Norinco NC 226

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » sob 17. kvě 2014, 15:41

Trocha písku v batohu mě donutila udělat kompletní rozborku. Použil jsem návod na rozebrání siga a musím říct že zbraně jsou totožné asi tak 95%. Když už jsem v tom byl tak jsem vzal do ruky i foťák a zdokumentoval to: http://500px.com/photo/70786753/framestripping-by-petr-hole%C4%8Dek



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#17 » pát 13. čer 2014, 20:28

Tak... přátelé a příznivci téhle fajn bouchačky, udělal jsem něco, o čemž možná někteří přemýšlejí, ale bojí se, že nákup značkových dílů SIG a jejich montáž do tohodle číňana může být problematická.

Koupil jsem tedy SRT kit (krátký reset spouště) a krátkou (tenkou) spoušť. I s vědomím, že to možná nepůjde. To bych pak nabídl džiteli originálu. Ale... i přes počáteční pochyby jsem se do výměny pustil. Cca 20 minut práce (protože si detailní rosborku pořádně nepamatuju) a věcičky namontoval. Opravdu není třeba jakýchkoli neodborných zásahů ladění pilníkem... jen nepatrné poladění páky vypouštění kohoutu. Mohu odpovědně říct, že to FUNGUJE!!! Zítra to prubnu na střelnici, kdyby se někdo chtěl mrknout, pojedu do Avimu.

Ještě jsem objednal E2 kit, a jsem přesvědčen, že to taky nebude problém. K tomu je třeba jen přikoupit originální bicí pružinu. Prodejce na to upozorňuje pro starší verze SIGa, kde je stejný systém uložení bicí pružiny, jako u běžného číňana.

Abych tedy shrnul, co na číňanovi je jinak: 1. Vratný systém DPM, 2. Mířidla Truglo TFO, 3. Krátká (tenká) spoušť - zkracuje vzdálenost od hřbetu pažbyčky ke spoušti cca o 2 mm, 4. SRT kit (krátký reset spouště) - Výrazně zkracuje reset spouště z cca 5 na cca 2 mm, 5. 20r zásobníky MecGar.

K vlastnímu obchodu napíšu jinde v odpovídajícím vlákně.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#18 » pát 27. čer 2014, 20:41

Tak, přátelé... E2 kit drorazil... Po asi 15 minutách práce a odříznutí kousíčku překážejícího plastu z vnitřní strany střenek to sedlo jak prdel na hrnec...

Takže pistole je ve stavu: NP22 E2 SRT DPM TFO. ;-)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » sob 28. čer 2014, 00:30

Fandím všem nadšencům, kteří si takhle vyladí docela obyčejnou zbraň ;) .

V každém případě by to chtělo fotku



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#20 » sob 28. čer 2014, 01:54

Teď nemá u sebe foťák.... Krom toho, stejně na tom zase není co k vidění... Na první pohled obyčejná P226 E2 a takových fotek je plný net. Něco jinýho je si z toho prásknout... ;-) To fotka nezachytí.



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#21 » sob 28. čer 2014, 19:52

jo ale stejně fotku dej ;) :lol:



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#22 » sob 28. čer 2014, 19:58

;-)) Oki... Něco naaranžuju s P239... Dej(te) mi chvilku času... Potřebuju dostat "umělecký zápal"... :-D

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » čtv 10. črc 2014, 09:01

Carloss: docela by mě zjímalo to vyvložkování mířidel o kterém píšeš. Chtěl jsem trochu zvýraznit zašlá mířidla, tak jsem je přebarvil modelářskou žlutou a oranžovou, jenže to pořád není ono, tak uvažuji o světlovodné mušce: http://www.midwayusa.com/product/174965/hiviz-front-sight-sig-sauer-p220-p225-p226-p228-p229-p239-steel-fiber-optic-with-6-interchangeable-lite-pipes Cena se zdá být celkem přijatelná ale trochu se bojím té kompatibily...

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#24 » čtv 10. črc 2014, 12:41

Ahoj, na NC226 jsem si nechal vyměnit mířidla za světlovodná Truglo u puškaře a celkem nadával, protože Číňan udělal oproti Sigu širší rybiny :!: Takže na mouchu aby držela musel navařovat (přičemž mu vyteklo vlákno, takže dával nový). Hledí je jištěné červíkem, takže v rybině drží, ALE jak je volnější, tak je výš - 1. musím s tím při míření počítat, 2. nevypadá to moc pěkně, protože mezi závěrem a spodkem základny hledí je škvíra..... Časem, až si budu jist stranovým nástřelem chci hledí zalepit epoxidem těsně nad závěrem.
Moje subjektivní hodnocení - světlovody jsou o hodně "hrubší" než origo mířidla, takže výborný na akční střelbu, ale naprosto nevhodný pro "mířenku". Kvůli mířence jsem je ale neměnil že ;) Jenže těsně po výměně jsem by strašně nas....nej neboť to stálo hromadu peněz a přestal jsem se trefovat. Teď už se s nima sžívám.

Michal
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#25 » čtv 10. črc 2014, 13:14

Ještě doplním, že venku na place je radost se přes ně dívat, ale v boxu se střechou jsou na nic (v boxu tma, venku světlo). Na vlákno tam dopadá zezhora málo světla na to, aby se kloudně rozzářilo. Tam naopak vynikne to, že na 25m je moucha přes celou šířku hlavu figury na terči..... Na vnitřní střelnici, kupodivu celkem OK, je to asi tím, že tam je obvykle shora celkem dost (umělého) světla.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#26 » ned 13. črc 2014, 19:30

Tak... tady to je. Detail vyvložkování není možný, neb je zamaskován černým silikonem. Stejně tak mezera mezi hledím a závěrem. Jinak na mířenku bych to viděl spíš na štelovatelný mířidla, ne? Já mám ta TFO a ta v přítmí svítěj prostě sama, takže poho... Ale je fakt, že na mířenku spíše ne, ale na akci super.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#27 » ned 13. črc 2014, 20:02

Už jsem nestihl upravit předchozí příspěvek. Takže fotky zde: viewtopic.php?f=33&t=35&p=58514#p58514 . Ještě doplním, že kvůlivá úchopu jsou zkrácený páky uvolění závěru a vypuštění kohoutu. U obou krásek. Není to sice nějak estetický, ale podstatně spolehlivější pro úchop s "pravým palcem nad levým".



kopeos
Příspěvky: 17

Příspěvek#28 » ned 20. črc 2014, 19:35

Zdravím nenašel by se někdo z Ostravy kdo by mě nechal NC 226 vyzkoušet ??

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#29 » ned 20. črc 2014, 20:09

přijeď na sraz do Čekanic, budu jí mít ssebou ;)



kopeos
Příspěvky: 17

Příspěvek#30 » ned 20. črc 2014, 20:37

Díky za nabídku ale je to pro mě hodně z ruky :cry:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů