Laser nebo svítilna na nošení

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#46 » pon 23. zář 2019, 08:19

Z poštovného se DPH platí (a ano, DPH je 21%). Plus poště zaplatíš za zastoupení v celním řízení. Při ceně nad 150 EUR, což v tomhle případě zřejmě přesáhneš, navíc zaplatíš i clo.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#47 » pon 23. zář 2019, 08:24

Rick Grimes: Moje uklepnutí z 1 na 2... ale jsem ochotný to 1 % přijmout - ze všech zahraničních plateb ;-) 21 % je správná míra DPH.

Soukromý dovoz se vyplatí při skutečně vysoké slevě a pokud to sem nějaký zavedený obchodník nedováží. Já prodejce v ČR ani EU pro svůj laser grip nenašel. Proto jsem rád zaplatil (když byal na Planet Optics hezká sleva) i tu daň. Pokud by to někdo měl v ČR, tak to vezmu i se zárukou z lokálního obchodu.

Každopádně nákupu zatím nelituju. Naučil jsem se už zapichovat laserem zároveň s mechanickými mířidly. Když první očima chytím laser, tak střílím na něj(o chviličku dřív), když dokončím zapíchnutí, tak je laser zakryt mířidly a střílím klasicky.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#48 » pon 23. zář 2019, 08:45

Kdy musíte platit clo a DPH u zásilek ze zahraničí?
122 USD je pod 150 EUR, takže clo tam nebude, ta daň bohužel ano. Vychází mi to na cca 4700,- U českýho prodejce jsem nejnižší cenu našel 5700,-, ale zase z opticsplanet.com je to s dvěma pouzdrama, tak asi půjdu do toho.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#49 » pon 23. zář 2019, 17:21

Rick Grimes píše:Za předpokladu, že ten co dělá kydex na míru má tu míru, tedy kopyto pistole s laserem.


Ani ne mesic zpatky jsem si poridil svitilnu na SFP a kdyz prodejce videl, na kterym railu to chci mit a jak presne zaveseny, tak jsme se radsi dohodli, ze pistole pujde i se svitilnou k vyrobci (spolu se starsim pouzdrem, aby trefil naklon). Za tyden to bylo zpatky a vsechno bez problemu. https://www.omegaholsters.cz/ vyrobce, koupeno pres Red Six v Brne.
Hadam, ze zakomponovat do toho magnet by pro ne nebyl problem.

Spis se ale sam sebe ptam, proc bych chtel automaticky zapinani laseru pri vytaseni. Prijde mne to jako takticky nevyhodna vec (ale laser nemam, takze se samozrejme muzu mylit).

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#50 » pon 23. zář 2019, 17:30

A v čem vidíš tu taktickou nevýhodu?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#51 » pon 23. zář 2019, 22:39

Podobne jako u svitilny, odhali to presne polohu.
Nerikam, ze je to nevyhoda vzdycky, ale ta situace nastat urcite muze.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#52 » pon 23. zář 2019, 22:58

v sebeobranné situaci je tvá poloha útočníkovi obvykle dobře známa, proto se bráníš... pokud ovšem útočíš, pak je situace jiná

nebo jinak, proč chceš mít kvér venku, aniž bys byl v sebeobranné situaci, nejsi-li člen zásahové jednotky? pokud se někde schováváš, tak máš asi dost času si laser vypnout... ale samozřejmě každý podle svého gusta



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#53 » úte 24. zář 2019, 09:46

coz plati pouze v pripade ze jsi napadenou osobou ne vzdy kdyz branis osobu treti ...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#54 » úte 24. zář 2019, 11:25

Když bráním sebe, tak o mě útočník velmi dobře ví. Když bráním třetí osobu, tak taky chci aby o mě útočník věděl ne? Bez toho po něm nemohu vystřelit. Tím laserem dávám větší šanci útočníkovy, aby si zbraně všiml a že mám navrch a tím je i větší šance, že se na to vykašle. Taky mu tím posílám signál, že je větší pravděpodobnost zásahu a ukazuju mu kam konkrétně to dostane.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#55 » úte 24. zář 2019, 11:36

Kromě toho, že kromě sebe a svých blízkých bych se do obrany jiných moc necpal, tak proč bys nemohl vystřelit, aniž by o Tobě útočník věděl? Při nějakém útoku ala US školy/obchodní centra bych naopak preferoval, aby o mě nevěděl dokud po něm nepicnu...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#56 » úte 24. zář 2019, 12:28

Třetí osobou jsem samozřejmě myslel osobu blízkou. Tam připouštím střelbu aniž by o mě útočník věděl, ale zase mi tam ten laser nepřekáží. Tam je stáhnout pozornost na sebe jen žádoucí.
V případě střelce ala US školy ale už o osoby blízké nejde. Pokud ano, platí ta předchozí věta, stáhnout pozornost na sebe. Takovou situaci si ale ani nedokážu představit.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#57 » úte 24. zář 2019, 13:14

stahnout pozornost utocnika na jedinou osobu schopnou jej v tu chvili zastavit neni zrovna cilem obranne strelby ... kdyz uz taham kver tak to neni pro to abych nekomu hrozil nebo vyhrozoval a uz vubec ne abych na sebe upozornoval ... zejmena v pripade tzv "aktivniho strelce" nebo teroristickeho utoku ...

to je velice dobry zpusob jak se z obrance stat obeti ...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#58 » úte 24. zář 2019, 14:39

Ale já vůbec neřeším aktivního střelce, nebo teroristickej útok. Já se tu bavím o hovadu s nožem, nebo rozbitou flaškou, nebo jen prostě s váhovou převahou. V tom prvním případě bych mohl mít čas laser vypnout, v tom druhém bych nemusel mít čas laser zapnout.
To jsou dvě naprosto odlišné situace, kde u jedné většinou stačí subcompact s 6+1, kdežto ta druhá je na útučnou pušku s 4x30.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#59 » úte 24. zář 2019, 14:47

a co treba ozbrojene prepadeni ke kteremu se nahodou pripletes, vykradacku na benzince nebo treba unos z auta pred tebou na semaforu ?


PS: a presne proto nenosim 6+1 ale 15+1 se 17kovou zalohou ... ano na 99% situaci ti tech 6 staci, ale kdyz se ocitnes v situaci kde nestaci tak ti budou ZATRACENE chybet :)

asi stejne jako to ze laser na 99% obrannych situaci vubec neni potreba, presto ho na zbrani chces pro to 1% kdy muze pomoct ...



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#60 » úte 24. zář 2019, 16:54

@Asghaad : Presne tak.
Nerekl bych, ze kdyz se na tebe riti nekdo s rozbitou flaskou, ze potrebujes laser. Nebudeme si nic, rikat, 99% lidi bude rada, ze vubec stihne vytasit.
Nicmene pri vykradackach bych postupoval opatrne. Mam ten dojem, ze se doporucuje radsi nezasahovat a nechat je si odnest lup. Zivot (i pachatele) ma vyssi cenu.
I ja nosim 14+1 + 15 zalohu k tomu.

Nicmene to je jedno. Kazdy z nas ma nejakou svou doktrinu podle, ktere nosi. Pokud se ti do ni hodi samozapinaci laser tak prosim. Nevidim v tom vubec zadny problem. Jenom jsem prezentoval svou logiku na to zapinani. Nikomu nenutim, nikoho nepresvedcuju :).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů