Taurus G2c

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#61 » pon 27. pro 2021, 20:03

Tak mám ho rok a něco, několik tisíc ran a pořád je jak nový, rám je polymer a závěr je podle manuálu legovaná ocel, jestli je povrchová úprava černění, nebo něco ala poslední generace glock, nevím. Každopádně, až se to jednou rozpadne na jednotlivé pružinky, půjdu do G3C, má pevná mířidla a prý vytuněnější spoušť ... za ty prachy je to lowend zadarmo ;)



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#62 » pon 27. pro 2021, 20:12

No rozmýšlím se jestli G2C a nebo G3C (ta už má prý tenifer a drážku na hledí shodnou s glockem, takže je víc možností. Ale bral bych verzi bez montáže na kolimátor), rozdíl je 1700,- což není zase tak moc. Ale ještě je čas, prvně musím prodat Škorpiona... :D Podmínka drahé polovičky... :D



KJ
Příspěvky: 17

Příspěvek#63 » pon 17. říj 2022, 18:27

Alfréd z Hor: Já ho mám asi 3 měsíce, nosím jej a 2x jsem z něj na střelnici střílel. U mého povrchovka rozhodně není nikterak trvanlivá, už po první návštěvě střelnice jsem uvnitř závěru zaregistroval ošoupané černění. Nyní je ošoupaný více, a to jej nosím v látkovém pouzdru. Mám podezření, že agresivnější čištění, např. Tetragun, toto černění smývá. Takže za mě povrchovka palec dolů, nejhorší, co jsem měl, jako by to dělal člověk amatérsky doma.

Střelba je poměrně kultivovaná, zbraň dobře sedí v mé ruce a je přesnější, než mé ruce, chová se jako větší pistole, dá se střílet i jednou rukou. SA/DA spoušť je z mého hlediska po zkušenostech zbytečnost: měl jsem jeden selhač (zatím jsem vystřelil cca 100 ran SB 115 grs, cca 50 SB Subsonic 140 grs a cca 25 SB JHP 115 grs) a opětovné zmáčknutí spouště to nevyřešilo. Náboj jsem pak vystřelil po novém nabití. Spoušť je v SA režimu dost měkká a zabírá až na konci.
Jinak se dá na alliexpresu objednat frézované hliníkové čelo závěru s různými motivy a též s klipem, a mám též objednáno nerezové vedení úderníku, snad se mi podaří sehnat i nerezové vedení vratné pružiny, řada amerických prodejců do ČR nezasílá.

Ale za cca 10 tKč to není až tak špatná koupě, zejména, když jsem ji měl novou se 3 zásobníky.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#64 » stř 19. říj 2022, 09:51

Mohl bych požádat o nějaký odkaz na vedení úderníku případně vratné pružiny z Ali. ? Klidně i do SZ. Docela by mě to zajímalo.
Dík.



KJ
Příspěvky: 17

Příspěvek#65 » stř 19. říj 2022, 21:41

Nějak se mi nedaří zkopírovat odkaz. Ale na stránkách Aliexpress či v aplikaci do vyhledávače zboží zadejte Taurus G2c accessories a ono kovové vedení úderníku najdete. Je to tam pod názvem Stainless Steel Striker Guide Hunting Tool For Taurus G2C, G2S,... Je tam vice variant lišících se cenou, poštovným a terminem dodání. Nerezovou vratnou pruzinu s vedením tam bohužel zřejmě nemají, snažím se toto sehnat jinde.



KJ
Příspěvky: 17

Příspěvek#66 » úte 25. říj 2022, 06:10

2 Milan100: Podařilo se mi najít na Aliexpressu nerezové vedení vratné pružiny, jenž jsem si už objednal: https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... P8Zgrha1hC.
Ono nerezové vedení úderníku:
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... eA2IXqQUhw.
Snad se admin nebude zlobit za to, že sem vkládám odkazy na cizí servery...
KJ

Jinak jsem byl s Taurusem opět střílet, střílel jsem i z Glocku 17 4Gen a subjektivně mi připadla střelba s Taurusem o něco komfortnější, pravděpodobně protože lepší grip a měkčí plast, hmotnost těchto zbraní se až tak moc neliší...

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#67 » úte 25. říj 2022, 06:20

KJ: Já žádné spejšl čistící utrejchy na špuntovky nepoužívám, jsem stará škola ... konkor, wd40 či balistol ... povrchovou úpravu jsem s tím z ničeho "neočistil" a ani na G2C nepozoruji žádné větší opotřebení, které by neodpovídalo používání :)

Jo a ještě doplním, že G2C je zatím jediná špuntovka, kde se mě za ty dva roky co ji mám nestalo, že by se kousla, nepřebila, nebo nevyhodila nábojnici, nebo nesežrala, co jsem do ní naládoval ... to bohužel o svých mlsných špuntovkách tuzemské provenience říci nemohu ...



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#68 » úte 25. říj 2022, 07:34

KJ: Super, díky, objednáno, maximálně jsi mi to ulehčil. I mě přišla střelba s Taurusem komfortnější než s G.



KJ
Příspěvky: 17

Příspěvek#69 » ned 30. říj 2022, 21:36

Alfréd z hor: já měl bohužel už 1 selhač, zdál se mi slabý otisk na zápalce po zápalníku (neprošlo ani znovu promáčknutí spouště). Při novém vložení náboje do zbraně onen náboj vystřelil, takže to nijak nehrotím, asi náhoda. Jinak mě také vystřelil každý typ munice: FMJ, JHP, subsoniky s komolým ogiválem, atd.

Milan 100: včera jsem nainstaloval též ono nerezové vedení úderníku, spoušť se zdá být měkčí a trochu hladší, v SA na sebeobranu skoro až moc. Ve středu vyzkouším na střelnici. V půli listopadu snad dorazí i ona vratná pružina s vedením v nerezu. Takže krom plastového těla zbraně a mířidel bude v pistoli (zásobník nepočítám) vše kovové...



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#70 » pon 31. říj 2022, 08:15

Dotaz: funguje nebo nefunguje manuální pojistka po výměně pouzdra? Proč se ptám - na přiložené fotce je vidět že plastový originál má otvor pravděpodobně na zachycení pojistkou, nerezový to nemá. Mě osobně by vyhovovalo pokud by manuální pojistka byla vyřazena z činnosti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#71 » pon 31. říj 2022, 08:28

Takže by to chtělo ještě položku 1.17 firing pin spring, neboli náhradní bicí pružinu - myslím v reakci na neodpálený náboj, ale to může být prostě jen náhoda, zbraň je vlastně nová, díly neopotřebované. Já jen že u každé zbraně je doporučená doba pro výměnu a u Tauruse není nic dostupné bohužel. Tak se snažím myslet na zadní kolečka dokud je to možné i když "ne zrovna standardní" alternativou. Já jsem měl také jednu závadu před lety, myslím nepřebití ale ten den to nedala ani Hammerli .22 (zima)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KJ
Příspěvky: 17

Příspěvek#72 » pon 31. říj 2022, 23:23

Milan 100: pojistka po výměně pouzdra funguje. Moje původní plastové pouzdro má sice onen otvor, nové sice nemá, ale pojistka, zdá se, funguje. Netuším, k čemu by tam ten otvor měl být.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#73 » úte 1. lis 2022, 06:54

KJ: Tak to jsem si to popletl, přeci jen už je to celkem delší dobu kdy jsem se o to zajímal. Ten otvor je pro zámek který mají starší typy Taurusů kdy lze uzamknout zápalník v závěru a cíleně tak vyřadit zbraň z provozu. Taková zbytečná fičura která později zmizela.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#74 » stř 2. lis 2022, 11:53

Starší typy měly tenhle vnitřní zámek, vlastně taky takový druh pojistky proti zneužití jako je třeba zámek do lučíku. I přestože G2c už ho nemá (a to je dobře) tak používá zřejmě pouzdro ze starších zásob které je plně kompaktabilní s novou verzí. Ovládání bylo jen přiloženým klíčkem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KJ
Příspěvky: 17

Příspěvek#75 » pát 4. lis 2022, 00:08

Tak jsem dnes z G2c vystřílel další stovku nábojů (40 ks S&B SP 100 gr, 10 ks Magtech FMJ 124 gr - zbytky v 1 krabičce - a 50 ks Blaser CCI FMJ 124 gr a tentokrát rovněž bez závady. Zbraň sežrala vše. Výměna vedení úderníku za nerezové v ceně nižších stokorun se vyplatí, spoušť je hladší. Předpokládám, že výměna vratné pružiny s vedením bude mít také aspoň malý pozitivní efekt. Ještě něco potrénuji a budu ji občas nosit, zdá se být spolehlivá a dostatečně přesná, i mě se podařilo na cca 10 m dát vše do černého (nesmějte se :lol: ) - limitem jsou pouze mé ruce. Kdysi jsem nosil Ruger LC9, ale protože rozhodně nebyl 100% spolehlivý, na střelnici měl poměrně dost selhačů - byť byl také poměrně přesný - a to jsem z něj až tak moc nestřílel, takže jsem se ho zbavil. Taurus je sice větší a těžší, zato, zdá se, nepoměrně spolehlivější.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů