Opotřebení povrchu zbraně [Glock]

Glock a spol.


TURPIA
Příspěvky: 7

Příspěvek#16 » stř 26. říj 2022, 12:42

Zcela chápu otázku pána na opotřebení povrchovky. Když jsem já vybíral pouzdro hned mi bylo jasné, že kydexove pouzdro bude více opotrebovavat povrchovou, tak jsem zvolil látkové. Jasně, kydex bude pohodlnější na nošení, ale raději jsem zvolil diskomfort v prospěch zbraně. Jasně je to účelová věc a ne trezorovka, ale já to mám tak nastavené, že pokud něco vlastním, tak chci ať to vydrží a vypadá dobře co nejdéle. Tak samo by se dalo argumentovat u aut - neřeš vzhled, když to máš na ježdění a nějaký ten škrábance k tomu patří. Jsou věci kterým nezabranime, ale nemusíme jim jít naproti.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#17 » stř 26. říj 2022, 12:56

Já sem zase rád, že zbraň vypadá používaně a ne jako z výstavy. Však si to každý můžeme dělat jak chceme.
Jen holt všichni nemohou chodit např. na Hard Task a válet se v písku, protože tam nepomůže ani saténové pouzdro.

Bylo nutné oživovat téma?



TURPIA
Příspěvky: 7

Příspěvek#18 » stř 26. říj 2022, 13:08

Netušil jsem, že vlákno má jen omezenou životnost. Koukám, že na tomto fóru je jistá toxicita k dotazům více než častá. Nicméně toto vlákno mi dalo potřebné informace, které jsem hledal o opotrebovavani povrchu zbraně a jako bonus TiNi úpravu povrchu, která mě zaujala. Pokud máte nějaké zkušenosti s touto úpravou rád si je přečtu, protože pár minut zpět jsem volal do firmy, která to dělá a bylo mi sděleno že to nejde z důvodu vysokých teplot (600°C) při aplikaci.




Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#20 » stř 26. říj 2022, 15:28

Když už je toto vlákno vykopané, tak přidám do pléna nápad, jistě ne originální, ale zatím jsem ho nikde popsán neviděl, tak třeba někomu pomůže.

Po mnoha letech nošení pistolí v nylonových látkových pouzdrech (které taky odírají lak na hranách) jsem přešel s novou pistolí do kydexu, protože pouzdro bylo součástí balení již od výrobce (u canika je to standard). Přestože tenifer vypadá odolně, napadlo mě vylepšit ochranu pistole před otěrem pouzdra tím, že pouzdro čas od času vystříkám olejem. Používám obyčejný nanoprotech a na žádné hraně závěru po tisících vytažení a zasunutí není vidět sebemenší stopa ošoupání.

Možná po letech se nějaká stopa objeví, ale věřím, že později, než kdybych pouzdro zevnitř nečistil a nemazal.



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#21 » pon 31. říj 2022, 13:35

A možno ma len Canik dobru povrchovku. Moja P10 mala len minimálne znaky od kydexu po troch kurzoch a dvoch rokoch nosenia. G19 gen4 sa mi osuchala prakticky hneď.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#22 » pon 31. říj 2022, 14:15

TURPIA: sorry jako, ale to co rikate je oxymoron. Diskomfort pro člověka, aby zbran byla v hebouškém chlívečku? NTVL. Je to zbran. tj kus zeleza/hliníku atd.. Nejaké olesteni na jeji funkci ani zivotnost nemá ABSOLUTNE zadny vliv! Zde neplatí, ze je nekdo opatrny na to co vlastní. Opatrnost je v tom, ze stim nemlatite o zem, cistite, apod. Ne že se bojite o olesteninku. To jsou jen keci. Proste si zvolte co vám vyhovuje, ale nemelte o otreni povrchovky.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#23 » pon 31. říj 2022, 16:16

Pokud zbraň pasivně nosíte v kydexu a nic s ní neděláte, opotřebení bude minimální. Pokud ale budete se zbraní pracovat, tasit a do toho se válet v prachu, písku a blátě, prostě a jasně dojde poměrně rychle k abrazi povrchovky (včetně plastu). Je to na závadu? Pro mě ne, pro někoho asi ano - ale v tom případě mi nedává nošení smysl. Strčte pistoli do trezoru a sahejte na ni v saténových rukavičkách.
AD hadrová dasta - taky ji mám, jako velkou nouzovku. Nosit zbraň v dastě bezpečně znamená, že není nadrcnutá. Prázdná komora bude v případě napadení k hounu, pane hrábě. A když nosit nadrcnutou, tak jedině v kydexu, bo si nechcu ustřelit koule. A jsme zpět na začátku - v kydexu se ošoustá. Kdybych sem dal fotku své devatenáctky, asi by se někteří leštiči hodně divili...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#24 » pon 31. říj 2022, 17:30

Kohoutovka s vypuštěným kohoutem jde bezpečně nosit i v dastě s nábojem v komoře. Glocka bych tam ale s nábojem v komoře nestrkal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů