Glock19

Glock a spol.
Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#526 » úte 21. zář 2021, 19:21

[quote="Béďa"]Plně souhlasím s tím co píše kbar, vyzkoušel jsem lecos a vždy se divil, že lidi nadávají na úchop Glocka. :-))
No když se ti prostě něco na první dobrou drží úplně na hovno, tak na to prostě nadáváš, to je přirozená lidská reakce...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#527 » úte 21. zář 2021, 20:29

G17 ma iny uchop ako G19, G19 ma iny uchop ako G26, G26 iny ako G43... Aj v ramci jednoho modelu ma G19 iny uchop s chrbatom L ako s chrbatom M ci bez chrbta.
Prave anatomicke rozdiely medzi ludmi vedu vyrobcov v disciplinach najnarocnejsich na preciznost strelby (presna strelba) na co najvacsi rozsah modifikovatelnosti zbrane. Nastavitelnost pazby v x smeroch, moznost nastavenia uhla ci vzdialenosti spuste ci jej rozne tvary.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#528 » úte 21. zář 2021, 21:28

Hlavně je třeba si uvědomit, že Glock jako takový včetně Glocka 19 je dělník pro ozbrojené složky, survival, EDC atd. Není to mazel nad kterým bych se měl rozplývat pro jeho technickou krásu, ani to není pistole která sedí v ruce jako ulitá a střelec s rozkoší lehce sází do terče jednu desítku za druhou s lehkou spouští, téměř neznatelným zpětným rázem a zdvihem po výstřelu. Je to pistole s minimálním počtem ovládacích prvků, minimálním počtem kurvítek, co nejjednodušším tvarem. Je to pistole, kterou nevyčistíte, když nebudete mít čas nebo chuť a ona nepřestane chodit, je to pistole, která vám upadne do bláta, písku nebo podobných sraček a nepřestane chodit a je to pistole na kterou se můžete 100% spolehnout. Pokud potřebujete něco jiného, nekupujte si žádný Glock.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#529 » stř 22. zář 2021, 07:38

ren: s tím úchopem máš pravdu. Z ostatních pistolí jsem naučenej to nacpacpat do ruky co nejhloub (trošku baculatější ruka). U Glocka to nejde. Náhradní řešení: při zasouvání zásobníku to tvrdě dorazit má dva efekty - bezpečně zajistí zásobník v pistoli a srovná to zbraň v ruce (trošičku pozvedne, ta krev se pěkně blbě čistí). Pak je to v pořádku, akorát to chce trochu cvik.
A stím, že je ta pistole dělník a co nejjednodušší plně souhlasím. Je to vlastně docela blbuvzdorný (správná služební zbraň). Ta konstrukce mě jednoduchostí okouzlila. Když už se neco závažněji pokazí tak je to vlastně na vyhození. Nepočítám těch pár pružinek, a ty jsou spolu s úderníkem a vytahovačem asi to jediný co se může běžně poškodit.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#530 » sob 19. bře 2022, 14:33

Mám doma G19 4.gen, střílena občas na střelnici, dvakrát na kurzu, zatím nikdy žádný problém.

Nevím jaká je dlouhodobě situace s náhradními díly, předpokládám že na Glocky to asi není žádný problém?

Ale pro případ nějakého výpadku ND, aby pistole nebyla na dlouho odstavena kvůli nějaké maličkosti na kterou bych čekala až naskladní... jaké náhradní díly byste doporučili mít doma "pro jistotu"?

Nebo neřešit a nemít doma nic? :-)



THE-SAD-MAN
Příspěvky: 25

Příspěvek#531 » sob 19. bře 2022, 23:58

Bych to neřešil, ND je všude dost.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#532 » ned 20. bře 2022, 20:23

Dílů je vždy všude plno, když je nepotřebuješ. Pokud bude mír, tak není problém koupit cokoli. Pokud chceš mít přesto zásoby tak pružinky, možná záchyt závěru, případně mířidla. Nejlepším náhradním dílem je v případě nouze druhá devítka.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#533 » ned 20. bře 2022, 20:38

@Espezetka, G19 Gen 4 občas na střelnici, dvakrát na kurzu - obávám se, že kromě nábojů nebudeš mnoho let potřebovat nic jiného. Jediná součástka kterou jsem viděl na vlastní oči, že na Glocku odešla, byla pružina záchytu závěru na kamarádově G17.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#534 » ned 20. bře 2022, 21:01

Ano. Pružinu záchytu určitě. Jednou mi při čištění vystřelila a už jsem ji nenašel. Ještě že jsem měl náhradu...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#535 » ned 20. bře 2022, 23:01

Vystřelit může ta vinutá (Gen 5) u Gen 4 a níže je to vlasovka chycená k tělu záchytu. Jednou mě ta vinutá Gen 5 taky vystřelila v dílně a měl jsem neuvěřitelné štěstí, že jsem ji mezi šponami ze soustruhu našel... (A nemusel tak šahat do zásob viz níže)

Já jsem takový dílový křeček, dá se říct, že na většinu všech svých zbraní mám veškeré díly co nejsou "na zbroják" v zásobách více než dostatečných. U Glocku jsou to tedy pružinky, kompletní sestava zápalníku s pružinou i plasty, extra komplet domečky, vytahovač, atp. Nicméně za ty desetitisíce ran z Glocků jsem nic z toho ještě nepotřeboval z toho důvodu, že by se to "posralo".

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#536 » pon 21. bře 2022, 09:25

Děkuju za všechny odpovědi.

Uživatelský avatar
KrtekTheMole
Příspěvky: 5

Příspěvek#537 » stř 1. čer 2022, 13:48

Neví někdo, jak je to v současné době s nákupem Glocků? V žádném obchodě nejsem schopen najít Glock 19 Gen 5 FS MOS skladem. Vše je na objednávku, a dodací doba je dle slov prodejců "neznámá" v řádu týdnů až měsíců. Chápu, že na tom má velký podíl současná situace ve světě, ale nějaké "insider info" by se hodilo (hlavně kvůli plánování financí). Díky!



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#538 » stř 1. čer 2022, 16:54

Řeším to samé, ale u G17. Tak by mě zajímalo info ohledně dostupnosti. Na jedněch stránkách bylo datum 10.6. Tak uvidíme...

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 40

Příspěvek#539 » čtv 2. čer 2022, 05:52

Ohledně dostupnosti:
Včera jsem poptával na Leiku v Plzni Glock 45 MOS a obratem jsem dostal odpověď, že u prodejce budou dostupné teď během června, ale pokud má člověk opravdu zájem je nutno obratem objednat protože jich asi nebude moc "navíc". Tzn. spíš pokryjí předobjednávky z důvodu delší nedostupnosti a zase nebudou... :idea:



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#540 » čtv 2. čer 2022, 07:17

KrtekTheMole píše:Neví někdo, jak je to v současné době s nákupem Glocků? V žádném obchodě nejsem schopen najít Glock 19 Gen 5 FS MOS skladem. Vše je na objednávku, a dodací doba je dle slov prodejců "neznámá" v řádu týdnů až měsíců. Chápu, že na tom má velký podíl současná situace ve světě, ale nějaké "insider info" by se hodilo (hlavně kvůli plánování financí). Díky!


Zkus střelecký servis Černý most Praha

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů