Fég P9R (Mauser 90 DA) - nevytahuje náboje z komory

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Houba
Příspěvky: 19

Příspěvek#16 » úte 11. říj 2016, 15:20

>ladaj Odkaz jsem našel, ale to jsou díly na HP před 1950, tudíž nekompatibilní, a navíc ta stránka již nevypadá funkční. Takže pokud to zpiluju, tak při první návštěvě střelnice zatajim dech a budu doufat. Jinak díky za odkaz.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#17 » úte 11. říj 2016, 15:29

OK, sorry - nepřečetl jsem si pořádně popis problému v prvním textu a reagoval na jednu z reakcí.
Pokud závěr dokáže dojet až dozadu a hrnout před sebou novej náboj, tak bude nejspíš opravdu něco špatně s vytahovačem. Jen bych být Tebou tu zbraň reklamoval u prodejce - ať ten problém řeší on.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#18 » úte 11. říj 2016, 15:46

Stala se ta závada někdy při první ráně?
Vypláchl jsi tu zbraň opravdu ostrým odmašťovačem? Ideální je nějaký Brake cleaner.
Co když jednoduše úplně nedovírá závěr?
S tím pilníkem bych eště počkal....

Uživatelský avatar
Houba
Příspěvky: 19

Příspěvek#19 » úte 11. říj 2016, 16:27

>Drvoštěp Nepamatuji si, že by se závada stala při první ráně, vždy, jak jsem již psal, po dvou maximálně pěti ranách. Zbraň jsem vyzkoušel hned po koupi, a tudíž jsem ji neodmašťoval. Závěr dovírá určitě, to jsem několikrát kontroloval. I jsem kontroloval, zda je vytahovač zachycen o hranu náboje. K závadě ale stejně došlo. Závada to nebyla vůbec nahodilá. Střílel jsem po pěti ranách a vždy, až na jedinkrát, se mi zbraň jednou nebo dvakrát zasekla. Vystřílel jsem asi 40 ran.

Uživatelský avatar
Houba
Příspěvky: 19

Příspěvek#20 » úte 11. říj 2016, 16:33

>mikymoto Ještě uvidím, co zde vymyslíme. Pak bych asi zkusil reklamaci, jenže to mám vejlet nejmíň na půl dne, takže jak říkám, ještě uvidim. Pilník bych tedy zkusil až po reklamaci.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#21 » úte 11. říj 2016, 18:03

Drvoštěp píše:Pro Sideda qíz: Jaký je rozdíl mezi 1891 a 1936.


Ale jistě, a mám i celkem povědomí o sortimentu výroby. Vlastní konstrukce bez vyjímky tragické a "převzaté" výrobky ztroskotaly na tom že toleranční systém a nejspíš i zásoby materiálu zůstaly z doby výroby hrnců a nočníků. Jestli mi uvedeš jedinou povedenou zbraň z téhle fabriky tak můžeme v lekcích historie pokračovat ;) .

Houba: hlavně do toho nehrab pilníkem a vrať to. Když už trváš na téhle "zbrani" tak aspoň ať na začátku funguje. Chápu poptávku po levných zbraních ale tudy cesta opravdu nevede.

Uživatelský avatar
Houba
Příspěvky: 19

Příspěvek#22 » úte 11. říj 2016, 18:20

>sided Ano, vrátit to zkusím, ale nevím zda to vezmou, protože se jedná o použitou zbraň. Pokud to nevezmou, tak potom budu o pilníku uvažovat. Jinak s funkčností 100% souhlas, proto jsem se vyvaroval ČZ70 a pod. Původně jsem chtěl makarova, ale ty den před tím vyprodali, a tak jsem se rozhodl pro tohle. Holt jsem se, jako vždy, spálil. Jen doufám, že to uznají.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#23 » úte 11. říj 2016, 18:42

sided... dobrá.
tři argumenty:

na netu se o PA 63 mluví jen dobře

hromadnou výrobu rámu takto lehké armádní zbraně z hliníkové slitiny zvládli maďaři první na světě a to dokonce za cenu že je slitina legovaná titanem. (ověřeno!!)

konstrukční úroveň PA 63 dosáhly naše zbrojovky až o 20 let později.

na druhou stranu ta pistole je opravdu vyrobena poněkud divoce a ne zcela čistě v místech, která nemají přímý vliv na funkčnost. A taky je tam jeden FAKT strašidelně a vysloveně hnusně řešený detailík, který sice dobře funguje ale je to nechutná konstrukční zkratka. Vyznáš se a tak asi víš o čem píšu.

Uživatelský avatar
Houba
Příspěvky: 19

Příspěvek#24 » úte 11. říj 2016, 18:51

>Drvoštěp Na PA 63 jsem taky četl chválu, proto jsem se maďara tolik nebál. Mohl jsem narazit na špatný kus, ale to nic nemění na tom, že moje zbraň je prakticky nepoužitelná.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#25 » úte 11. říj 2016, 18:55

houba: Určitě! Mám ho, zatím je naprosto spolehlivej pozoruhodně přesnej a hlavně malej a lehkej na nošení.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#26 » úte 11. říj 2016, 18:55

:D dobře zvládli špatnou kopii makarova který je zase kopií Waltera, kterého se mimo jiné FÉG taky pokoušel kopírovat. To jsem spíš čekal že uvedeš válečnou výrobu HP35, byť s licencovanou technologií a německou výstupní kontrolou.

A dost OT, o kvalitě FEGů mě stejně těžko někdo přesvědčí. Ale nečerpám z internetu ale z vlastních zkušeností.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#27 » úte 11. říj 2016, 18:59

Na HP 35 si trochu myslím. Ty židovské jsou k mání na ZS ale já bych rád belgickýho.
A PA 63 je rozhodně praktičtější než makarov!
Mohl bys prosím své špatné zkušenosti konkretizovat?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#28 » úte 11. říj 2016, 19:10

Houba píše:>Drvoštěp Na PA 63 jsem taky četl chválu, proto jsem se maďara tolik nebál. Mohl jsem narazit na špatný kus, ale to nic nemění na tom, že moje zbraň je prakticky nepoužitelná.

No té chvály je poskrovnu, zato kritiky plno. Když nic jinýho, tak se podívej na ceny - ty většinou napoví. Kvalitní pistole se tak podbízivě (myšleno extrémně levně) prostě neprodávají.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#29 » úte 11. říj 2016, 19:43

No skončeme to s PA63 ostatně ten tu má své vlastní vlákno. Někomu vyhovuje, někomu né.
Pokud je někdo ochoten pro klid duše tahat jedeńapůlkilovou bouchačku za 20kKč jistě ho to posílí!
Trvám na tom, že PA63 je dobrý kompromis pro toho, kdo chce nosit něco dostatečně účinného a vahou neobtěžujícího. Problém by mohla být spolehlivost ale na tu jsem OPRAVDU kritiku nezaznamenal.
Jsem deformovaný! Nemám rád pistole. Na blbnutí používám své dlouhé a škorpíka. Revolveru jsem se vzdal, neuživím ho.
Takže Akkar Karatay IPSC a to je NĚCO! (na Berettu nemám). K tomu Remington 552 a to je KURVA NĚCO NĚCO!
Na dálku Norinco EM 331, kdo ho Fakt nemá ať nekritizuje, projevil by se tím jako imbecilní snob.
Škorpík a Feg 63PA.
A BASTA!
P.S. Ta zhovadilost v konstrukci Féga je řešení kdy je společná aretační pružina pojistky a pružina vytahovače. Aby na tom nebylo dost, vytahovač je jen nacvaknutej a když vám vypadne, máte před sebou půl hodiny spojitého nadávání a do krve otlačené prsty.

Uživatelský avatar
Houba
Příspěvky: 19

Příspěvek#30 » pon 28. lis 2016, 18:45

Tak abych toto téma uzavřel. Pistoli mi v Bearece vzali do záruční opravy. Když jsem tam přijel, tak mi řekli, že prroblém byl teda ve vytahovači, který by se musel vyměnit, ale že jej nemůžou sehnat. Tak mi vrátili peníze a já jsem dneškem přestal být vlastníkem tohoto maďarského zázraku. Jeho místo zaujala ČZ 83.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti