Glock Gen 5

Glock a spol.


novluk
Příspěvky: 6

Příspěvek#121 » úte 20. říj 2020, 13:37

Zajímavá diskuze se nám tady vytvořila. Někdo cinká a někdo ne. Asi to bude normální projev. Zeptám se na to ještě nějakého zbrojíře jaké má zkušenosti.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#122 » úte 20. říj 2020, 14:08

Samovolně ne, musíš se závěrem zatřást ve směru pohybu zápalníku. Je to zvuk jako když cinká hlaveň o závěr, jen slabší.
Jako tady na tom videu https://youtu.be/gp-OSue7beY?t=67

Edit: mimochodem v tom videu taky vysvětluje, že je to v pohodě.



novluk
Příspěvky: 6

Příspěvek#123 » úte 20. říj 2020, 14:16

Sud píše:Samovolně ne, musíš se závěrem zatřást ve směru pohybu zápalníku. Je to zvuk jako když cinká hlaveň o závěr, jen slabší.
Jako tady na tom videu https://youtu.be/gp-OSue7beY?t=67

Edit: mimochodem v tom videu taky vysvětluje, že je to v pohodě.


Jo, to je přesně ten zvuk, díky za to video. Teď jsem mluvil se zbrojířem. Přesně říká, že je to normální, takže "záhada" vyřešena :)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#124 » úte 20. říj 2020, 15:33

No záhada vyřešena není jelikož někomu necinká ač by mělo ;)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#125 » úte 20. říj 2020, 16:05

Zatim to necinka jen jednomu. Tomu bych nerikal zahada.
Udernik proste nechodi samovolne. Jestli to neni bordelem v sachte, tak to muze byt mensi dirou v plastovem voditku (dil 31 v rozpadu). Nebo ze by nastrikali 1mm vrstvu karokokktiny na spodni stranu zaveru? Nebo nejaky tuningar lestil, az zalestil tahlo spouste a blokaci uderniku, ze mirne pridrzuje i pri zmacknute spousti (todle mi delala seriova g17 gen3). Da se to identifikovat pri vytahnute blokaci(ja ji mel udernikem vevnitr mirne zvyknutou).
Jestli to funguje, neni co resit.



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#126 » úte 20. říj 2020, 16:56

Honzajan píše:Zatim to necinka jen jednomu. Tomu bych nerikal zahada.
Udernik proste nechodi samovolne. Jestli to neni bordelem v sachte, tak to muze byt mensi dirou v plastovem voditku (dil 31 v rozpadu). Nebo ze by nastrikali 1mm vrstvu karokokktiny na spodni stranu zaveru? Nebo nejaky tuningar lestil, az zalestil tahlo spouste a blokaci uderniku, ze mirne pridrzuje i pri zmacknute spousti (todle mi delala seriova g17 gen3). Da se to identifikovat pri vytahnute blokaci(ja ji mel udernikem vevnitr mirne zvyknutou).
Jestli to funguje, neni co resit.



Opet jsem rozebral :D pro jistotu precistil vsechny sachty v zaveru a nic
Zaver samotny i kdyz je vyndana blokace proste tento zvuk nevydava. Plastove voditko je neposkozene.
Nejaky dalsi napad?

Vtipne, jak se z ciziho problemu stal vlastne muj :lol:



novluk
Příspěvky: 6

Příspěvek#127 » úte 20. říj 2020, 19:48

hanzrr píše:
Honzajan píše:Zatim to necinka jen jednomu. Tomu bych nerikal zahada.
Udernik proste nechodi samovolne. Jestli to neni bordelem v sachte, tak to muze byt mensi dirou v plastovem voditku (dil 31 v rozpadu). Nebo ze by nastrikali 1mm vrstvu karokokktiny na spodni stranu zaveru? Nebo nejaky tuningar lestil, az zalestil tahlo spouste a blokaci uderniku, ze mirne pridrzuje i pri zmacknute spousti (todle mi delala seriova g17 gen3). Da se to identifikovat pri vytahnute blokaci(ja ji mel udernikem vevnitr mirne zvyknutou).
Jestli to funguje, neni co resit.



Opet jsem rozebral :D pro jistotu precistil vsechny sachty v zaveru a nic
Zaver samotny i kdyz je vyndana blokace proste tento zvuk nevydava. Plastove voditko je neposkozene.
Nejaky dalsi napad?

Vtipne, jak se z ciziho problemu stal vlastne muj :lol:



:lol: Sorry hanzrr, nechtěl jsem ti přidělat vrásky. Ale jak píše Honzajan, jestli ti jinak normálně funguje, neřeš to. :)



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#128 » úte 20. říj 2020, 20:00

novluk píše:
hanzrr píše:
Honzajan píše:Zatim to necinka jen jednomu. Tomu bych nerikal zahada.
Udernik proste nechodi samovolne. Jestli to neni bordelem v sachte, tak to muze byt mensi dirou v plastovem voditku (dil 31 v rozpadu). Nebo ze by nastrikali 1mm vrstvu karokokktiny na spodni stranu zaveru? Nebo nejaky tuningar lestil, az zalestil tahlo spouste a blokaci uderniku, ze mirne pridrzuje i pri zmacknute spousti (todle mi delala seriova g17 gen3). Da se to identifikovat pri vytahnute blokaci(ja ji mel udernikem vevnitr mirne zvyknutou).
Jestli to funguje, neni co resit.



Opet jsem rozebral :D pro jistotu precistil vsechny sachty v zaveru a nic
Zaver samotny i kdyz je vyndana blokace proste tento zvuk nevydava. Plastove voditko je neposkozene.
Nejaky dalsi napad?

Vtipne, jak se z ciziho problemu stal vlastne muj :lol:



:lol: Sorry hanzrr, nechtěl jsem ti přidělat vrásky. Ale jak píše Honzajan, jestli ti jinak normálně funguje, neřeš to. :)


V pohodě, já si vždycky myslím, že je všechno OK, dokonce se odvážím sem i napsat a pak zjistím, že je všechno úplně jinak :D
Každopádně jsem to rozdělal horem spodem, pročistil, promazal, všechno prozkoušel a funguje to jak má. Jen to proklaté cinkání...
Na zahraničních fórech se to taky dost řeší a každej třetí má ten stejnej problém "No rattle" tak snad je to zase OK a můžu v klidu spát

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#129 » úte 20. říj 2020, 20:47

Hoši, nemusíte se pořád dokola citovat. Pak je stránka kilometr dlouhá.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#130 » úte 20. říj 2020, 21:16

Cinkat to nemusi, staci, ze chodi udernik volne po odstaveni blokace uderniku a volne myslim to, ze samotnou gravitaci. Jestli tomu tak neni, neni snad tezke prijit proc. Moc dilu na zaveru neni.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#131 » stř 21. říj 2020, 06:37

hanzrr: já bych to tedy rozhodně nemazal, jak píšeš výše. Ten úderník v té šachtě musí lítat naprosto suchý. Jinak se pak na to lepí jakýkoliv bordel a to není dobré. Prostě dbát na to, aby se do šachty s úderníkem vůbec nedostal žádný olej nebo vazelína....



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#132 » stř 21. říj 2020, 10:06

oldglock píše:hanzrr: já bych to tedy rozhodně nemazal, jak píšeš výše. Ten úderník v té šachtě musí lítat naprosto suchý. Jinak se pak na to lepí jakýkoliv bordel a to není dobré. Prostě dbát na to, aby se do šachty s úderníkem vůbec nedostal žádný olej nebo vazelína....


To je jasný.

Dneska se otočím pro nové vodítko zápalníku a zkusím vyměnit. Nic jiného mě už nenapadá, co by to mohlo být...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#133 » stř 21. říj 2020, 10:50

Predpokladam, ze pridrzovace (2 plastove pulmesice) bici pruziny mas nasazene spravne.



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#134 » stř 21. říj 2020, 11:11

I přidržovače i vodítko zápalníku (díl 31 jak jsi psal)



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#135 » čtv 22. říj 2020, 07:48

Zdravím pánové, tak včera jsem vymněnil přidržovače, vodítko zápalníku, dokonce jsem pro jistotu zkusil i vyměnit blokaci úderníku. Bez výsledku a pořád necinkám a to ani když je složená nebo mám sundaný závěř v ruce a zmáčklou blokaci. Prostě ne a ne to cinkat. Šachty jsou nádherně čisté. Nějaké další nápady?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů