Dvojitý (slepený) výstřel z pistole

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


bigbejcek
Příspěvky: 7

Příspěvek#16 » pon 20. črc 2015, 09:28

Takhle mi kulometila čz70. Na vině byla přidrhávající spoušťová páka ( táhlo). Stačilo ji i s bočnicí trochu zaleštit.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#17 » čtv 21. led 2016, 14:02

Sice staré téma, ale mně se to stalo s na střelnici půjčenou CZ 75, myslel jsem, že to byla moje chyba. Byl jsem dost vyplašený :-)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#18 » pon 5. zář 2016, 18:25

Mě se to stalo dneska, s půjčenou CZ 75. První výstřel, druhý téměř okamžitě. Vykulenej jsem byl festovně. Prý se novější CZ dělají s úpravou pro rychlou střelbu kdy není potřeba úplně uvolnit kohoutek,stačí od určité pozice znova stisknou. Jenže jsem nestiskl znova, druhá rána vyšla sama. Zbylé tři rány se soustřelem cca 2cm. Ale nestačilo to. Tři díry jsou jenom tři díry. Při zkoušce. Takže jdu znova :-(

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#19 » pon 5. zář 2016, 18:50

Počkej, to chceš říci, že jsi byl vyhozen ze zkoušky z důvodu nenastřílení když byla takto v závadě zbraň? To si děláš prdel, ne? Někde je chyba. Buď ve tvém podání nebo ve vyhodnocení zkoušky.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#20 » pon 5. zář 2016, 18:51

No moment - tobě takto zdvojeně vystřelila pistole u zkoušky a komisař Tě s ní nechal dostřílet? Viděl to a nechal Tě střílet dál, i když muselo být jasné, že minimálně druhá rána musela v důsledku takové závady letět pánu bohu do oken? Nehledě na to, že takovou zbraň bych u zkoušky neočekával - může signalizovat větší problémy se zbraní.

Pokud o tom komisař opravdu nevěděl (střílelo zároveň více lidí - občas se výstřely slévají) a Ty jsi nehlásil závadu, tak je bohužel chyba částečně i u Tebe. :( Takový problém je nutné hlásit hned a ne až u počítání děr v terči (lidi občas hledají výmluvu v lecčem).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#21 » pon 5. zář 2016, 18:58

mikymoto : Máš pravdu, neuvědomil jsem si, že někde prý střílí i více uchazečů najednou. Toto je jeden z důvodů proč bych to na zkoušce nepřipustil. Jinak může pro slepeňák stačit slabý náboj.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#22 » pon 5. zář 2016, 19:07

Lidi jsem ucho, nemám žádnou extrovní praxi, zatím :-). Vím když to nevystřelí nebo když to jenom pšoukne tak to je špatně a je to závada. V tu chvíli kdy se to stalo tak jsem hlavně dával bacha abych neprovedl něco špatně. Pistole se mi zdála v pořádku, výstřely v pořádku, ale moc rychle za sebou. Byla připomínka že to mohla být závada na zbrani a poslali mě ven a přezkušovali to, Jim se závada neprojevila. Jako tester tuším jak testovat náhodné stavy, a vystřelení pěti nábojů osobou která zbraň zná mezi ně rozhodně nepatří. Pak mi to komisař vysvětloval a byl velmi ochotný.
Nechci spekulovat jestli to byla závada na zbrani nebo ne. Prostě jen tři rány. Jdu znova. A pro příště už vím.
Komisař to určitě viděl, střílel jsem sám. Diskutovat jestli to je závada zbraně nebo jestli se mi chvěly prsty se mi v dané chvíli, s mými zkušenostni, nezdálo vhodné ;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#23 » pon 5. zář 2016, 19:12

Dva slepené výstřely by zbraň která je technicky v pořádku neměla dát ani když ji držíš jak kopyto. Minimálně bych očekával, že tě komisař nechá odstřílet položku znovu od začátku. Já bych to považoval za samozřejmost. Stejně jako požadovat výměnu zbraně. Kdes to dělal proboha?



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#24 » pon 5. zář 2016, 19:12

A tedy mám dotaz, opravdu se vyrábí CZ s tou úpravou pro rychlou střelbu? Díky



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#25 » pon 5. zář 2016, 19:16

Já nevím jestli je vhodné říkat kde jsem to dělal, protože tam půjdu znova. Do teď se o mě jako o začátečnickýho tydýta opravdu dobře starali a věnovali se mi věnovali. Lidé z té střelnice v tom jsou nevinně, ti jsou bezva. A posoudit jestli to byla závada na zbrani nedovedu. Ale s tou samou jsem tam střílel už dříve, dneska s ní stříleli jiní a nestalo jim to (nebo jsem to aspoň nezaregistroval).
Nechci prudit lidi kteří mě učí a ani komisaře který byl bezva. Ale i on má nad sebou dohled a chápu to. Nejsou tři zásahy, neprospěl.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#26 » pon 5. zář 2016, 19:17

Dělala se i Číza střílející řízenou dávku ale tu jsi určitě v ruce neměl. A aby se ti klepaly ruce tak, že bys dal reset a znovu zmáčkl je jednak blbost, jednak bys to tak rychle nestihl.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#27 » pon 5. zář 2016, 19:19

Moc bezva nebyl, pokud o tomto věděl a vyrazil tě.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#28 » pon 5. zář 2016, 19:21

K té rychlosti, první ránam, zpětný ráz a ještě než jsem srovnal zbraň vyšla druhá rána. Časový odstup maximálně 0,25 vteřiny.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#29 » pon 5. zář 2016, 19:21

No měl za sebou ti dva lidi od policie, asi se tvářili nepřístupně.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#30 » pon 5. zář 2016, 19:25

Aha, tak to pak není klasický slepený dvojvýstřel. Ten máš někdy i problém rozeznat sluchem. Tam je to veliký fofr. Tohle půjde asi fakt za tebou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti