G43 9 mm Luger

Glock a spol.


Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#586 » úte 14. úno 2023, 12:02

Noo, to je slušná práce na takoveho prcka a 25m.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#587 » úte 14. úno 2023, 20:27

:-o Vážně má 47250 ran? Co všechno se při takovém výkonu muselo průběžně měnit?... Jinak super :thumbup:



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#588 » stř 15. úno 2023, 09:10

Tak během záruky došlo k výměně závěru, který se trošku vyštípnul a nedávno výměna zápalníkové pružiny, která praskla.



neologism
Příspěvky: 16

Příspěvek#589 » úte 23. kvě 2023, 20:28

Zdar. Dnes jsem si všiml, že moje muška na G43 má tečku viditelně mimo střed. Potkal to už někdo z vás?
PXL_20230523_151612603 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



m.zeman
Příspěvky: 2

Příspěvek#590 » úte 30. kvě 2023, 06:14

Na G19 (2022) to mám stejně. Vadí mi to jen pocitově, při střelbě to nevnímám (se střelbou začínám).



neologism
Příspěvky: 16

Příspěvek#591 » úte 30. kvě 2023, 17:00

OK, díky za info. Mám po víkendu ověřeno, že nastřílím dobře, když používám obraz obrysu mířidel a tečku ignoruju. Je to tedy spíš estetická věc. Ale ani estetický vady se mi nelíběj :)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#592 » pon 12. čer 2023, 12:34

Dnes jsem so všiml, že mám hledí na G43 výrazně vpravo. Nemůžu si vzpomenout, jestli to tam je od novoty a ani si nepamatuji, že by mi zbraň spadla a pohnulo by se to nárazem. Takže dotaz: máte hledí vystředěné, nebo je stranově posunuté (což by ev. odpovídalo korekci při nástřelu)?
Co jsem vyčetl na cizokrajných fórech, Glock by měl standardně instalovat hledí na střed.
Dík



Foxrem
Příspěvky: 21

Příspěvek#593 » pon 12. čer 2023, 14:44

Třeba u 43X ho mám posunuté vpravo až bych si z toho ublinknul :D. Továrně bylo na střed, ale zásahy neodpovídaly. Viděl jsem obě varianty, někdo měl na střed a někdo už je měl korigované. Přitom by mohlo být na střed a odpovídaly by i zásahy, jen kdyby se ve zbrojovce trošku snažili.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#594 » pon 12. čer 2023, 15:52

CzechJoker píše:Dnes jsem so všiml, že mám hledí na G43 výrazně vpravo. Nemůžu si vzpomenout, jestli to tam je od novoty a ani si nepamatuji, že by mi zbraň spadla a pohnulo by se to nárazem. Takže dotaz: máte hledí vystředěné, nebo je stranově posunuté (což by ev. odpovídalo korekci při nástřelu)?
Co jsem vyčetl na cizokrajných fórech, Glock by měl standardně instalovat hledí na střed.
Dík

Mě teda při výměně mířidel tvrdili, že se továrně dává hledí mírně doprava. Jak byly originální si teda nepamatuju, ale mám pocit, že na střed :D Nicméně jsem se nechtěl s odborníky přít a nechal jsem to tak. Nevím jak moc je mám napravo ale nějaký problém s přesností nepozoruji.
Docela by mě zajímal důvod, proč by mělo být hledí mírně vpravo...



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#595 » pon 12. čer 2023, 16:25

Mám ho na střed a jde to přesně tam kam mířím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#596 » pon 12. čer 2023, 18:05

neologism: tečku mám uprostřed

Hledí mám úplně vpravo už od výroby, nic jsem s tím nedělal a střílí to kam má. Ale je to jeden z těch starších.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#597 » pon 12. čer 2023, 18:14

Díky všem. Dal jsem ho na střed, vpravo to nebylo sexy. Uvidím, kam to bude lítat a když tak to vrátím.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#598 » pon 12. čer 2023, 21:53

Ono hlavně to původní plastový hledí je fakt lagric a moc nedrží. Ono vám ta zbraň ani nemusí spadnout, prostě s ní jen blbě hledím klepnete o stůl a hledí hned pocestuje. Vlastní zkušenost z mnoha glocků. Proto jsem u všech svých modelů přešel na Hiviz - nejenom, že v té drážce je fakt hodně natěsno (zapomeňte na Glock nástroj na výměnu hledí, na naklepání Hiviz hledí je potřeba mosazná kulatinka a závěr do svěráku) ale ještě má, aby toho nebylo málo, zajišťovací červík. A když se to vše dá na červený loctite (272) tak potom není síla, která by s hledím hnula.

Mimochodem, jak na své bývalé G43 tak i na i G43X jsem měl hledí mírně vpravo.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#599 » čtv 14. pro 2023, 17:52

Zdravím příznivce Glocku 43, nějaké novinky, vychytávky? Pořád vás baví?



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#600 » čtv 14. pro 2023, 20:21

@Henry

z G43 se dá obstojně trefovat i na 100m terč IPSC (panďulák), když tedy správně předsadíš elevaci. Stříleno vleže v poloze s pokrčenýma nohama směrem k terči, obě předloktí opřené mezi nohama - kvůli co nejdelší záměrné, obyčejné střelivo SB FMJ.

Jinak hledí na G43 jsem viděl na mnoha pistolích "out of the box" posunuté doprava. Schválně jsem vybral kus, co ho měl skoro uprostřed a po návštěvě střelnice jsem ho stejně musel posunout lehce doprava abych byl na středu terče. Stačí ho pak po stranách základny zakápnout lakem na nehty a už se nehne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů