Canik TP9 (SF, SFx, SF Elite, V2, ...)

Glock a spol.


Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#196 » pát 21. říj 2022, 17:58

Tak můj canik tp9 sub elite má za 5 měsíců něco přes 1500 ran, možná trochu víc, ale ne víc než 2000. Včera jsem ho čistil podruhé. Po vyčištění je jak nový, překvapuje mě, jak dobře drží tenifer na hlavni, nebo co to je za povrch. Nemít tak špinavé prsty vždycky, když ho chce někdo vidět, ani bych ho ještě podruhé nečistil. Závady byly jen vlivem střeliva, pokud nepočítám, že párkrát spadl závěr ze záchytu při doražení zásobníku. Vždy ale zavedl náboj do komory.

Docela dobře se může stát, že po dobrých zkušenostech se subem si přikoupím ještě rivala sfx a ušetřím balík peněz, které bych dal za shadow 2 orange nebo pětipalec či šestipalec kmr. Nakonec si nějakou celoželeznou velkou pistoli stejně asi pořídím, ale až potom.

Co bych na subu změnil? Vratnou pružinu, která je zbytečně tvrdá. Od koupě pistole čekám na modrou pružinu, která už snad konečně je na cestě do ČR. Plastovou spoušť bych hned vyměnil za plochou hliníkovou. Trochu měkčí pružina táhla spoustě by se hodila, ale ne tolik jako plochá spoušť.

Pouzdro, které bylo v balení v ceně, je překvapivě dobře použitelné. V mém případě jen jako owb. Když jsem ho zkusil v iwb režimu, bylo extrémně nepříjemné, hlavně kvůli šířce. Má ovšem několik drobností. V první řadě háčky na pásek. Možnost nahodit a shodit pouzdro z opasku je skvělá. Už se mi ale dvakrát vyháklo, jednou úplně a jednou jen jedním háčkem. Nutno dodat, že vždy z povoleného pásku při převlékání. Nikdy při nošení nebo závodu. Hodilo by se mi, kdyby byly háčky zamykací nebo k dispozici pevná poutka, která bych si našrouboval místo háčků. Taky si každou chvíli říkám, kdy se háčky rozlomí v horním oblouku. Pistole v pouzdře drží za lučík a trochu se vaklá v části nad závěrem. Druhý stahovací šroub v pozici nad závěrem by to řešil.

Z balení jsem použil jen pouzdro, zásobníky, rychlonabíječ a větší hřbet. A i ten nebyl pro mě dost velký, takže jsem ještě musel navlíknout na pažbu gumový návlek. Hodilo by se, kdyby hřbet byl aspoň tak dlouhý, jako je dno nejkratšího zásobníku, přičemž delší zásobníky y měly vyplňovat i prostor pod hřbetem. Ostatní cetky jsou sice hezké, ale pro mě zatím bez významu.



Lonestar
Příspěvky: 194

Příspěvek#197 » pát 21. říj 2022, 18:14

To jsou potěšující informace...
Zvažuju TP9 Sub Elite jako druhou menší EDC pistolku k velkému PDP - zatím jsem ji zkoušel jen nasucho, a úchop sedl z dosud zkoušených malých pistolí nejlépe



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#198 » pát 21. říj 2022, 18:38

Není problém se potkat na střelnici. V Praze.



Lonestar
Příspěvky: 194

Příspěvek#199 » pát 21. říj 2022, 18:54

To z Ostravska "trochu" problém je, ale díky za nabídku ;)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#200 » pát 21. říj 2022, 19:55

Tak snad bude nějaký sub k vystřelení i někde blíž...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 537

Příspěvek#201 » sob 22. říj 2022, 08:13

Canik je takové pistolové AKčko za minimální peníze. I přes poměrně rychlé opotřebení stále funguje dobř. Navadeč (SFX) se nedá pořádně uchytit a navěky se bude viklat atd.atd. Shadow není žádná hitparáda s ním bych ho snad i srovnal i když stoji 2x tolik, ale srovnávat s KMRem je značně mimo misu. Za natuněné KMRko máš 4 Caniky připomínám... Investovat peníze do tuningu Caniku považuji za naprosto vyhozené peníze, OK pružiny za pár stovek proč ne. To už si snad raději natunit nenáviděné Gééčko.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#202 » sob 22. říj 2022, 09:12

Ceny jsou mi jasné. Cpát peníze do tunningu taky není můj koníček. Podstatné je si uvědomit účel jednotlivých pistolí a důvod zmiňovaných uvažovaných úprav.



Trpaslo
Příspěvky: 70

Příspěvek#203 » sob 22. říj 2022, 09:57

Tak ja canika koupil hlavně proto že je to taková hotová solidní pistole co není třeba tunit - nemám v plánu měnit vůbec nic, max kdybych dával kolimator nebo svítilnu. Většinu věcí máš prostě v základním balení, spoušť mi prijde parádní, s muškou i hledím jsem spokojen, grip solidní, ovládací prvky mi sedí i to pouzdro je docela v pohodě OWB na kurzy, trénink atd. A víc moc nepotřebuji. Když vezmu glocka tak jak se prodává, tak budu muset dělat hodně kompromisů nebo se pustit do nekonečného tunningu ( a to není moje parketa).
+ Se mi ta zbraň fakt líbí. Rival Darkside..

Hlavní mínus bych viděl v horší dostupnosti příslušenství, hlavně bazaroveho a pri manipulaci je někdy potřeba docvaknout závěr (to si myslím ze se ochodi a věděl jsem o tom dopředu).

Obecně jsem spokojen a jsem noc rád ze jsem si vybral canika jako svou druhou zbraň.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#204 » sob 22. říj 2022, 10:13

Rival darkside už má právě tu spoušť, kterou jsem zmiňoval jako vhodnou pro výměnu na subu. Při zavírání závěru pružinou se zavře vždy. Může se nedouzamknout, když se závěr vede dopředu rukou. Největší deviza caniků je chod a reset spoustě.



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#205 » sob 22. říj 2022, 17:15

Spoušť je boží. Ani barva se zatím nestírá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#206 » čtv 16. úno 2023, 19:50

Trochu jsem tunil Suba. Dostal spoušť z Rivala, stavitelný záchyt zásobníku z Combata a hmatník záchytu zásobníku z Shadowa dvojky. Návlek je staršího data, ten je z Tauruse G2c a dost okrájený. Hmatník a návlek originál Čína z Aliexpressu, spoušť a záchyt zásobníku originál Turecko.

Obrázek



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#207 » sob 25. úno 2023, 07:41

Ahoj, chtěl bych vyměnit mířidla za Truglo Tritium pro. Když jsem se díval na YouTube tak ta výměna vypadala dost jednoduše. Je to tak? Zvládne to průměrně zručný chlap sám nebo je lepší to nechat na puškaře? Díky.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#208 » sob 25. úno 2023, 09:20

Průměrně zručný chlap zvládne úplně všechno.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#209 » sob 25. úno 2023, 12:34

Měl bych dotaz. Dnes jsem střílel nového Canik TP9 SUB Elite, z 50-ti ran se třikrát nedovřel závěr. Jakmile pomalu spouštím závěr, náboj jakoby o něco zadrhnul. Většinou se závěr dovře. Myslel jsem že při střelbě tento problém nemůže nastat a ejhle 3x. Nemáte s tímto nějakou zkušenost, či radu?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#210 » sob 25. úno 2023, 12:46

S tím jsem se u jednoho Suba setkal taky. Když to zkusíš jen s hlavní, nábojem a závěrem bez pružiny a rámu, zjistíš možná, že drhne drápek vytahovače. Se selliery. S mojí vlastní produkcí přebíjenek problémy nejsou. Možností je několik. Reklamovat, počkat na oběhání, použít jiné střelivo, oleštit drhnoucí místo, dát silnější vratnou pružinu... Jde o tak malý rozdíl, že možná i pevnější úchop a lepší zapření přísně v ose kostí ruky až do ramene může pomoci hned.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů