Taurus G2c

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 25. dub 2020, 08:35

Zdravím,

pokukuji po něčem na nošení a docela mě zaujal tento Taurus. Kor když je u nás za cenu kolem 11tis.
Sice to není subcompact, ale to úplně nevadí.

Má s ním někdo nějaké zkušenosti?
Případně jaké jsou vaše názory?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#2 » sob 25. dub 2020, 13:20

Mám předchůdce Millenium G2, vzhledově téměř nerozeznatelné od sebe. G2c je lepší v tom že výrobce upustil od zámku spouště, to je dobrý počin. Já ho teda počítám mezi subcompacty, možná neoprávněně, ale na YT je video srovnání G2 s Glock 43 s botkou zásobníku a na videu rozdíl velikosti moc vidět není, spíš vůbec. Samozřejmě ttd. rozdílná jsou.
Výhody: kapacita zásobníku, na prcka hodně přesný, štelovací mířidla, konstruován na náboje +P, má DA režim bez kladiva s přímoběžným úderníkem, na rukojeť se vejdou všechny prsty, perfektně se drží, nezávadí. Líbí se mi že má na vytahovači výstražník. Protože jsem z ní již dlouho nestřílel tak to možná ještě není vše, případně doplním až si vzpomenu.
Nevýhody: (subjektivně)na obranou zbraň příliš lehká spoušť, plastové pouzdro úderníku, kouše mě do malíčku mezera mezi botkou a rukojetí.
Mě by se ještě líbilo kdyby se po natažení dal přednatažený úderník vypustit, protože zbraň normálně umí DA režim, kdyby neměla vnější pojistku.
Jinak velkou nevýhodou v našich končinách je to že, je to exot, ne příliš rozšířená a oblíbená zbraň která tím pádem nemá srovnatelné servisní a nákupní možnosti jako zavedená konkurence. Chtěl jsem sehnat nerez pouzdro zápalníku - úderníku místo plastového a nepovedlo se. Také jsem měl zbraň v servisu protože nespolehlivě odblokovával pojistný jazýček ve spoušti. Bohužel spoušť má relativně lehkou pružinu a pojistný jazýček nepochopitelně tvrdou takže nedošlo k odblokování. Sice opraveno ALE takové lehké zaškobrtnutí spouště při namáčknutí je občas znát. Tak na to bych si dal bacha. Je to zbraň pro ty co rádi prošlapávají neznámé cesty a nechtějí to co mají všichni. Já jsem ale spokojen, nebýt vady pojistky spouště chválil bych jí do nebes (kecám) ale jsem spokojen.
Když tak se ptej co tě zajímá.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 26. dub 2020, 10:32

Díky za info.
No velikost jsem bral podle infa z webu výrobce. K tomu subcompactu to bude mít hodně blízko.
V ruce jsem měl G2s. Drželo se to dobře, ale ta botka zásobníku by byla fajn jak jsem zjistil na akci HK. Prostě opora pro malíček byla neskutečně znát...i když je jasné, že trošku tu zbraň zvětšuje.
Exotika nevadí. Samozřejmě (jak píšeš) je to pak horší s příslušenstvím a servisem. Ale to se dá přežít :-)
To pouzdro by šlo určitě vyrobit. Otázkou je, jestli je to třeba. Taky bych asi radši přeferoval kov, ale pokud je to kvalitní plast, tak s tím pouzdrem by nikdy neměl být žádný problém. Namáhání by tam nemělo být nijak veliké. Proč jsi jej chtěl vyměnit?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#4 » ned 26. dub 2020, 11:00

Plastové pouzdro úderníku ... tím se myslí to, co má plastové třeba i každý Glock nebo nejspíše i většina všech striker pistolí? To bych se asi naopak bál, aby kovové nezpůsobovalo nějaké problémy, se kterými konstruktér nepočítal (laicky .. plast může tlumit vibrace, zabraňovat otěru kov na kov, může mít samomazné přísady atd...). Jaký to má mít přínos?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#5 » ned 26. dub 2020, 13:30

Lord S: Ano to plastové pouzdro to bude asi ono. Přiznám se že SF pistole moc neznám (nikdy jsem nechtěl pistoli bez bicího kohoutku - kladiva) takže pokud je to normální tak jedna z nevýhod padá. :) I když jsem zkoušel Glocky a i CZ P010 tak jsem je zase nerozebíral. Když jsem vybíral novou zbraň před lety tak jsem si to někde přečetl v hodnocení jako mínus a bral jsem to jako fakt, ta výměna je na YT také běžně k nalezení. Tím bych to asi přestal řešit, plasty co se týče kvality udělali opravdu velký pokrok. Navíc co se týče závad tak při hledání na YT tento problém s pouzdrem snad nikde nefiguroval. Zbraň jako taková byla spíše v testech hodnocena jako velmi spolehlivá bez konstrukčních vad. Závady pouze ojedinělé a to právě na spoušťovém ústrojí a občas únava pružiny závěru, jinak nic a to těch videí tam je celkem dost.
Cemad: ještě než Taurus přišel s novými verzemi G2c a G2s, tak staré provedení Millennium G2 označoval jako subcompact. Sám bych to zařadil s odřenýma ušima do kategorie dvojřadý subcompact. Právě ta velikost mezi řadami S a C (výrazně blíže k S) je výborná, protože je stále radost si s ním zastřílet bez utrpení a zároveň je to prcek vhodný na nošení. Navíc ji nevadí volný úchop, různé střelivo, slabší subsonic, běžný FMJ, žádný problém, střílí pořád. Kamarád koupil za dvojnásobek Kimber solo carry a řešil jen samé problémy, mlsná na střelivo je a na špatný asi volný úchop, bez zádržky zásobník nevystřílel snad nikdy a o nepříjemném pocitu při střelbě s opravdovým mrňousem ani nemluvě. Ale to jsou zase subjektivní dojmy.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 26. dub 2020, 14:27

Tím pouzdrem je myšleno ono oranžové, jestli se nepletu...viz https://youtu.be/dasMlQmNn9g?t=182



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#7 » ned 26. dub 2020, 14:35

Taurus 25m.png
Když jsme před lety vybíral tak jsem o této zbrani nejvíce informací nacházel právě na YT nebo anglické recenze. U nás prostě nebylo nic k nalezení, jen ve speciálu časopisu Zbraně a náboje srovnání subcompactů na trhu a tam byl jako jeden z prvních na stránkách a samozřejmě prošel s pochvalou, ale asi tak jako většina dalších. To sledování YT je celkem zajímavé včetně všelijakých testů odolnosti, přesnosti, střelby s volným úchopem, počet výstřelů bez zádržky a dalších srovnání a vždy tam vycházel dost dobře. Ale zase někdo může namítnout že američani jsou nadšeni i z výrobků CZ takže vypovídací hodnota …
Na tak malou zbraň střílí fakt dobře a limitem jen schopnosti střelce, to je ruce a oči. Jinak by skoro střílela jednou dírou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#8 » ned 26. dub 2020, 14:37

Ano je to ono, u mě je v červené barvě.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » ned 26. dub 2020, 14:54

Co koukám na schéma zbraně i to video, tak to pouzdro bych neřešil. Občas na něj juknout jak se opotřebovává, ale to je tak celé. Nezadře se, nezkoroduje. Osobně bych řekl, že bude schopné v pohodě přežít celou zbraň :D
Přesnost je hezká.
Pouzdra se dají nějaké sehnat, zásobníky se dělají od 10 do 17 ran (9mm Luger).
Chtělo by to nějakou střelnici, kde by si to člověk mohl testnout (že by jej měli na zapůjčení)...ale to bych chtěl asi moc :-D



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#10 » ned 26. dub 2020, 17:43

Walzel Meziměstí v provedení Millennium G2. Ale cena střelnice a zápůjčky je spíš odrazující. A taky to nemusí být v regionu pro tebe.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#11 » ned 26. dub 2020, 22:19

A stoji ty 4 litry vuci cz p10 nebo i min vuci starsim Glockum za tu nemoznost si vybrat pouzdro, miridla, dily, zasobniky?
Kdyz bych kvuli takovemu kramu mel jeste navic nekam jezdit, tak bych dal za pravdu kritikum, ze skola neni schopna naucit ekonomicke minimum ci selske pocty.
Clovek s kverem je dost jedinecny, tak nac si honit triko necim netypickym. Pochopim jedinecnost mezi klukama s kverem typu STI,Desert Eagle, ale rozhodne ne s lowendem nejhrubsiho zrna jmenem Taurus.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#12 » ned 26. dub 2020, 23:18

Na bazaru jsou běžně zánovní P-10c/s kolem 12000. A to si myslím, že v ČR pro člověka, který neví úplně dokonale co chce - a záleží mu na ceně - je z mnoha důvodů nejlepší volba. Velmi rozšířené a známé zbraně, levné a snadno dostupné náhradní díly a doplňky... G2c je něco, na co bych se díval kdybych šel hodně po ceně (a na tom není nic špatného) a byl zánovní třeba za 7000. V takovém případě G2c už není šmejd, jako Taurusy bývaly a klidně bych ho nosil. A G3 je dle recenzí patrně zcela srovnatelná s čímkoli jiným ze stejné kategorie.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#13 » ned 26. dub 2020, 23:55

pouzdro ... běžně kydex na míru na počkání bez příplatku běžně k dostání (ongear)
mířidla .. kdo netuní, nepotřebuje
díly ...něco se rozbije jednou za dva roky, nebo méně
zásobníky .. v čechách nebo v evropě nebo v usa volně? plus ty co přišly se zbraní se jistě neztratily.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#14 » pon 27. dub 2020, 06:36

No kluci silný slova vám jdou, naštěstí nejsme všichni stejní. Tuhle volbu si každý musí srovnat ve své hlavě. Nikomu ho netlačím, poctivě odpovídám na dotaz, a to že je u nás jako exot a ne zrovna ve velké oblibě jsem již psal. G2 není žádný šmejd ale lowend to je, akorát povedený, to se taky občas stává. Srovnání s P 10c, ta je proti tomuhle velká kráva, když už tak P 10s na nošení. A zrovna komedie u náběhu do výroby u P10 je etalonem, kvality. Naštěstí je z čeho vybírat tak buďme rádi. Ve Walzelu mají i G, Sig, HK, Walter, je možné přijet pro lowend a klidně odejít se špicí, ale reklamu jim dělat nechci. A že si někdo koupí Desert Eagle to zas nechápu já.
http://www.strelectvi.cz/forum/taurus-p ... 38000.html
tohle bych z toho vypíchnul:
Vestina zarhanicnich recenzich, co jsem cetl ji chvali, hlavne co se tyce spolehlivosti v prebijeni. V nejakem testu snad pres 1000 ran bez jedine zadrzky (spolecne s PPS a G43).
Ten test jsem četl před lety, teď ho nemůžu najít, test většího množství subcompactů renomovaných značek i se zmíněným outsiderem který se bez problémů dostal mezi špici ve spolehlivosti. A v tom testu jeli dál ve střelbě nonstop a stále žádný problém. Některé jiné značky to nedaly.
Musím ale říct, že to že to střílí bez problémů a závad považuji za normální, ne za vyjímečnou schopnost (jako třeba mnou zmíněný highend drahý Kimber). Mě přišla do trezoru jako v pořadí osmá krátká protože rád zkouším a nechám si ji, naopak jiné bych i prodal (a prodal jsem) a šel bych i do lepších(ale to je už spíš sen) teď jedu v 0.22".
To že se jí ale někdo(velká většina) vyhne obloukem zcela chápu. No a kdyby byla cena jako v Americe, tenkrát asi 6500 za novou, tak bych byl taky rád.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#15 » pon 27. dub 2020, 06:44

Velmi se omlouvám za OT moderátorům, tohle už mě asi neprojde.
Na STI subcompact jsem taky četl recenci, českou, třeba dohledám, ale byla to těžká bída, dost překvapení, jinak STI je špice, vím, občas se prostě něco nepovede.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů