Glock19

Glock a spol.


Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#586 » čtv 19. led 2023, 12:23

Zítra budu kupovat G19 a chtěl bych se zeptat, jak dlouho tam nechat tu jejich pastu? Vždy po střelbě čistím a mažu a na střelnici obvykle nechám tak 100 nábojů, stačí to? A neřekl bych, že to přežije čištění.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#587 » čtv 19. led 2023, 12:29

AD1 Glock se nečistí - raz za rok ho hoď do myčky nebo ho vymáchej v blátivé kaluži.
AD2 v Alfa Proj mi říkali cca 500 ran



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#588 » čtv 19. led 2023, 12:36

Já vím, že se to nečistí ale já mám rád svoje zbraně hezky čistý ;)
Na nějakým emerickým fóru píší, že se to tam má nechat a ještě mazat podle návodu. Takže to asi po střelbě prostě projdu, odstraním větší nečistoty a dál se budu řídit tou radou. Však ono to postupně časem zmizí.
Viděl jsem fotky, že pasta byla akorát v drážkách ale pak jsem viděl i fotky, že to bylo nakydaný v celým závěru. Kolem hlavně bych to měl asi případně vyčistit, ne?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#589 » čtv 19. led 2023, 12:57

Nelam si hlavu. Jestli chceš čistit a mazat, tak čisti. Někdo to nepovažuje za nutné, ale je to jen jeho věc. Ta měděná pasta je tam kvůli mazání, ne kvůli zaleštění povrchu, jak se kdysi tradovalo.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#590 » čtv 19. led 2023, 13:00

Děkuji za odpověď :) Tak já to tam nechám do prvního střílení a pak se uvidí co s tím.



Fire_RR
Příspěvky: 3

Příspěvek#591 » čtv 19. led 2023, 20:07

Zdravim, když se tu zmínila ta měděná pasta, je reálně nějakej průser, když jsem ji v rámci mladické nerozvážnosti a v domění, že je to kvůli konzervaci hned setřel? Měl jsem jí teda v závěru nakydáno požehnaně, po setření jsem lyžiny maznul lehce balistolem a namazal jsem mazací body. Teprve pak jsem si v návodu přečetl že tam ta měděná pasta má zůstat. Zatim mám najeto 500 ran, čistím a mažu po každém střílení má smysl tam tu pastu dodatečně znova namazat?



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#592 » čtv 19. led 2023, 20:24

Nič sa nestalo, ta pasta tam nemá žiaden veľký zmysel kľudne strieľaj ďalej.



knedlíček
Příspěvky: 11

Příspěvek#593 » pát 20. led 2023, 12:00

já pořídil G19 minulý týden, pasta tam je v závěru v těch railech a pak v tech vodítkách na rámu. Po první střílení kdyz jsem ji čistil, tak se přirozene sundala z těch vodítek na rámu, ale na railu zůstala... prostudoval jsem návod a je tam jasně napsáno, že se má pasta nechat pokud možno co nejdéle. To je oficiální stanovisko Glocku, takže tím se budu řídit zatím no

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#594 » pát 20. led 2023, 12:57

wratko píše:Nič sa nestalo, ta pasta tam nemá žiaden veľký zmysel kľudne strieľaj ďalej.


Přesně naopak, ta pasta tam ten význam má :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#595 » pát 20. led 2023, 14:32

Dominika
Zalezi kde strielas. Aby z tej pasty nebolo brusivo.
A celkovo by som ulohu tej pasty neprecenoval. Ak by to bolo take uzasne, patlali by si s nou buchacky vsetci. Ale nepopieram ze nejaky uzitok z toho byt moze.



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#596 » pát 20. led 2023, 16:11

Tá pasta je určená na dobu skladovania v predajni, nič viac. Je to obyčajná medená pasta takže ziaden high tech zázrak to nie je. Žiadna z mojich pistoli neprisla z predajne namazana podobnou pastou, a fungovali všetky, nevidím žiaden dôvod prečo by práve Glock potreboval špeciálny zabeh pastou.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#597 » pát 20. led 2023, 17:20

Přinejhorším si lidi kupte měděnou pastu a namázněte to a je to ne? Občas si to tam taky dám :)



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#598 » pát 20. led 2023, 17:36

Tak já to tam mám jenom lehce v drážkách. Tohle je snad první zbraň, která mi sedla perfektně do ruky. Původně jsem měl cukání mrknout na P10C ale nebylo co řešit :)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#599 » pát 20. led 2023, 22:30

Tedy vážení, já tahám zbraně na boku od roku 1995 (coby ochranka), předtím jsem sloužil v AČR (vojenskou knížku mám s emblémem "federace"), a vždycky mi na zbraních denního nošení vystačila WD40 a konkor na uskladnění.
Myslím, že to moc prožíváte, jsou to jen nástroje (spravedlnosti). ;-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#600 » sob 21. led 2023, 08:42

Haluziak píše:AD1 Glock se nečistí - raz za rok ho hoď do myčky nebo ho vymáchej v blátivé kaluži.

Pěkná blbost. Glock sice není voňaffka, co se musí s každým zásobníkem promazat a vyčistit, ale taky se umí zaseknout, když se do něho dostane písek nebo bláto. A pokud jde o myčku nebo kalouži - vypadá to chlapácky, ale akorát si zaděláš na problémy s korozí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů