TREW
Já si jej koupil ve čtvrtek a dnes šel do registru. O víkendu se snad dostanu na střelnici. Pistolka je to pěkná, chtěl bych ji používat jako EDC namísto Kevina M. Ta raznice zkušebny na předku hlavně mě taky překvapila

, tak snad vědí co dělají

Taky mne překvapilo, že když zůstane závěr v zadní poloze na záchytu, tak nejde vypustit do přední polohy zatlačením palce střílející ruky na páčku záchytu závěru na levé straně. Tedy ono to není nemožné, ale vyžaduje to nadlidské úsilí a chytit si pistoli zboku tj. úplně jinak než při střelbě a míření, hodně tlačit případně si pomoci nějakým nástrojem. Záchyt závěru a vybrání na závěru jsou totiž vzájemně v úhlu 90´, takže to nemá po čem sklouznout a síla vratné pružiny to docela fixuje. Asi je to normální, protože na mnoha videích co jsem viděl vypouští střelec závěr do přední polohy pouze lehkým potažením závěru vzad. Nějak extra mi to nevadí, protože neplánuji kupovat a nosit druhý zásobník, ale tak nějak jsem to považoval za standartní používání. Dokonce i policista na zbraních, když zkontroloval zkušebnu na hlavni, se pokoušel vypustit závěr palcem bez úspěchu. Pokud máte někdo jinou zkušenost, která by naznačovala, že mám vadný kus, tak budu rád za upozornění a pistoli bych reklamoval bych. Domnívám se ale, že je to standard. Jinak spoušť je výborná, váha a rozměry vyhovující. Vejde se mi do pouzdra od Kevina (Dasta), takže snad bude komfort nošení příjemný. Pokud bude dělat díry tam kam má a bude spolehlivý, tak jsem s nákupem spokojen.
Re: Ruger LC9s
Napsal: čtv 12. úno 2015, 16:11
od lulinak
s tim triskani kladivem a raznici do hlavne - reseno primo se zkusebnou, vyslledek zadny, proste "dle zakona musime zbran oznacit a tak to delame, a ze vam mlatime kladivem 10 milimetru od usti zbrane je mozna divne, ale v zahranici to prece delaji stejne", toz tak.
Clovek by cekal ze alespon ve zkusebne bude sedet nekdo, kdo ma ke zbranim nejaky vztah, asi chyba lavky...
Napsal: čtv 12. úno 2015, 17:06
od mir-e-czech
Státní podnik, co čekat. Kdybyste věděli, jak to ve zkusebnach funguje, vůbec ničemu byste se nedivili.
Re: Ruger LC9s
Napsal: pon 16. úno 2015, 20:15
od TREW
Vystřeleno 110 nábojů, bez závad, přesnost slušná. Oproti jiným pistolím co mám a co jsem měl, si musím dávat pozor na úchop kvůli záchytu závěru. Při obou ručním úchopu jsem na něj položil palec a třikrát se stalo, že mi zůstal závěr zachycený v zadní poloze. Nejraději bych jej nějak deaktivoval nebo odmontoval, přijde mi k ničemu viz můj předešlý příspěvek. Jinak pistolka dělá co má, nosím denně a splnila moje očekávání k danému účelu, kvůli kterému jsem ji koupil.
Re: Ruger LC9s
Napsal: pon 16. úno 2015, 23:38
od Bohuliby
Tady jde o to, že na velké tlapy je možná dost malá a nastávají problémy.
Měl jsem jich několik a teď raději volím pistoli větší, i když tato se mi fakt líbí.
Re: Ruger LC9s
Napsal: pát 20. úno 2015, 08:57
od lulinak
vcera konecne prvnich 50 ran tovarnich, pocity - jako kazda mala zbran obdobne raze, uchop je treba nacvicit, ale nekope zas az tak moc.
Zkousel jsem to s botkou na zasobnik i bez ni, a pro me je drzeni bez botky vyrazne lepsi.
Presnost na 15 metru (na me jalove ruce) zcela dostatecna, spravci strelnice s 30 letou praxi sla na flek.
V porovnani s puvodnim LC9 s kohoutem je tato vyrazne kratsi a jemnejsi spoust krokem vpred.
Prozatim jen potvrzeni, ze pro ucel ke kteremu je porizena (Luger v kombinaci s malou velikosti a hmotnosti, pro noseni) je to presne to co jsem chtel, na sranda zavody bude i nadale K100.
Re: Ruger LC9s
Napsal: pát 6. bře 2015, 14:49
od RomanB74
Vizuální porovnání LC9s vs LCP. (rozměry v palcích)

Re: Ruger LC9s
Napsal: pát 6. bře 2015, 15:56
od mobil-man
Rozdíl vskutku zásadní na to, že přináší pouze možnost střelby jinou ráží a kapacitu o jeden náboj navíc.
A to nemluvím o téměř dvojnásobné hmotnosti...
Re: Ruger LC9s
Napsal: pát 13. bře 2015, 12:33
od DanielX
Nějak se poohlížím po něčem menší než současná 1911 a po osahání Rugera o něm vážně uvažuji, ale rád bych ho nejdříve zkusil. Byl by některý majitel ochotný mě nechat párkrát vystřelit? Ostrava a okolí... díky.
Re: Ruger LC9s
Napsal: pon 13. dub 2015, 09:40
od BB
Ahoj, mám stejnou prosbu jako kolega přede mnou.. Uvažuji o této pistoli, ale nechci ji pořizovat, dokud si z ní nevystřelím.. Jsem z Č. Budějovic. Díky BB