Beretta APX

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1 » pon 23. úno 2015, 16:03

Nova striker fired Beretta APX:

http://bearingarms.com/sexy-beretta-unv ... n=baupdate

Zda se mi to, nebo to je HK VP9 pres kopirak :-).

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#2 » pon 23. úno 2015, 23:47


Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#3 » ned 24. zář 2017, 14:38

Ma zde uz nekdo tuto pistoli a muze porovnat s ostatnimi strikery? Nebo jen poreferovat svoje zkusenosti s ni.



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#4 » sob 25. lis 2017, 20:00

To si ji opravdu ještě nikdo nekoupil ,aby poreferoval?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#5 » ned 26. lis 2017, 00:51

Mrkni na testik od Maca na Military Arms Channelu. Strilelo to celkem slusne, akorat pry ten zaver ty drazky se nejak nepovedly a pry to solidne klouze.



mk457
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » pon 27. lis 2017, 09:20

Tady můžu poskytnout takovou subjektivní laickou recenzi. Drží se to velice dobře, sedí již se základním gripem, žebrování na závěru funguje, žádné klouzání jsem nepozoroval, funguje to lépe než u Glocka či XDM /ale není to nijak razantní, jinak řečeno, neklouže mi to ani u jedné /, chování při střelbě skvělé, skoro nekope, mířidla pěkná, prvních pět ran soustřel skoro na fleku, na 15 metrů na střed pistolového terče /a to nejsem žádný pořádný střelec či mířenkář /, pak jsem laboroval různě s úchopem apod., tak chvilku lepší chvilku horší, poslední sady s použitím asi optimálního úchopu podobné jako na začátku. Vystřeleno asi 500 ran. střílelo s ní celkem 5 lidí a byla většinově chválena. Střelecké výsledky střelců odpovídající jejich střeleckým kvalitám. Za celou dobu nebyl žádný ani sebemenší problém, nabíjí, vyhazuje, bouchá, střílí. Zdrsnění pažbičky naprosto perfektní, ani struhadlo ani hladké, ideální. Shazování závěru perfektní, vypouštění zásobníku také, spoušť velice příjemná a hladká, kraťoučký reset. Použité materiály vypadají hodně dobře a masivně, zpracování perfektní. Troufám si tvrdit, že životnost bude podobná jako u Glocka. Rozborka možná na dva způsoby, jeden způsob při natažené spoušti, druhý při spuštěné spoušti. Oboje jednoduché a rychlé. Prostor na čištění výborný, všude je dost místa. Na důkladné rozebrání a čištění stačí v podstatě vyndat 2 kolíčky a vyndat celé ústrojí z těla zbraně. Jako bonus lze zakoupit další tři barvy těla zbraně s gripy za slušných asi 1200 Kč. Do budoucna se prý počítá i s tím, že bude možné využít jako modulární systém i ohledně různých ráží. Závěrem pár mušek, co jsem zatím vypozoroval: Jsou to banalitky, které se myslím odstraní po pár stech ran, ale stejně je uvedu: Jedná se o vkládání zásobníku, bude potřeba to trošku nacvičit, není tam moc místa a občas jsem nevychytal správný úhel vložení plného zásobníku, takže to trošku drhlo o špičku náboje. Další je dost silná pružina v zásobníku, zatím jsem do něj nacpal max 16, 17 se mi nepodařilo. Další u rozborky při spuštěné spoušti je potřeba nějaký nástroj s hrotem na zamáčknutí jednoho čudlíku, při natažené spoušti není potřeba nic. Takže celkově mě APX nadchla a beru to jako výborný nákup a přírůstek do sbírky. Cena je také velice dobrá, takže poměr výkon cena nemá moc konkurence. APX je minimálně stejně dobrá a v lecčems ještě lepší než ostatní kvalitní SFP, jako například Glock, XDM, HK, SIg, SW. Trošku zádrhel je u příslušenství, nejlevnější kloudné puzdro origo Beretta jsem sehnal za 1700 a zásobník stojí 900, ale APX se začalo prodávat na přelomu srpna a září, takže je naděje, že časem ten výběr pouzder atd. bude větší. Zatím jenom to origo pouzdro a pár příšerných hadr Falco.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#7 » pon 27. lis 2017, 09:34

Pokud jde o to klouzání, tak to musíš nejdřív řádně vyválet v bahně https://www.youtube.com/watch?v=7en-XNGvXw8



mk457
Příspěvky: 5

Příspěvek#8 » pon 27. lis 2017, 09:55

Tak to jsem nezkoušel, to je pravda. Nicméně žádnou ze svojich zbraní jsem nikdy v blátě neválel a začínat s tím nebudu. Jsem amatérský sportovní střelec a nosič na obranu, ne Rambo a na akční filmy už moc nekoukám, už mi není 12.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » ned 25. úno 2018, 19:59

OT promazáno.

Uživatelský avatar
sserpx
Příspěvky: 12

Příspěvek#10 » sob 3. bře 2018, 20:46

Ahoj, prave probiha na Corradu v Ostrave akce, kde maji zdarma k zapujceni Beretty. Cili jsem si tam dnes jednu APX vyzkousel.

Pistole padne velmi dobre do ruky, rekl bych srovnatelne s SFP9. Tovarni miridla mi prisla asi nejlepsi ze vsech strikeru, ktere jsem doted zkousel (P30, SFP9, G19, PPQ, P10C). Na mysli mam predevsim jejich citelnost, dali se to tak rict. Tecka na musce je vetsi, nez tecky na hledi. Na druhou stranu se mi potvrdily informace z youtube videi, kde nekterym recenzentum litaly strely trochu niz, nez by clovek ocekaval. Mne se to tedy stavalo taky. Chovani zbrane pri strelbe bylo velmi prijemne, muzzle flip minimalni.

Co se spouste tyce, tak jeji chod bych hodnotil jako prumerny. Horsi nez PPQ ci P10C, lepsi nez Glock GEN4. Spoust je vsak velmi siroka, coz jeji ovladani velmi zprijemnilo. Bohuzel na vnitrni spodni casti luciku je podobne nestastne vybrani jako na SFP9, ktere me pri spousteni neuveritelne otravovalo. Spouste lidi to jiste vadit nebude. Prodavac na strelnici dokonce nechapal, o cem to mluvim. Ale pro me je to jednoznacny deal breaker.

Hodne recenzentu si stezovalo na prilis nemotorne resenou rozborku. Vyzkousel jsem a slo to jako po masle. Behem 3 vterin bez absolutniho problemu. Muze to ovsem byt i tim, ze byla pistole jiz zajeta.

Suma sumarum jsem se na dnesni strileni velmi tesil. Beretta APX je dle meho nazoru nejhezci zbran na trhu a jelikoz prisla snad jako uplne posledni, mohla se zbrojovka nechat inspirovat jinymi vyrobci a predstavit model, ktery skloubi vyhody ostatnich zbrani a vyvaruje se nekterych mene povedenych reseni. Jestli se ji to povedlo, necht posoudi zakaznici. Rozhodne stoji za vyzkouseni.

Navic Beretta nabizi k zakoupeni nahradni polymerove ramy v ruznych barvach jen za cca 50 dolaru. Delaji se i verze s pripravou na kolimatory. Vsechno pro me vsak zabiji neprijemne vybrani v luciku, ktere me pri strelbe skripe do prstu. V zadnem videu na youtube si na to nikdo nestezoval cili je dost mozne, ze to bude obtezovat jen velmi uzkou skupinu strelcu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#11 » sob 3. bře 2018, 21:33


Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#12 » ned 4. bře 2018, 05:57

Vypadá fajn.Skoda že není ve verzi Compact. Cena myslím překvapí na Berettu.
No byla udělaná pro usarmy tak je veliká ;-)
Výměna barev by někoho mohla zlákat.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#13 » ned 4. bře 2018, 16:54

sserpx píše:Beretta APX je dle meho nazoru nejhezci zbran na trhu a jelikoz prisla snad jako uplne posledni, mohla se zbrojovka nechat inspirovat jinymi vyrobci a predstavit model, ktery skloubi vyhody ostatnich zbrani a vyvaruje se nekterych mene povedenych reseni.


Vez ze se nechali inspirovat az moc, Steyer uz je zaluje :D



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#14 » sob 31. bře 2018, 19:17

Popis je v lednovém čísle Střelecké revue a velice ji tam chválí.



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#15 » sob 31. bře 2018, 21:34

za me muzu rict, ze:
+ vyborne miridla
+ vyborna spoust
+ vyborna ergonomie, chovani
+ mala tloustka

ke spousti: v primem porovnani se strikery - glockem 4gen, sig320, HS9, SFP9, p10c je pro me APX druha nejlepsi za SIGem. ale v podstate se zadnou ze spousti vyse uvedenych pistoli nemam problem. treba p10c je taky velmi slusna.

jedine minus pro APX jsou pro me melke zarezy na zaveru. trochu mi to klouzalo.
rozborku jsem nezkousel.
nehodnotim subjektivni libi/nelibi

za me - celkove vzato - vyborna pistole.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ptrbndr a 16 hostů