Glock Gen 5

Glock a spol.


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#106 » stř 14. říj 2020, 22:23

A mame gen5 40s&w modely. A svete div se, opet dvoupinove.



novluk
Příspěvky: 6

Příspěvek#107 » pon 19. říj 2020, 21:46

Zdravím, možná hloupý dotaz. Ale mám nový G19 gen 5. Všiml jsem si jednoho projevu zbraně a nevím, zda je to normální.

Při vybité zbrani (prázdná komora, po ráně jistoty) když zahýbu se zbraní vodorovně dopředu a dozadu. Je slyšet jak se lehce pohybuje zápalník. Totéž když udělám základní rozborku trn zápalníku se lehce pohybuje (“zahrká” při pohybu závěrem v ruce).

Nevím zda má být při nenataženém závěru takto volný.

Dle postupu, který jsem našel je pádová pojistka v pořádku.

Dále když natáhnu závěr a zajistím ho vypouštěčem do zadní polohy, zápalník při naklonění zbraně vykoukne do prostoru pro nábojnici.

Je to normální projev nebo něco k reklamaci? Díky za rady.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#108 » pon 19. říj 2020, 22:01

Screenshot_20201019-225842_Chrome.jpg


koukni na schéma .... nebo lépe na video
https://youtu.be/V2RDitgCaD0
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#109 » pon 19. říj 2020, 23:12

Je to v poriadku



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#110 » úte 20. říj 2020, 06:23

Nejspíš to je v pořádku a nebo ti tam chybí díl 2 z rozkresu. To už se tady někde řešilo.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#111 » úte 20. říj 2020, 07:18

Zvuk zápalníku je naprosto normální a žádná součástka ti tam nechybí. Volně plovoucí zápalník se takhle projevuje. Naopak je to ukazatel toho že kanál zápalníku je volný a čistý a že je vše v pořádku. Starosti bych si začal dělat až bych pohyb zápalníku neslyšel. ;)



novluk
Příspěvky: 6

Příspěvek#112 » úte 20. říj 2020, 09:13

blacknocturno píše:Zvuk zápalníku je naprosto normální a žádná součástka ti tam nechybí. Volně plovoucí zápalník se takhle projevuje. Naopak je to ukazatel toho že kanál zápalníku je volný a čistý a že je vše v pořádku. Starosti bych si začal dělat až bych pohyb zápalníku neslyšel. ;)


Super tak to rád slyším. Díky za vaše odpovědi. :)



hanzrr
Příspěvky: 67

Příspěvek#113 » úte 20. říj 2020, 09:40

Ahoj, já mám také 19ku G5 a tohle mi nedělá. Rovzněž nákres neodpovídá Gen 5, protože je jinak řešená spoušť. Díl 2 ve zbrani také vůbec nemám. Vyzkoušel jsem vše co píšeš, ale nic podobného mi nedělá.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#114 » úte 20. říj 2020, 09:50

To mě zajímá, glock bez volného úderníku, s jiným spoušťákem a chybějícím dílem? To není CZUB, aby byl každý pes jiná ves. Jak se spoušťák liší?



hanzrr
Příspěvky: 67

Příspěvek#115 » úte 20. říj 2020, 10:12

LordSalix píše:To mě zajímá, glock bez volného úderníku, s jiným spoušťákem a chybějícím dílem? To není CZUB, aby byl každý pes jiná ves. Jak se spoušťák liší?



https://www.recoilweb.com/inside-the-gl ... 29141.html



novluk
Příspěvky: 6

Příspěvek#116 » úte 20. říj 2020, 10:17

hanzrr píše:Ahoj, já mám také 19ku G5 a tohle mi nedělá. Rovzněž nákres neodpovídá Gen 5, protože je jinak řešená spoušť. Díl 2 ve zbrani také vůbec nemám. Vyzkoušel jsem vše co píšeš, ale nic podobného mi nedělá.



Tak kde je teď pravda. Ještě někdo s g5 kdo by to mohlo vyzkoušet?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#117 » úte 20. říj 2020, 11:23

hanzrr píše:
LordSalix píše:To mě zajímá, glock bez volného úderníku, s jiným spoušťákem a chybějícím dílem? To není CZUB, aby byl každý pes jiná ves. Jak se spoušťák liší?

https://www.recoilweb.com/inside-the-gl ... 29141.html


To je článek o rozdílech mezi gen4 a gen5 z dob, kdy gen5 přišla (2017). Tehdy jsem ho taky četl, na co se tam máme dívat?

EDIT: jo ten nákres tady je Gen4, pardon, to mě ani nenapadlo a proto jsem špatně pochopil tvůj příspěvek.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#118 » úte 20. říj 2020, 11:42

Jak už se psalo výše - zápalník Glocku prostě musí hrkat, bez ohledu na generaci, jinak je něco špatně. Mám gen4 i gen5, všechny krásně hrkají :)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#119 » úte 20. říj 2020, 11:50

novluk: Mám G19 gen. 5 a zápalník mi taky "cinká". Díl 2 na obrázku v gen. 5 vůbec není. Jak píše LordSalix, obrázek výše je gen. 4. Když jsem bylo na kurzu u Aegis, tak říkali, že cinkající zápalník je OK. Přesně jak psal blacknocturno, starosti si dělej, až cinkat přestane. Jakmile necinká, tak máš tu šachtu, kde lítá zápalník plnou bordelu. Zkus si sundat závěr, prstem zmáčkni blokaci úderníků a zatřes s tím. Uvidíš, kolik má zápalník prostoru na pohyb, než narazí na pružinu nebo čelo závěru. Je to normální.

A vylézající zápalník při závěru na střelecké pohotovosti je taky OK. Protože ten "zobáček" zápalníků ještě "nevisí" na spoušťovém mechanismu.



hanzrr
Příspěvky: 67

Příspěvek#120 » úte 20. říj 2020, 13:26

Pánové, tak já to dneska rozebral snad už desetkrát a pořád nic necinká. Šachta je nádherně čistá a přesto nic. Když zmáčku blokaci úderníku, tak taky samovolně necinká. Jediné, co mě napadá, tak že pod slovem "cinká" bych si měl představit, ťuknutí prstu do zápalníku, pak by vše výše zmíněné odpovídalo a zápalník opravdu "cinká" ale ne při jakémkoli pohybu, či zatřesení.
Třeba je chyba u mě. Napadá mě ještě, že u mě se prováděl nástřik cerakote, tak že by tam byly nějaké zbytky, ale to dosti pochybuju.

P.S. má za sebou cca 1.500 ran a jde o verzi s FS

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů