Canik TP9 (SF, SFx, SF Elite, V2, ...)

Glock a spol.


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#121 » stř 8. črc 2020, 05:51

A jeeje, dalsi co si poridi rucni kanon v nezvladatelne razi 9mm luger a rad by vlastne 9mm Browning, mozna raci 6,35mm Browning...
Silna pruzina ochrani od zpetneho razu, ale ustedri na oplatku vyssi spolehlivosti vytahovani naboju ze zasobniku a potapenim predku pistole. Me by fakt zajimalo, jak tyhle cajicky podlaborovacum chodi, protoze moje zkusenost je opacna-cim plnejsi nabojnice prachem, tim presnejsi.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#122 » stř 8. črc 2020, 08:18

jantar píše:To Milkyway:Tvoje poznámka je logická a správná.Mně jde spíše o to,že je do patronu na 25 m do papíru zcela zbytečné rvát plný výkon,a nižší navážka špatně přetahuje,a má záseky.Ještě jsem zkoušel nechat závěr na záchytu cca týden,ale nepomohlo to.To je jediný důvod.takže asi tak.


Mezi nižší laborací a menším zpětným rázem není rovnítko, i když by se to zdálo logické. Ale není. Někdy, při nižší laboraci, dojde k tomu, že slož neshoří naráz, ale v určitých vlnách a ty se pak projeví tím, dojde k "rezonanci" těchto vln a tím pádem k zvětšení zpětného rázu jako takového, protože se sečtou i s vlnami odraženými. Je fakt, že každý, kdo přebije patronu je dááááleko lepší než zbrojovka, kde se tomu po desetiletí věnuje tým odborníků a má k tomu ty nejoptimálnější podmínky, včetně finančního i technického zázemí. Zkráceně "blbci". Vůbec je mi divné, že SB takové lidi zaměstnává, tajemstvím je i to, jak vůbec může SB něco prodat.... (jízlivá poznámka autora - rádoby vtipné).

Přikláním se k názoru, že dokud nedostaneš 9/10 na 25m do desítky, tak nemá cenu se zabývat střelivem, ale svýma rukama! Chceš-li šetřit, střílej malorážkou. Případně nestřílej vůbec, protože internetoví hrdinové se přece nevydají ven jen tak, natož na střelnici, kde není wifi!



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#123 » stř 8. črc 2020, 08:39

Milkyway-i zas bych to tolik neprožíval

Já ani brácha nejsme nějak dobří střelci (spíš špatní holt na všechny koníčky není čas).
Brácha k pistoli (Colt 1911 Competition .45ACP) dostal asi 300 přebíjenek - pohodová střelba na 15m vše v černém. Pak došli a přišli na řadu SBčka - rozptyl se zhoršil a občas oblak dýmu jak z předovky.

Neříkám že SBčka do teď nestřílíme, holt jsou nejlevnější na trhu a v bytě už prostě není místo na lis.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#124 » stř 8. črc 2020, 08:44

Borci obecně, pokud podsypete náboje, tak to Canikům moc nechutná. Největší problém je patrný u SFx, protože ho volí právě většinou terčoví střelci a přebíječi.

Stejně jako na SFx, tak u na modely Elite a SF máme na cestě také slabší modrou a tužší červenou pružinu. Už jsme to tu možná psali, ale pružiny jsou kompatibilní i s modely Walther PPQ (pro řadu Elite). Každopádně originální slabší i silnější pružiny na všechny modely již brzy :-). Jakmile dorazí, objeví se na nekompromisním e-shopu :-).



Amegan
Příspěvky: 23

Příspěvek#125 » úte 4. srp 2020, 21:31

A co takhle opačný případ. Hawku mají Caniky certifikaci na použití +P?
Až budou ty pružiny skladem dej nám sem prosím vědět.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#126 » stř 5. srp 2020, 08:50

Haluziak píše:
.... dostal asi 300 přebíjenek - pohodová střelba na 15m vše v černém....
.


Tak v tom případě je všechno v poho! Omlouvám se. Myslel jsem případ, že jde o 25m a trefit desítku.



Kiwi
Příspěvky: 5

Příspěvek#127 » sob 24. říj 2020, 14:13

Nechystáte prodej hlavní se závitem na tlumič? A případně i tlumiče? Konkrétně na TP9 SF.
Koukám, že je Canik vyrábí:
https://www.canikarms.com/en/series/tp-series/tp9-sft

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#128 » úte 27. říj 2020, 10:07

Ahoj, závitové hlavně nám Canik už nějakou slibuje jako náhradní díl, ale zatím stále nic. Každopádně SFT Caniky jsou na cestě ;-)



Michal B.
Příspěvky: 1

Příspěvek#129 » pon 7. čer 2021, 22:02

Zdravím - prosím, nedají se někde sehnat barevné (výstražné) podavače nábojů do zásobníku - něco jako máte zde pro H&K ?
https://nocompromise.house/heckler-koch ... ku-cerveny
resp pokud uvádíte, že jsou díly na Walthera kompatibilní s Canikem, lze použít i zásobníky / díly do zásobníků pro Canika? Viz např: https://www.guns-trade.cz/podavac-zasob ... pq-m2-3975
Předem díky za feedback



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#130 » sob 16. říj 2021, 17:58

Tak po dlouhém rozhodování od CZ P-10, přes HK SFP9, to nakonec vyhrál Canik TP9 EC. Objednávám přes Red six. Jsem od OV a mají OV pobočku.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#131 » sob 16. říj 2021, 18:44

Měl by sis ale před tím přečíst zkušenosti a kouknout na fotky Caniku jiného zdejšího uživatele:
viewtopic.php?f=33&t=119&start=2145#p263356
viewtopic.php?f=33&t=119&start=2160#p263360



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#132 » sob 16. říj 2021, 19:02

Ano, pročetl jsem co šlo, co člověk to jiný názor :) Jeden chvali, druhý hani :))

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#133 » sob 16. říj 2021, 20:04

:D je to tak.



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#134 » sob 30. říj 2021, 09:10

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli Canik papa náboje +P? Díky :)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#135 » sob 30. říj 2021, 09:48

Jakoli píše:Tak po dlouhém rozhodování od CZ P-10, přes HK SFP9, to nakonec vyhrál Canik TP9 EC


Zajímalo by mě, co konkrétně vedlo k rozhodnutí, protože je to jako si mezi Dacií, Škodou a Mercedesem vybrat Dacii. :shock:
Canik nepřináší oproti dalším dvěma vůbec nic navíc nebo lepšího, proč ve výběru chyběl Walther?

Objednávám přes Red six. Jsem od OV a mají OV pobočku
Není to spíš reklama na krám?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů