Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1201 » úte 10. pro 2019, 10:22

To je vlastnost u Hecklera. Když razantně dorazíš zásobník, měl by se závěr spustit a nabít náboj do komory. Dělá mi to i sfp9

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1202 » úte 10. pro 2019, 10:39

To ErikCartmen : Heleť, to se mi stalo včera taky jednou. A jak prostě nemám žádné zkušenosti tak jsem byl úplně zmatenej a nevěděl jsem co mám dělat a co se stalo. Jelikož jsem nepočítal náboje, tak jsem si myslel, že mám závadu že je špatná zápalka nebo úderník. Ale po vyndaní zásobníku a kontrole jsem žádný náboj nenašel.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#1203 » úte 10. pro 2019, 11:25

že spadne závěr ze zadní úvrati při vsunutí nového zásobníku se děje i u Glocka a dělala to i ČZ vz. 83 co si pamatuji a určitě i další pistole, které mají větší vakl mezi rámem a závěrem ve vodících lyžinách (typicky plasťáky, starší vyhrkané kusy, popř. levná produkce s většími vůlemi).

Když nebudeš dorážet zásobník takovou silou, závěr nespadne.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#1204 » úte 10. pro 2019, 12:00

V US to "padání" závěru i reklamovali, ale je to normální. Moje P30 to dělá taky.

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#1205 » úte 10. pro 2019, 12:20

To Ptak666 já jsem to pokaždé raději úplně rozhodil, střílím SB 115 FJM, vyndal jsem pro jistotu i hlavněň...

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1206 » úte 10. pro 2019, 12:49

To ErikCartmen : Já to nechtěl psát :D Ale já to udělal taky :D Já si nebyl vůbec jistej

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#1207 » úte 10. pro 2019, 14:14

Ptak to že zbraň pri razantnom zasunutí zásobníku spustí záver je skôr výhoda, ako písali ostatní, naozaj relax. Mieriť do bezpečia - to vždy - ale pri decockovaní by som palec naozaj neriešil, ak nejde teda o elimináciu hluku. Ďakujem za tie nástrely, tie prvé zásobníky sme mali podobné, akurát ja už nemám foto. Určite žiadna hrôza, keď si na 10 m v čiernom až na pár čo ujdú, je to dobrý začiatok. Čo sa týka postoja, to je ťažké opísať takže to nejdem skúšať, ale čo sa týka prsta na spúšti... skúšal som strieľať tým bruškom prvého článku prsta, ale nejde mi to dobre. Nie je to pre mňa prirodzené, necítim to tak solídne.

Skúsil som to strieľať tak ako mi to najlepšie sedí - inak s týmto s tebou súhlasím, presne viem ako to myslíš že je to ako robené presne na mieru, má to naozaj super ergonómiu... Skúsenejší na strelnici mi vraveli že budem strhávať do ľava ak nebudem strieľať prvým článkom prsta, ale absolútne vôbec. A a moje strelecké výsledky sa s týmto držaním značne zlepšili. Stále to nie sú žiadne súťažné groupy, ale výrazne lepšie a konzistentnejšie výsledky mám a to ma teší. Možno je to tým že už lepšie mierim, pokojnejšie stojím a možno ten prst príliš vsunutý je to čo mi najviac kazí výsledky. A možno mi len vyhovuje tento štýl viac, pretože je mi príjemný, prirodzený a má taký solídny feel. O 5000 nábojov neskôr budem vedieť, ale ja som rád ak sa dostanem na strelnicu raz za mesiac a strieľam ešte aj z iných, takže je to naozaj na dlho.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1208 » úte 10. pro 2019, 15:15

Spadnuti zaveru pri dorazeni plneho zasobniku, se probiralo uz hodnekrat. Je to proste Fyzika.
A to ze nekdy nezustane zaver na zachytu po poslednim naboji, je z 98% tim, ze si zachyt zaveru pridrzime pri vysokem uchopu zbrane. Je treba si na to dat pozor a najit si idealni uchop, aniz by se cast ruky opirala o zachyt zaveru.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1209 » stř 11. pro 2019, 00:01

Decocker je 100 % bezpecny - hammer catch neni posunuty, aby zapadl do vyrezu v kohoutu (jelikoz neni stiskla spoust). Tudiz kohout neuderi na udernik. A i kdyby nejakym zazrakem na udernik uderil (jakoze by se hammer catch ulomil nebo co, coz je astronomicka sance), tak to stejne nevystreli, jelikoz blokace uderniku blokuje udernik (je to pricny cep), blokace odblokuje udernik pouze pri plnem stisku spouste prakticky az v momente odpalu se zvedne uplne. Takze obavy z decockeru byt to hlasite cvaka jsou zcela zbytecne, je fyzikalne nemozne, aby to vystrelilo. A zrovna u tehle superjednoduche pistole se nema co pokazit. Noseni v komore pro zacatecnika je vec druha, kterou bych urcite nedoporucil.

Jestli si kroutis palec a snazis se mackat prvnim clankem - dej si stredni hrbet a stredni boky a mackej to kloubem, mas proste velkou ruku a budes to strhavat fest doleva. Na nake teoreticke poucky kasli. Spoust je kriva a hodne vzadu. Uchop, postoj atd se teoreticky vysvetlit neda, to se musi nacvicit nazivo.



Brusič
Příspěvky: 6

Příspěvek#1210 » sob 28. pro 2019, 09:27

Můžete někdo poskytnou k vyzkoušení P30 L v LEM? Morava, ideálně východní, střední nebo severní. Ať to není na střelnici přes celou naši milovanou vlast :-)
Na nošení se mi osvědčila P30 SK, chci k ní něco většího na trénink, případně mířenku.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1211 » sob 28. pro 2019, 12:14

FM/Ostrava - P30L SD naladena na max - kratky rem, ocelova spoust, zkraceny reset atd. viz fotky str. 79.



Brusič
Příspěvky: 6

Příspěvek#1212 » stř 1. led 2020, 17:51

MKabar píše:FM/Ostrava - P30L SD naladena na max - kratky rem, ocelova spoust, zkraceny reset atd. viz fotky str. 79.

Super, to je ideální. Do Polárky ve FM občas jezdím :D
prosím kontakt pro domluvení na email: solvina@protonmail.com
Díky a vše dobré do nového roku



velkovezir
Příspěvky: 36

Příspěvek#1213 » ned 5. led 2020, 11:42

Ahoj,
začal jsem uvažovat o koupi 3. zásobníku pro mojí P30 a hledal jsem něco levnějšího než originál a našel jsem tohle:
https://www.brownells.cz/epages/Cesko.sf/cs_CZ/?ObjectPath=/Shops/Cesko/Products/133395100040430/SubProducts/100040431
Cena je výrazně lepší a dodání se po dotazu dá očekávat koncem února. Jestliže je do VP9, měl by sedět i do P30, předpokládám správně?
Dole nemá sice botku jako originál, ale bude o něco delší, tak by to nemuselo vadit, případně by to mohl vyřešit návlek NoCompromise.
Máte někdo zkušenost s těmahle zásobníkama, případně se zásobníkama tohohle výrobce?
Díky

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1214 » ned 5. led 2020, 13:56

Koncem unora, ale 2021 :-D... I kdyz letos to byl skoro Vanocni zazrak ten Black Friday...
(doslo to skoro hned, ne az za osm ci devet mesicu jak loni, lonsky Black Friday dosel v srpnu letos).
Neni to zadny zazrak, ale neni to takovy kram jak KCI alespon co se gecek tyce. Moc bych s tim ale netriskal. VP9 je identicky zasobnik jak P30. Pasovat bude urco. Botka bude urcite vymenitelna.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1215 » pát 24. led 2020, 10:26

Zdravím Vás, mám otázečku. Stává se mi, že po posledním vystřeleném náboji v zásobníku spadne závěr zpět, jako by bylo znovu nabito. Je to normální, nebo proč se to děje? Díky za info

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: KJ a 35 hostů