Smith & Wesson M&P M2.0

Glock a spol.


mch
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pon 23. led 2017, 23:27

Obrázek

https://www.smith-wesson.com/firearms/mp-9-m20-1

https://www.gunsamerica.com/blog/new-sm ... ds-review/

Smith & Wesson nedávno představili druhou generaci pistole M&P, jak se vám líbí?
Kdy se může dostat do prodeje u nás?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#2 » pon 13. úno 2017, 23:03

No vzhledem k tomu, jak dlouho jim trvalo dotahnout Shielda na cesky trh, tak tipuju ze za rok to bude mimoradny uspech. Spoust pry mnohem lepsi nez stare (ale plochy Apex je plochy Apex), pojistky totalni zbytecnost co akorat prekazi a ty dva prolisy nad rail listou jsou pekne skarede teda. Ale jinac to pry dobre vylepsili, co jsem cetl americke recenze. Snad budou hlavne v pohode, devitkove M&P nebyly zrovna zadne terno, co se hlavni tyce. A bohuzel u nas nejde koupit za sto dolcu jak v USA kvalitni Apex hlaven apod.

Uživatelský avatar
mr.novotny
Příspěvky: 8

Příspěvek#3 » pon 18. pro 2017, 19:48

Ma tu nekdo vlastni zkusenost se zbrani a moznost jejiho hodnoceni?

Silne zvazuji nakup. Necekane oproti G19 Gen. 5 :D

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#4 » pon 18. pro 2017, 21:30

Mam uz skoro 4 roky stary model, aktualne aj 2.0. Aj ked som revolverovy, MPcko mi proste sedi a napriek tomu ze som niekolkokrat zvazoval predaj vzdy zostalo doma. Takze som si teraz kupil 2.0 nech ju vyskusam. Stara je 4", nova 5" - FDE s poistkou (nie som zvyknuty na poistky, uz sa mi podarilo nechtiac zaistit, takze poistka pojde von - akurat budem musiet zohnat zaslepky). Zatial vystrielanych necelych 200 ran - nemam ju dlho a nebolo prilis vela casu.

Konstrukcne rozdiely vynecham (markatne je zosilnenie vedenia zaveru v prednej casti). Porovnanie si mozes vygooglovat, pisem ako majitel co ma co to nastrielane z verzie 1.0 (ktoremu Glocky FAKT nesedia). Subjektivne - ked pominiem kozmeticke vychytavky na 2.0 ako je vystraznik, tak najdolezitejsie z uzivatelskeho hladiska oproti starej :

Spust - rozhodne lepsia uz z fabriky. Dokonca natolko ze som po prvej navsteve strelnice s 2.0 na stare MPcko objednal APEX kit. A to sa ta stara medzitym pekne usadila + som par veci dolestil a zvykol som si na nu a bral ju ako "OK" a kaslal na to. Toto je proste znacne lepsie. Reset mi pride u oboch rovnako dlhy.

Textura - pre mna az prilis agresivna, na rukavice je to mozno super, ale cisto subjektivne pre mna az prilis. A ked si predstavim mat take nieco v lete pod trickom na kozi ... v tomto mi vyhovuje viacej ta starsia.

Ergnomia - aj stara aj nova mi sedia perfektne v ruke, 5" hlaven prijemne prekvapila, je to oproti 4" pri miereni rozdiel ak ked som to necakal. Ak si ju necham, pojdu na nu svetlovody. Co mi vadi - na 2.0 nie je oproti starej verzii "bobrak". Sice ho ta stara nema prilis vyrazny ale mam velke ruky a pri uchope to citim. Tlacidlo vypustania zasobniku je o maly (moze to byt tak 1-2mm) ale citelny kusok vysunute. Zbadas to az ked mas oba kusy v ruke. Mne vyhovuje aj to stare, pre niekoho toto moze byt vylepsenie.

Ku spolahlivosti sa zatial mozem vyjadrit len k "1.0" - ta zatial za 4000+ ran nemala jedinu zavadu. Napriek roznym chyrom o korozii a problemom s hlavnami sa u mna nic nevyskytlo. "1.0" ma vyslovene radsej tazsie strelivo nez bezne 115gr, je s tym aj na 25m badatelne presnejsia. "2.0" som strielal zatial len so 135gr - takze nemozem porovnat. Bezne diely su na staru dostupne u Brownells, casom budu aj na novu (APEX kit uz je).

Inak ... co dodat. SW MP je podla mna velmi fajn pistol, toto je vylepsenie - pokial sa nezhorsila kvalita (co pochybujem) a bude spolahliva ako predchodca - niet tomu mimo veci co su vyslovene subjektivne asi co vytknut. A spust si este mozes doladit aj na tomto APEXom (uz je v ponuke na Brownells).

Ak teda uvazujes nad SW MP - zober do ruky obe verzie a uvidis co ti sadne lepsie. Subjektivne - mat na vyber medzi starou s 5" hlavnou a spustou tejto urovne (co vyriesi bez problemov APEX) tak fakt neviem.

Uživatelský avatar
mr.novotny
Příspěvky: 8

Příspěvek#5 » úte 19. pro 2017, 12:35

Děkuji moc MM. Co se týče doplňků a náhradních dílů, tak to není extra velká komplikace?

Ještě jsem v noci kápnul na MP9 PRO SERIES 4.25 a ta se mi moooc líbí. Vidím tu i jeden dostupný kus.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#6 » úte 19. pro 2017, 14:08

Puzdra / zasobniky su kompatibilne so starym modelom (tusim mimo puzdra pre .45ku - tam je vraj trochu iny rozmer). Spustove kity, pripadne vylepseny samostatny "sear" uz su k dispozicii na Brownells, vratna pruzina + pruzina spuste dtto (je to to iste ako u starej varianty), myslim ze to plati aj o uderniku. Takze toho by som sa fakt nebal. Mieridla su takisto identicke takze mozes kupit aftermarketove pre stary model.

Co sa tyka "Pro Series" - ma kvalitnejsiu spust (iny "sear" a vylestenie celeho mechanizmu) ale udajne to nedosahuje kvalit APEX-u. Zdrsnene chrbaty rukovati (kedze 2.0 je na trhu, mozes si ich casom kupit a prasknut tam sam, vyskusal som ze pasuju na stary model). A este ma myslim tritiove mieridla.

Byt na tvojom mieste tak sa na Pro Series vykaslem, zoberiem ako som pisal do ruk oboje a ak by mi nieco vadilo na "2.0" tak kupim "staru" a dokupim APEX kit.

EDIT: Pre porovnanie 1.0 a 2.0
SW MP.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
mr.novotny
Příspěvky: 8

Příspěvek#7 » úte 19. pro 2017, 15:41

Rozhodně bych šel do 2.0, když ne ten PRO. Ohlasy zahraničí jsou všeho všudy moc fajn, ta originál spoušť o poznání lepší. Čím to že tu je tak málo příspěvků, přeci jen už máme rok na trhu...

Vidíš v něčem zásadní přednost vůči Glocku?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#8 » úte 19. pro 2017, 16:32

Sedi mi - na rozdiel od Glocka ktory mi proste do ruky nepadne. A nie je tak strasne skaredy :mrgreen:. Ale je to fakt o preferenciach. A odozvy k 2.0 - nie je to take rozsirene ako Glock a nie kazdy na nu cakal.

Inak uz je na svete aj Compact a Shield, akurat 2.0 verzia Compact-u je o dost vacsia nez stara - dali na to 4" hlaven miesto 3.5" :(. Porovnavaju to s Glockom 19, pre niekoho mozno plus, mne sa pacila ta povodna velkost. Takze ak uvazujes nad nosenim, mohla by ta zaujimat tato varianta, akurat zase kym sa to sem dostane ... I ked - S&W uz na strankach stiahol povodne verzie M&P z ponuky (par variant je este pod LE), takze v dalsej zasielke by mohli byt aj nove Compacty a Shieldy.

Review s tabulkou porovnania velkosti https://www.usacarry.com/sw-mp-m20-9mm-compact-review/.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#9 » stř 20. pro 2017, 10:42

Mě se třeba na M&P nelíbí provedení spouště oproti Glocku. V Glocku je jazýček, který má zabránit pohybu spouště, pokud o něco z boku zadrhne. Tuto funkci spoušť M&P nemá. Když k tomu připočtu, že M&P je single action s plným předepnutím úderníku, tak Glocku bude o nějaké to promile bezpečnější. Z toho ale zase vyplývá, že Glock nebude mít asi nikdy takovou spoušť.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#10 » stř 20. pro 2017, 12:14

Poistka na spusti je, ale riesena inak. Ak ti nevyhovuje, existuje aj aftermarketova spust s "jazyckom" v style Glocku. Spustovy system - s original spustou nemam problem nosit "v komore", napriek tomu ze je to komplet predopnute. Je to o puzdre a o tom ako so zbranou narabas. Ale to sme uz OT.

Proste je to plastak - niekomu sedi Glock, niekomu Springfieldy, niekomu Walther, niekomu M&P. Nova spust je jednoznacne velke plus, zaujimava je aj ta zalezitost s Compact-om - zrejme staremu prilis konkuroval Shield.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#11 » stř 20. pro 2017, 12:39

Ale to nepopírá nic z toho, co jsem tu napsal. Jedinou funkci pojistkové spouště v M&P je, aby pistole nevystřelila, když bude padat hlavní nahoru ( viz Sig P320).
M&P je bezpečná až až, ale to nemění nic na tom, že Glock je bezpečnější a že bezpěčnější než Glock je třeba Springfield XDS.

Uživatelský avatar
mr.novotny
Příspěvky: 8

Příspěvek#12 » úte 9. led 2018, 21:05

taaak a ta MP9 PRO SERIES je doma :)

Obrázek

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#13 » úte 9. led 2018, 22:39

Gratulujem, ja som si dnes rano vyzdvihol Apex Duty / Carry kit pre 1.0 tak som zvedavy na porovnanie s fabrickou spustou 2.0 :). Co bolo inak rozhodujucim kriteriom volby ?

Uživatelský avatar
mr.novotny
Příspěvky: 8

Příspěvek#14 » stř 10. led 2018, 00:27

Dík. No celkově mi sedla a o chlup víc se líbila, grip nebyl tak brutální jak u 2.0, tritiová mířidla, plus jistá výlučnost vzhledem k Pro S labelu.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#15 » úte 20. úno 2018, 21:11

Tak Beareka ma uz dvojkovy compact skladom.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Mysak_PB a 11 hostů