Taurus G2c

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#31 » stř 15. črc 2020, 13:09

Nemá to nějak velkou vůli mezi zaveremra tělem? Na fotce z Proarms vidim zřetelně vrátnou pružnu. Je mi jasné, že vůle jsou třeba a na Glocku ji mám také, ale až tak velká? To bude snad víc než jen 1 mm.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#32 » stř 15. črc 2020, 13:57

Na jiném foto: https://zbrane.esako.cz/pistole-taurus- ... ennium-g2# to vypadá stejně :o ... Teď jsem si uvědomil, že jsem v ruce držel G2c, nikoliv tohoto předchůdce ... a to jsem se vůle nevšiml. Budu muset jít ještě jednou osahat ... pokud bych kupoval, asi bych dal raději 10900 za novější vyráběný model, než 9900 za starší výběhový ... i když ... pokud se žádný zájemce přes léto neobjeví ... se snad budu muset obětovat :D :lol:

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » stř 15. črc 2020, 14:00

To může člověk čekat donekonečna. Jsem včera koukal na web Tauruse a svítil tam nový G3c :lol:

Vůle tam nebude, jen prostě mezírka.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#34 » stř 15. črc 2020, 14:36

https://images.guns.com/prod/2020/07/13 ... adc997.jpg

Tak holt si počkáme ... :D :lol: :mrgreen: ... tady to na vůle nevypadá.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#35 » stř 15. črc 2020, 15:56

Vůle má malý, záleží v jakém směru. V rámu nahoru dolu, menší než P-07, v rámu pravolevé, v předu mírně větší než P-07, vzadu stejné nebo menší.
Jinak tou škvírkou se fakt dá zahlídnout i pružina ale jen v přesném místě natočení, chvíli mi to dalo to najít ten úhel. Fotograf to chytil na první dobrou a ještě výrazněji než je to reál.
Na tu verzi G3 se budu muset podívat co "vylepšily".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#36 » stř 15. črc 2020, 21:05

Tak co jsem si všiml tak G3 má pevné hledí proti mikrometrům v původních verzích, tedy záleží na preferencích uživatele. Na mé špatné oči a silné brýle jsou mikrometry super, často nastavuji jinak než jiní nebo tovární. Ale pro určením obranou zbraň to nelze považovat za nevýhodu(pevná mířidla). Má výraznější pojistku spouště, asi bude lepší. Nemá zámek spouště (stejně jako G2). Ale stále má (zbytečnou) manuální pojistku, doporučil bych výrobci inspiraci od G.
Vůle jsem nakonec měřil i měrkama, jsou v desetinách, vepředu 0,4mm max, vzadu mezera 0,5mm ale nejde stlačit na nulu, takže vůle jen 0,2mm. Mezera je tak větší než vůle, tak jak píše Cemada. Někde nad spouští z druhé strany je v jednom místě mezera 0,6mm.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#37 » čtv 16. črc 2020, 05:48

Tak ono větší vůle oproti klasickému železu maj asi všechny plasťáky, takže to nebude nic, co by až tak vadilo. Otázkou je, jaká bude cenová politika s G3, páč PT111 G2 se prodávaly kolem až 14000, G2c jsou vesměs za 10900. Pokud bude G3 za 8999 ... :D

Na druhou stranu, od té doby co jsem si pořídil na nošení a domácí sebeobranné použití revolver, si říkám, proč jsem to neudělal už dávno ... a motivace pořizovat si něco dalšího tak nějak od té doby výrazně poklesla ... :roll:

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#38 » pon 10. srp 2020, 08:58

Tak jsem se dostal do schizofrenní situace :roll: ... Nákupko vyřízené, vata připravená, drahá polovička zpracovaná ... ale nemohu se rozhodnout mezi Taurusem G2c, nebo Glockem G43x :geek: , obě mě v ruce sedí, jak kdybych se s nimi narodil, střelba také v pohodě ... srdce říká taurus, rozum glock ... to bude pekelný zbytek léta :D :mrgreen:

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » pon 10. srp 2020, 09:23

To máš blbý :-D
Mě ostrá osahávačka (se střelbou) teprve čeká. Měl jsem v ruce G2c, P10S a G43. G2c a P10S seděly suprově, G43 je buclatejší a držel se hůře. Řeknu si o vyzkoušení G43x.
Co jsem zatím projížděl hodnocení tak s G2c spokojenost. Žere to všechno a nezaregistroval jsem, že by s tím měl někdo nějaké veliké problém nebo že by byl stejný problém na více kusech, tedy chyba výroby/návrhu. Spoušť každý hodnotí jinak, je to dost o tom, co člověk preferuje či jak mu to prostě sedí. Super hodnocení je na úchop a poměr cena/kvalita/výkon.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#40 » pon 10. srp 2020, 17:59

Hm, čekal bych že právě možnost vyzkoušet přinese rozhodnutí. Ale pokud G43x sedí tak bych řekl že asi bude lepší řídit se rozumem. Z hlediska dlouhodobé investice, zázemí, renomé atd.... Já to měl jednodušší, mě prostě Glock neseděl (divně pozohýbaný ukazovák do malého lučíku a na spoušť a brzo odřený prst) ale nezkoušel jsem 43x. Odpovědnost správné volby nezávidím ale zase je to paráda že můžeme a máme z čeho vybírat.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#41 » úte 11. srp 2020, 20:18

Tak to nakonec tak složité nebude ... nečekaně jsem dnes učinil rozhodnutí ... viz pár prvotních foto níže. Rozhodla kapacita 12 včelek a jemnější, pro mě příjemnější, chod spouště oproti G43x. Překvapivě byl skladem i další náhradní zásobník. No a než seženu kydex, nejspíše z chinese, pasuje to jako ulité do vnitřní opaskové dasty pro ČZ 75 semicompakt ... Zítra snad na PČR přihlásím a hurá na střelnici :D

IMG_20200811_201138.jpg


IMG_20200811_202759.jpg


IMG_20200811_202650.jpg


IMG_20200811_200848.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » úte 11. srp 2020, 21:20

Gratulace. Tak az si zabouchas, napis pocity, poznatky, vysledky.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#43 » stř 12. srp 2020, 11:02

Tak jsem z toho dnes vysypal krabičku nábojů, více nebylo možné, bo plničku zásobníku jsem si nevzal ... a ručně doplňovat ... skoro nemožné :D ... v tomto ohledu zlatá ČZ 75 semicompact (dále jen máňa) ... ta náboje do zásobníku žere jak koza trávu :) ... Ale v tom pozitiva máni končí. Ze střelby jsem nadšen, na 10 metrů do desítky, na 25 už mírně zanáší vlevo dolů (pokud nezjistím, že je to rukama :D ) ... asi časem pošteluji mířidla. Spoušť jde lehce a plynule, natažení závěru by snad šlo jedním prstem, jak jde snadno, řekl bych, že ve srovnání se zmiňovanou máňou (semicompact, tedy jen zkrácená hlaveň) kope méně. Střelba z G2c je pro mě vysoce pohodová a zdá se, že bude i dobře nositelná, přece jen přes o čtvrt kila lehčí než máňa ... a tu když jsem si bral na půl dne do lesa ... tak se při skrytém nošení přece jen pronesla ... Koneckonců, váha je i důvod, proč jsem zavrhl P10S. G43x by byla ještě o pár gramů lehčí ... ale ta glokovská spoušť mě prostě nehoví. Tož asi první zážitky ze soužití s novou hračkou ...



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#44 » stř 12. srp 2020, 13:05

Zasobniky povoli - taky jsem byl ze zacatku nestastny. Narvi tam tech 12 a nech to odlezet :-)
Ja mam tedy G2 (a P10S), z G43 mam neco malo odstrileno. Spoust bych hodnotil u G2 naopak nejhorsi z techto 3 zbrani, ale neni to nic, na co by se nedalo zvyknout. Pokud ji u G2c upravili, jen dobre. Strilim uz ted vice s CZ, proste s ni lepe nastrilim, ale G2 se urcite zbavovat nebudu, je fakt kompaktni a dobre se nosi.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » pát 4. zář 2020, 07:30

Tak jsem si ho taky přinesl domů. Je pravda, že oproti P10S a G43(X) má horší spoušť. Odpor na konci je o dost větší a ze začátku jsem díky tomu hodně strhával dolů. Díky instruktorovi jsme zjistili čím to čím a výsledek se dostavil okamžitě. Takže je to jen o zvyku. Beru to tak, že mě ta spoušť bude učit :-)
Z uvedených se mi drží nejlépe. Pak P10S a až pak Glocky. (pozn. tady opravuji jeden můj předchozí příspěvěk: ten buclatější Glock byl G26). G43(X) se mi držely hůře kvůli tomu, že jsou o 4-5 mm užší a úchop už nebyl ideální. Asi i díky tomu jsem měl z Glocků pocit, že více kopou.
G2c mi z těchto zbraní přijde nejkompaktnější, takový vyvážený. Za tu cenu asi nemá konkurenci.

Máte nějaký tip na kydexové IWB pouzdro?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů