Glock19

Glock a spol.


Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#601 » sob 21. led 2023, 14:03

Konkor není špatný, ten jsem občas používal u starších zbraní a přijde mi úplně stejný jako Gunex. Akorát jak jsem byl zvyklý na klasický černění, tak tenhle "kovový" povrch je takový zvláštní. Přemýšlel jsem jestli ukládat se spouští vzadu nebo nataženou a co jsem zjistil v diskuzích, tak s ohledem na zbraň je to jedno, že je to spíš otázkou vkusu. Každopádně oproti gen4 je úchop úplně něco jiného :)
IMG_20230121_142712.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#602 » sob 21. led 2023, 17:41

Haluziak píše:AD1 Glock se nečistí - raz za rok ho hoď do myčky nebo ho vymáchej v blátivé kaluži...

Tak doufám, že to bylo myšleno jen jako blbej vtip. Protože Glock se čistí a maže úplně stejně, jako jakákoliv jiná zbraň. Ano, díky konstrukci a vůlím zvládne celkem dlouho běhat i zasranej a nasucho, ale že by mu to nějak extra prospívalo se říct nedá. Samozřejmě, pokud někdo touží mít zbraň s patinou ala somálský pirát - tj. rezavej křáp, tak může ten tvůj postup dodržovat. Pokud někdo chce mít zbraň naopak funkční a naprosto spolehlivou, bude se o ni starat tak, jak stanovil výrobce.

Že Glock nerezne je bohužel rozšířená urban legend, dokáže reznout úplně stejně jako jiné zbraně:
rust_glock.jpg

rust_glock2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#603 » sob 21. led 2023, 19:21

To je jak rekvizita z Mad Maxe :D V návodu jsem to úplně nenašel ale vnější plochy závěru se otvírají jenom nasucho bez oleje, ano?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#604 » ned 22. led 2023, 01:27

Uch. To vypadá, že na glocku rezne i umělá hmota... Kdybych nevěděl, že to nejde, tak bych věřil, že to jde.



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#605 » ned 22. led 2023, 10:26

Na youtube jsou "renovační" videa a tam má uměle zrezlý věci a dává je dohromady. Nedávno tam byla CZ75 v podobným stavu, tak je to taky beztak z toho (a nebo ležel v moři, jinak to prostě není možný). Ještě k mé otázce: Zvenku nemazat, že?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#606 » ned 22. led 2023, 10:35

Jarda89: já to tak dělám, zvenku nemazat. Ale když vidím ty fotky, tak raději začnu mazat i ty plasty...



Střelec
Příspěvky: 1666

Příspěvek#607 » ned 22. led 2023, 11:17

Používejte trošku svůj vlastní rozum.
Nejlepší je kvér vymáchat v konkoru a potom šup s ním do vnitřního pouzdra.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#608 » ned 22. led 2023, 12:52

To byla ironie



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#609 » ned 22. led 2023, 12:58

Komplet pistol stříknu celou konkorem, pak do sucha vytřu hadrem. Nic nerezne. nosím denně - OWB.



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#610 » ned 22. led 2023, 16:13

Otřel jsem závěr mastným hadrem a pak suchým... Uškodit to nemůže ;)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#611 » ned 22. led 2023, 21:34

Jarda.Jezek píše:Uch. To vypadá, že na glocku rezne i umělá hmota... Kdybych nevěděl, že to nejde, tak bych věřil, že to jde.

To je normální "rzí šlem". Nic neobvyklého u věcí po povodních (nebo prostě zatopených), že ten povlak oxidu železitého z koroze kovových částí ulpí úplně na všem v okolí, tedy i na plastech.

2 Jarda89 - ano, většina takhle děsně zrezlých zbraně jsou zbraně "vytopené". Je toho na YT spousta - teď ale nemyslím fake renovace, ale např. v USA zbraně nalezené po tornádech, kdy to bralo domy a stodoly i s kvérama a ty zbraně pak ležely dlouho někde "v kaluži" ap.



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#612 » úte 31. led 2023, 05:33

Ocel má tenifer (nebo jak se ten chemický proces dnes označuje) a přes to je daný to jejich nDLC, že? Psal jsem jim dotaz ale zatím nemám odpověď.
Teprve se sžíváme a sušíme a na střelnici se dostanu až příští týden. Ale už teď se na hlavni projevuje mírné ošoupání. Klasika na přední hraně komory, "smile" a mírně na jednom boku komory. Prostě tam kde se o sebe šoupe kov a na tato místa jsem přidal trošku oleje. Co jsem procházel Glocktalk a podobně, tak že je to normální - způsobený těsnějšími tolerancemi (a částečně i tvrdostí povrchu). Asi to bude pravda. Co jsem měl možnost střílet ze starších generací, tak solidně rachtaly.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#613 » úte 31. led 2023, 10:14

Dej sem prosím fotku ať je jasné o čem mluvíš.



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#614 » úte 31. led 2023, 10:21

Tohle nejsou moje fotky ale je to stejný. V tom příspěvku myslím psal, že je to po 200 výstřelech a na Gen3 že to bylo až po 2000 (fňuk, fňuk).
Na gen5 je to normální, to vím! Jenom mě zajímá, jestli je nějak ošetřená ocel a nebo jestli je tam jenom to jejich nDLC. Na to jsem kloudnou odpověď nenašel...

49PnQSI.jpg
4jZ6tos.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#615 » úte 31. led 2023, 10:31

Hlaveň jen nitridovaná o korozi se bát nemusíš, slezla jen povrchová vrstvička. U mé 15 let staré G17 gen3 (to byl ještě lesklý závěr) se to začalo projevovat snad kolem 5000 ran. Ale tohle je jen o vzhledu, na přesnsot to vliv nemá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů