Beretta APX

Glock a spol.


keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#16 » ned 1. dub 2018, 23:35

Je to krásná zbraň a souhlasím s b_ad_a, mě jediné co mi vadí je velikost, třeba oproti HK SPF9 nebo P10C, Glock 19 nemusím vůbec zmiňovat. APX je prostě větší (širší, delší, těžší). Takže opravdu není moc vhodná na denní nošení dle mého.

Uživatelský avatar
von040
Příspěvky: 26

Příspěvek#17 » pát 23. srp 2019, 13:01

oživím starší téma...

nedávno jsem měl možnost vyzkoušet fullsize APX - kromě velikosti nemám výhradu
první striker-fired pistole z které se mi dobře střílelo

proč ale píšu...
Beretta APX Compact je dnes již běžně k dostání
(ale bohužel je výrazně dražší než fullsize)

krásné srovnání všech verzí Fullsize Compact a Centurion je na videu zde (Copact se objevuje v case 24:05) https://www.youtube.com/watch?v=LQdBUTX7nKc&t=1736s



77JANY
Příspěvky: 3

Příspěvek#18 » ned 24. lis 2019, 11:56

Ahoj všem...plánuji nákup této pistole...přemýšlím jestli 9mm nebo 40sw...máte někdo zkušenosti s oběma variantami?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#19 » pon 25. lis 2019, 00:44

40 S&W pokud nejsi milionar ci profesionalni zavodnik je ekonomicky i prakticky nesmysl. K cemu by ti byl 40 S&W? Bachorky o zastavovacim efektu u pistolovych naboju jsou jen bachorky. Je to jen o nahode.
40 S&W je vyrazne drazsi, vice kope, mensi kapacita, drazsi zbrane, mensi zivotnost zbrani.
Koupit si u nas 40 SW je stejne rozumne, jako kdyz si nejaky novopeceny majitel ridicaku snizi svoje zanovni tricet roku stare zrezle bawo tak, ze kdyz si do neho sedne, tak je spodek 3 mm od cesty, ktere jsou u nas naprosto v top stavu, rovne a hladoucke...



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#20 » pon 18. kvě 2020, 05:27

Nemáte někdo tip na pouzdro pro Berettu APX Compact? Začínám být bezradný. Berettu jsem koupil před 14-ti dny a zatím jsem nenarazil na vhodné pouzdro. Hledám vnější opaskové nylon nebo kůže. Když už najdu, tak je to pro APX full size. Compact má přeci jen kratší závěr tak by to nemuselo sedět. Doma mám Dastu a Falco. Do obou krásně vleze CZ 75 P-01 i Beretta 92FS. APX vleze pouze do Dasty a ještě tak trochu naprd. Objel jsem prodejny v okolí. Když už někde pouzdra mají, tak jsou strašně neochotní pouzdra vyndat z obalů a umožnit vyzkoušení jak pouzdro sedí.
20200504_142244.jpg



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#21 » pon 18. kvě 2020, 14:19

Omnicide píše:Nemáte někdo tip na pouzdro pro Berettu APX Compact? Začínám být bezradný. Berettu jsem koupil před 14-ti dny a zatím jsem nenarazil na vhodné pouzdro. Hledám vnější opaskové nylon nebo kůže. Když už najdu, tak je to pro APX full size. Compact má přeci jen kratší závěr tak by to nemuselo sedět. Doma mám Dastu a Falco. Do obou krásně vleze CZ 75 P-01 i Beretta 92FS. APX vleze pouze do Dasty a ještě tak trochu naprd. Objel jsem prodejny v okolí. Když už někde pouzdra mají, tak jsou strašně neochotní pouzdra vyndat z obalů a umožnit vyzkoušení jak pouzdro sedí.
20200504_142244.jpg

A co kydex? RH nebo další výrobci?
Kůže asi jen na zakázku.



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#22 » úte 19. kvě 2020, 06:21

Tak už jsem našel asi poslední, v rámci tuzemských eshopů, OEM Beretta kožené pouzdro. Tak jsem na ten zázrak zvědavej :D
V popisu mají uvedeno APX, Compact i Centurion, tak snad to bude OK.
https://estore.beretta.com/en-eu/berett ... -hand-apx/

E01789_FRONT.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#23 » pát 3. črc 2020, 08:47

Tak zklamal i poslední eshop v rámci ČR, kde to pouzdro mělo být skladem. Na evropském eshopu Beretta, bylo pouzdro delší dobu nedostupné. 12.06.2020 mi ale došel mail z eshopu, že je opět skladem. Dokonce tam byla sleva 20% na pouzdra, tudíž to pokrylo dopravu a velice mírně (v řádech korun) to pouzdro zlevnilo.
Tedy v pátek 12.06.2020 objednáno. Ještě ten den to odeslali pomocí DHL. V sobotu to šlo z Itálie do Německa. V pondělí ráno to letecky odešlo z Německa do Ostravy. Kolem 8:00 ráno to naložili na rozvoz a kolem 12:00 bylo pouzdro doma!
Prvotní nadšení po vybalení vystřídalo zklamání. Zbraň sedí v pouzdře perfektně, ale ten pojistný pásek neseděl, jak měl. Nešlo to vůbec rozumně zapnout. Až jsem začal propadat zoufalství. Pak jsem to tak dlouho zkoušel, až kůže začala jakoby povolovat. To jsem zkoušel víceméně celé odpoledne až do doby, kdy to nyní sedí perfektně, tudíž i přes prvotní zklamání spokojenost.
Vhodné pro APX Full size, Centurion i Compact.

20200627_185819.jpg



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#24 » pon 2. kvě 2022, 19:50

Je tady někdo s touhle Beretkou? Měl jsem v plánu ji koupit, byl by to můj první striker fired. Ale v obchodě s ultimátně nepříjemnou obsluhou kam jsem ho přijel koupit jsem zjistil že závěr jde stahovat brutálně těžko a shodit ho palcem se mi prostě nepodařilo ani při sebevetším úsilí. I dvěma prsty z obou stran to jde shodit neskutečně těžko. Je tohle normální? Pokud ano, tak je to fakt pistole jen pro opravdový chlapáky a že by s tím měla zacházet ženská si nedovedu absolutně představit. Stáhnout závěr dvěma prsty za zadní část mi taky nešlo, klouzalo mi to a ty velký zářezy byly k ničemu, musel jsem to bafnout pořádně za předek a pak to šlo. Jinak je to opravdu krásná pistole a pěkně se drží, ale tím to pro mě končí. Fakt mě to naštvalo, už jsem s ní počítal.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#25 » úte 3. kvě 2022, 08:45

Mám na ní asi okolo 2000 ran.
Záchyt se uvolní. Aktuálně mi přes něj stačí přejete palcem a závěr letí dopředu.
Závěr stáhnu dvěma prstama, cítím odpor, ale není to žádný problém. Obyčejně ovšem stahuju přehmatem.

Nemám teď po ruce nic pro srovnání, ale nepříjde mi, že by v tomhle byl nějaký výrazný rozdíl oproti třeba CZ75 nebo P-10.

Závěr mi pod prsty neklouže. U pár lidí jsme viděl, že to berou za výstupky, ale je potřeba samozřejmě zabrat mezi a prsty o výstupky opřít.

Osobně mi spíš vadí mířidla - mušku jsem musel překrýt černou páskou, jelikož jsem měl problémy s mířením. Na rychlou střelbu byly ovšem dobrý. To může být ovšem čistě subjektivní záležitost.
Taky bych uvítal trochu ostřejší úhel bobřího ocasu.

U základní verze jde změnit "lower", ale pouze za jinou barvu, jiný velikosti dostupný nejsou (u verze centurion jsou i jiný velikosti tuším).



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#26 » úte 3. kvě 2022, 14:02

Kdyby se záchyt uvolnil tak by to bylo fajn, dělá se sice zvětšený záchyt cca o 2mm, ale kdo by to chtěl. Nemám sice kdovíjak silné prsty, jsem spíš takový ten klavírní typ :-), ale taky nejsem žádné tintítko a dvěma prsty s tím prostě nehnu, jde to tak ztuha, že mi to prostě klouže a musím to vzít za předek. Někde jsem četl že jsou příliš malé vůle v rámu u hlavně a že to tam stačí trošku škrábnout a už to jde lépe. Lépe to taky prý funguje s náhradními rámy, které mají vůle o něco větší. Mám zkušenost s P09, P10, CZ75, Shadow, PX4, G17.... a u všech stáhnu závěr dvěma prsty. Mířidla se dají vyměnit, Beretta jich k tomu nabízí hned několik. Zkusím ten závěr ještě v jiném obchodě, protože jsem viděl na videu jak to borec před kamerou opravdu lehce tahal dvěma prsty.
A co se týká přesnosti APX, jak je na tom? Dá se s tím mířenka? Mám PX4 s továrními mířidly a na 50m dám vše do černého.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#27 » úte 3. kvě 2022, 15:01

Záchyt si specificky pamatuju, že jsem taky nemohl zaboha zmáčknou, takže v tom to bude asi stejný. Je teda fakt, že abych zachytil závěr, tak musím vytočit palec. Dá se to hranou prstu, ale nepříjemně se zareje do prstu.

Závěr si nepamatuju, že by šel ztuha nebo, že by si na to někdo stěžoval. APX má delší vodící "kolejničku", tak si dovedu představit, že je na ní prostě jen vrstva bordelu.
Mířidla jsem řešil, ale v okolí jsem nenašel nikoho, kdo by je byl schopen vyměnit a sám jsem se do toho pouštět nechtěl.

Přesnost - nejsem zrovna nějak dobrej střelec. Nicméně mezi CZ75, P10 (SC ale podstatně lepší mířidla) jsem nevypozoroval nějaký zásadní rozdíl v přesnosti. Odstřílel jsem s ní i MV102 a nijak sjem nevybočoval.
Pocitově mi spíš příjde vhodnější na rychlejší střelbu, ale to může bejt rukama/očima

Jestli se pohybuješ v Brně, klidně můžeme zajít na střelnici. Popřípadě ji mají/měli na triggeru



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#28 » úte 3. kvě 2022, 20:52

Tak mi to nedalo a zajel jsem do Brna, ale čtu to až teď takže jsem nevěděl že ji mají v Triggeru, jinak bych se tam stavil, byl jsem v Donshotu na prodejně, omrknul jsem jeden kousek s tritiovými mířidly a bylo to něco úplně jiného, závěr jsem stáhnul sice tíž než na jiné pistoli, ale dvěma prsty a za zadní část, šlo to neporovnatelně lehčeji než to co jsem popisoval výše. Záchyt jsem palcem taky uvolnil, ale jde to pořád ztuha, nicméně jsem ho zkusil shodit taky z levé strany (jsem levák) a šlo to jak nic. On je totiž ten plechovej záchyt na levé straně nahoře pěkně ohnutý, ale na pravé straně má ta packa nahoře hranu která jen jen trochu přiohnutá k závěru a na to se prostě nedá pořádně zatlačit. Jinak věřím že se to rychle ochodí a bude to OK. Horší to bude s tím závěrem, to by chtělo vybrat z více kusů. Zítra asi zajedu do beretty a něco zkusím vybrat, jen doufám že ten mladík bude mít lepší náladu a nebude hrát leklou rybu jako minule :-)



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#29 » stř 4. kvě 2022, 07:36

Mno, až doteď jsem záchyt závěru z pravé strany nezkoušel, ale po chvíli nucené koordinace jsem zjistil, že mi jde z obou stran stejně.
Ještě jsem si vzpomněl, že jako novej kousek byla vratná pružina, která je dvojitá, ulepená a moc se ji nechtělo. Kromě bordelu v kolejničkách a nebo tahání pod úhlem mě pak nenapadá proč by měl mezi jednotlivejma kouskama bejt takovej rozdíl



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#30 » stř 4. kvě 2022, 20:31

Tak je doma! Zkusil jsem ten samý kus jako minule a pak druhou z ještě neotevřenýho kufru, pistole celá mastná od oleje a přitom závěr jsem stáhnul dvěma prsty ještě snadněji než u té v Brně. A záchyt jde taky pěkně. Muselo to drhnout někde v tom rámu, nic jiného není možné. Všem tedy doporučuji vybírat z více kusů, rozdíly můžou být markantní. A díky moc za poradu, opravdu mi to pomohlo, bez toho bych na tuhle jinak moc pěknou pistolku zanevřel!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů