Beretta PX4

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#1 » pon 13. bře 2017, 18:13

Zdravím, dlouho jsem nekoupil nic nového, zaujala mě tahle kráska. Máte někdo praktickou zkušenost? Asi jich je u nás minimálně, neb oproti max 500 USD v USA u nás koštuje dvojnásobek. U oblíbenějších zbraní je ten rozdíl přecejenom znatelně menší.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#2 » pon 13. bře 2017, 18:32

Onehdy jsem ji okukoval v obchodě. Podle mého oka - nádhera. Verze compact s inox závěrem. Ale nikde jsem nic o ní nic nenašel a tak nějak bych se do ní bál investovat. Co jsem slyšel, s italskými díly je potíž :(

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#3 » pon 13. bře 2017, 18:49

Inox je pěkná, pro sebe bych s ohledem na velikost asi uvažoval o full size ve .45. Na hraní, na nošení je to asi trochu špalek.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#4 » pon 13. bře 2017, 18:59

Právě i ten compact je celkem kus. Opticky mi přišla dost tlustá. Mně se ten inox líbí, víc než černá. Ale opravdu bych se bál dílů atd... na to konto, zrovna tento prodejce se tváří jakože od Beretty není problém nic. Chodívám k němu pro střelivo a padla na to řeč.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#5 » pon 13. bře 2017, 20:11

Kolega střelec a kamarád, ji vlastní již pár let v ráži .45. Dobrá ergonomie, příjemná spoušť a čisté zpracování. Přesná. S vyjímkou začištění ústí hlavně, ta se zdá být chromovaná, ale ústí je takové "odrbané" jako tupou frézou. Vždy střílela bez závad. Při poslední návštěvě střelnice se, ale párkrát sekla, stejně jako můj Glock. Bylo dost pod nulou. Mažeme oba konkorem a nešetříme s ním, možná to bylo tím. Když se mu sekla smál sem se a říkám... mrzne jako v Rusku a Beretta to nedává, no, pár ran na to, začal zlobit i můj Glock, nedovírali závěry. Příště, až bude mrznout vezmem TTčko a Makarova☺



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#6 » pon 13. bře 2017, 20:21

Konstrukce je o proti konkurenci složitá. Moc si to nepamatuju, ale je tam takovej mezikus mezi hlavní a rámem. Prostě velkej složitej bazmek co to spojuje v jeden celek. Je tam moc složitých dílů a ze závěru vyjíždí u hledí takový "komín" pojistka spojená s vypouštěním kohoutu na závěru je tak akorát na roztržení ruky. Obzvláště když je ruka zmrzlá a sjede tak to opravdu bolí. Jinak Brůs se s ní ve smrtonosné pasti 4 pěkně oháněl.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#7 » pon 13. bře 2017, 20:51

Pistolka pěkná, což o to...ale ta cena mi přijde teda šílená :roll:



Acqua
Příspěvky: 12

Příspěvek#8 » ned 25. srp 2019, 19:49

Zdravím,

rada by som znovu otvorila toto vlákno. Práve si robím ZP a snažím sa vybrať svoju prvú EDC zbraň. Máte už niekto túto zbraň a podelili by ste sa o skúsenosti / dojmy? Zvažujem konkrétne Beretta Px4 Storm SubCompact, 9mm Luger (prípadne aj Compact). Zaujíma ma hlavne jej spoľahlivosť a tiež či sa dobre nosí (schová ju aj 55 kg žena) a ovláda (v pohode ju natiahnem). A tiež či sa s ňou príjemne strieľa aj na strelnici.

Vopred veľmi pekne ďakujem za Vaše názory :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#9 » ned 25. srp 2019, 20:06

Acqua, vyzkoušej taky jiné zbraně. Glock , Hecklera &Koch, Walther, CZ, je toho spousta co se dá vyzkoušet, na střelnicích mají na půjčení ledacos. Ale pokud se ti líbí zrovna tahle jako láska na první pohled, tak nic proti tomu. Jen si z ní nejdřív někde zastřílej ať nejsi po nákupu zklamaná.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#10 » ned 25. srp 2019, 22:15

skryje obtížněji. Ale nic není nemožné. J e to široké (cca 36 mm) jako velké pistole. Je to tlusté.

Px4 Storm videorecenze česky https://www.televizeseznam.cz/video/nic ... act-209922

Já bych si vybral něco konstrukčně jiného: na nošení striker, bez manuální pojistky, plasťák (pro nižší hmotnost), 25 mm šírka tj jednořadý zásobník (lépe se skryje), menší lehčí. a nebude stát 25k jako Px4. Tj pistole HS XDS, Walther PPS M2, Smith wesson MP-9 Shield (15 - 18 k tisíc). Walther se bude v pohodě natahovat (1/2 síla)

S výše uvedenými (= subkompakt single stack) se nejlépe střílí z těchto malých pistolí. Nicméně s pistolí o větší velikosti se bude střílet znatelně komfortněji. Velikost je o vlastním rozhodnutí otázky, "jakou největší pistoli jsem ochoten denně nosit", protože z větší se líp trefuje. Větší a větší je lepší a lepší trefa. Malá se lépe nosí.
Doporučuji si tedy nejprve namyslet velikost, jakou jsem ochoten nosit, a poté vybírat konkrétní modely. srovnání pistolí různých velikostí pro představu obrázky https://www.google.com/search?q=pistol+ ... othK9yl-EM:

Uživatelský avatar
von040
Příspěvky: 26

Příspěvek#11 » pon 26. srp 2019, 09:33

asi to budete mit bohuzel trochu z ruky (petrvald u karvine),
ale nepletu-li se prave Beretta PX4 k vyzkouseni na"akci vyber si svou berettu" urcite bude
https://www.facebook.com/events/331318604465186/



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#12 » pon 26. srp 2019, 10:02

Dobrou radu má Audis: na nošení lehčí plasťák, striker, menší, tenčí.



Acqua
Příspěvky: 12

Příspěvek#13 » úte 27. srp 2019, 17:11

Ahojte,

díky moc za rady! Máte s ňou niekto ešte náhodou vlastné skúsenosti? Sú náhradné diely & prípadný servis v ČR dostupné v pohode?

Inak s rozmermi máte pravdu, je to trošku väčšie. Skúšala som ale porovnať tú SK verziu s HK P30SK (môj ďalší favorit) a príde mi to celkom zrovnateľné: https://www.handgunhero.com/compare/ber ... koch-p30sk . Čo myslíte? Tiež ju chcem ako jednu univerzálnu zbraň na strelnicu aj EDC, takže netreba, aby bola zasa úplne maličká ako na pocket carry. Nemusím ju mať zrovna za opaskom, stačí do kabelky.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#14 » úte 27. srp 2019, 17:42

Drobna stihla dama (strili IPSC) nosi kostymky a na pasku sveho casu Sig 226, pozdeji revolver SW 625



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#15 » úte 27. srp 2019, 20:26

Áčka . Pokud srovnáváš s sfp9 sk, tak ta má v Česku dost dobrý servis u Nocompromise house. Najdi si tady na fóru jméno Hawk. Ti kluci jsou super.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů