Astra A75

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


ZiPi
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » ned 15. pro 2019, 23:49

Zdravim střelci,
zakládám zde první téma, proto doufám, že pokud bude toto téma mimo mísu nebo ve špatném vláknu, nějaká dobrá duše mě zajisté nasměruje někam, kde by se dala tahle krasavice rozebrat.

Téma zakládám s myšlenkou jistého seskupení majitelů téhle zbraně a obdobných pistolí od Astry, kterých na českém trhu moc dle mého nebude (A75L, A70,...), kteří by si zde mohli předat nějaké zkušenosti, postřehy nebo rady. Jelikož se jedná o zbraně ze zaniklé Španělské zbrojovky, tak toho na internetu moc k zjištění není, tedy alespoň ne na našich tuzemských serverech.

Zbraň jsem si pořídil před 150-ti ranami, takže moc postřehů nemám, ale jelikož mi zbraň opravdu sedla, zkusím zde nechat alespoň nějaké pocity bez růžových brýlí po nákupu.
Rozhodně bych vypíchl úchop. Subkompaktní rozměry (tedy alespoň dle prodejce a dostupných informací na internetu - dle mého klasický kompakt) mi do ruky sedli jako ulitý. Ve spojení s jednořadým zásobníkem je vhodná i pro skryté nošení - sice necelá kilová váha je dnes již spíše přežitek (kupříkladu v porovnání s Rugerem LC9s, který disponuje váhou poloviční), ale zvyknout se na to opravdu dá. Ráže 9mm PARA se systémem DA/SA a cenovkou 5500,- Kč je bezesporu také velké lákadlo. Celokovové provedení mi opravdu vyhovuje už jen kvůli ustálení mířidel při střelbě (zdá se mi, že není tak ukopaná, jako plasťáky), která se s ohledem na opravdu krátkou spoušť nechá vysypat na terč opravdu rychle. S tím je bohužel spojeno i vystřílení 150 nábojů během opravdu krátké chvíle na střelnici, kdy jsem rád za jeden zásobník s kapacitou 8 nábojů který mi dělá alespoň malou brzdu. :D
Je to opravdu jen strohé nastínění, ale pokusím se zde nechávat pravidelně nějaké informace ohledně poruchovosti, nebo nových zjištění z internetu.
Nevím jestli to bude brát někdo vážně, ale za mě mohu i po tak krátkých zkušenostech zbraň plně doporučit a pokud se někdo rozhoduje a nenarazil na nějaký totálně odrbaný krám, asi bych neváhal.

Ale k tomu, co mě vlastně přivedlo na myšlenku tohoto vlákna.
Na mé zbrani je vedle kohoutu něco jako "páčka", ale je úplně volná - lze s ní volně pohybovat nahoru a dolu bez nějakého odporu. Menší odpor jde cítit, když je sundaný závěr a chci promáčknout kohout v DA. "Páčka" se při prvním pohybu kohoutu nadzvedne, ale pak je opět volná po celou dobu chodu kohoutu. Nemá někdo tušení, jestli to tam má být a jaký má popřípadě účel?
Přikládám foto této "páčky"

Budu moc rád, když by se našli nějací majitele, kteří by mi taky o zbrani dovedli povědět víc. Zatím mám pocit dobře utracených 5500,-.

CC835DF3-1021-40A3-81F7-C414EA518148.jpeg


F4EA724A-D93B-4C74-8785-B3F27C4216AB.jpeg


6C66D35F-C9F3-43C7-B4DD-20E3719A1F11.jpeg


172D5CD7-9B59-48E1-9141-450615DD4762.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2 » pon 16. pro 2019, 00:42

Pred rokmi som A-75ku mal. Ta "packa" sluzi po uplnom stlaceni spuste na deaktivaciu blokovania udernika.



ZiPi
Příspěvky: 9

Příspěvek#3 » pon 16. pro 2019, 07:44

Pokud tedy rozumím dobře, zbraň je vybavena blokováním úderníku, aby nedošlo k výstřelu (např. pádem) bez stlačení spouště a ona páčka tuto deaktivaci vystaví při stisknutí spouště?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#4 » pon 16. pro 2019, 08:16

ZiPi: Ano je tam blokace (schovaná pod mířidly). Zde je hezký rozkles. pozice 41.
http://pdf.textfiles.com/manuals/FIREARMS/astra_a75.pdf



ZiPi
Příspěvky: 9

Příspěvek#5 » pon 16. pro 2019, 08:42

O téhle funkci slyším poprvé, tak děkuju za osvětlení a také za manuál. :)

Jinak, kdyby někdo nevěděl stejně jako já, tak jsem díky vgj našel na youtube video, kde tuto funkci představuje uživatel na Glocku
https://www.youtube.com/watch?v=Fg2tlV1oqVM

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#6 » pon 16. pro 2019, 09:35

Pokud by tě zajímalo krátké poeticko-historické pojednání o její historii v ČR, tak věz, že v bujarých 90. letech ji k nám dovážela firma El Cid. Jejím hlavním protagonistou byl tenkrát herec Václav Vydra. Díky rodinným vazbám do Španělska se společnost specializovala na produkci španělských zbrojovek a pokud nebyla úplně první, tak určitě jednou z prvních, která začala s dovozem a velkoobchodem zahraničních zbraní.
El Cid těchto pistolí (také modelů A-100,Constable, revolverů A-680, 960) v letech 94 -98 dovezl několik desítek tisíc a měly "pel" první zahraniční, ale přesto dostupné produkce.:-)

I po těch letech A-75 vůbec není špatný kup. Jak materiály tak zpracováním se i dneska řadí k těm kvalitnějším. Ať slouží :-)



ZiPi
Příspěvky: 9

Příspěvek#7 » pon 16. pro 2019, 09:49

Zajímá mě opravdu vše okolo téhle zbraně a zbojovky, takže děkuju za další info. Je to má první "dospělá" zbraň, takže bych chtěl vědět, co mám doma. Vlastním ještě Berettu M71 cal .22, ale u té je opravdu snadné pro rozšířenost, značku a historické použití dohledat tuny informací. :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#8 » pon 16. pro 2019, 10:10

Paradoxom bolo, ze jedine cislo na zbrani bolo na rame. Zaver a hlaven cislo nemali. V tej dobe totiz bolo mozne v Spanielsku kupit konverznu sadu na .40SW alebo 9Luger ktora bola zalisovana v plaste a obsahovala zaver, hlaven a zasobnik.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#9 » stř 12. úno 2020, 12:48

zdravim panove,
tak se ke mne dostala nahodou malo znama Astra A-75L v razi 9mm Para (Luger) za cenu cca 6 tisic, dlouho jsem hledal jednorady subcompact, ktery se bude relativne pekne drzet a take z toho neco trefim, strilel jsem z Glocka 43, 43X, Rugera ECS9s, ale nesedely mi, mam velke ruce...

tady je par postrehu:
- zbran byla lehce strilena s tvrdou pruzinou zaveru
- po prvotnim vycisteni a namazani funguje zatim skvele, vystrileno zatim 200 SB bez problemu
- super ergonomie, padla mi hned do ruky jako ulita i kdyz mam velke ruce, vyborne se drzi
- zaver je ocel, telo nejaka hlinikova slitina, diky tomu je i prijemna vaha, strenky tvrdy plast, vodici tycka pruziny zaveru je asi taky hlinik
- zpracovani kupodivu na vysoke urovni, az me to prekvapilo
- vodici drazky zaveru jsou primo na tele zbrane dlouhe hlinikove, takze je to kov X hlinik, snad to vydrzi
- pruzina zaveru neni uzavrena ve vodici tycce, je volne vyndavaci, takze pri sborce se to dava blbe dohromady, jak to klouze

- je to klasicke DA/SA, DA jde velice ztuha a neda se to skoro zmacknout, SA je v pohode moc prijemne
- misto pojistky ma decocker na leve strane, vypousteni zasobniku a zachyt zaveru take jen na leve strane
- ke zbrani 2 zasobniky na 8 naboju, jeden s botkou druhy bez, ale nacpu do nich jen 7 naboju
- zasobnik s botkou s nabojema jde hure zasunout, zasobniky se soatne shani
- zasobniky jsou stejne jak pro 9mm Luger, tak i pro cal.40 SW
- rozborka se dela klasicky pres rozborny vyndavaci cep stejne jako CZ75

- naivne jsem si udelal trochu tenci drevene strenky, bohuzel srouby na strenky nemaji metricky zavit a spatne se shani, takze nechci rezat ty originalni, aby nazasahovaly do zasobnikove sachty
- na webu k teto zbrani neni moc info k nalezeni
- spanelska fabrika Astra uz zanikla, s nahradnima dilama to asi bude slozitejsi
- pistole je to udajne kopie nejake verze Sig Sauer
- original plastovy kufr se spatne otevira, bude to chtit vymenu
- zatim nosim v textilnim pouzdru Falco, ktery je ale nic moc, asi budu muset nechat udealt kydex namiru



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#10 » stř 12. úno 2020, 12:53

IMG_20200211_214303.jpg

IMG_20200211_214339.jpg

IMG_20200211_214418.jpg

IMG_20200211_214644.jpg

IMG_20200211_214901.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ZiPi
Příspěvky: 9

Příspěvek#11 » čtv 26. bře 2020, 10:23

sobik2 píše:- zatim nosim v textilnim pouzdru Falco, ktery je ale nic moc, asi budu muset nechat udealt kydex namiru


Děkuju za postřehy a jestli budeš nechávat dělat kydex namíru dej určitě vědět, myslím, že bych nebyl jedinej, kdo by se přidal. Doufám, že mezi A75 a A75L není tvarově žádný rozdíl a při výrobě více kusů by nemusela cena být tak vysoko. :)



Tomis
Příspěvky: 2

Příspěvek#12 » pát 8. črc 2022, 05:26

Ahoj. Také jsem si pořídil tuto Astru. Potřebuji ale plastovou botku zásobníku pro lepší úchop. Poradí mi někdo kde ji sehnat nebo kdo by ji byl schopen vyrobit 3D tiskem?



Tomis
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » úte 16. srp 2022, 09:27

Tak vyřešeno ve firmě s 3D tiskem. Po několikerém ladění se podařilo botku vytisknout. Vyzkoušeno na střelnici a funguje to.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů