Norinco NC 226

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


horan
Příspěvky: 4

Příspěvek#31 » úte 10. úno 2015, 09:59

Zdarvim,
dekuji prispevatelum tohoto vlakna. Mam asi 8 let NC 228 (MP34) a asi pred rokem sem nejak prisel o sroubek z pazbicky.
Obesel sem vsechny obchody v Brne, nikde neumeli sehnat. Dokonce mi v jednom ksefte obednali nezavazne sroubky do siga (4 male sroubecky za 300 CZK) ale nesedely. Jiny stoupani. Takze sem zjistil ze zamena neni 100% se sigem. Uz sem se videl jak s ramem zbrane pochoduju po baumaxu nebo necem podobnym a zkousim jeden sroubecek za druhym... :shock:
Nicmene diky tomuto foru jsem minuly tyden napsal do nemecke Norconie a chlapik mi obratem posla sroubek ZDARMA. Fakt luxus, to sem v densni dobe necekal. Takze problem solved. Dik

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » úte 10. úno 2015, 11:42

Ja mel podobny problem u NC226 a ukazalo se ze sedi klasicky M3.
Mohl by jsi napsat (pokud vis) jaky to byl nakonec spravny zavit pro tebe?



horan
Příspěvky: 4

Příspěvek#33 » úte 10. úno 2015, 14:33

ahoj,
to bohuzel nevim. Chlapikovi sem v podtate popsal problem stejne jako v predchozim prispevku, jen pro zichr sem mu napsal ze se jedna o dil "50" z jejich nakresu zde
http://www.norconia.de/w/wp-content/upl ... AWING1.pdf

a chlapik mi hnedka poslal mail, ze mi to posle postou...a tak taky udelal.

takze nevim co to je za sroubek, ani jaky ma stoupani. Hlavne ze mi tam sedi ;)

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » ned 15. úno 2015, 16:38

Tak to je zajimave, melo by to byt stejne pro nc226 i 8, tedy M3



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#35 » stř 16. bře 2016, 20:02

Ahoj, mám dotaz - koupil jsem norinco NC 226 v pěkném stavu a byl u něj i třetí zásobník Mec gar pro Siga 226 na 17 nábojů (na první pohled vůbec nebyl použitý). Na pohled stejnej jako zásobníky od norinca, ale nedrží v pistoli. Prostě ho jde vytáhnout rukou ven. Na youtube nějaký kanaďan předváděl, že zásobník z norinca jde do siga, ale naopak to nejde. Nevíte, zda se dá ten zásobník upravit (někde něco připilovat), aby v pistoli držel? Díky



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#36 » ned 20. bře 2016, 16:00

Tak si odpovím sám :-) Na konkurenčním foru mi někdo poradil odpilovat cca půl mm okraje zásobníkové šachty, aby Norinco bralo i zásobníky pro originálního Siga. Pomohlo to, nasucho jsem to ozkoušel se školními náboji a vypadá to, že to funguje. Uvidíme, jak se to bude chovat při střelbě. Dalším bonusem by mělo být, že mecgar stojí o cca 200 Kč míň než Norinco a Za cenu Norincového zásobníku se dá koupit Mecgar na 20 ran :-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#37 » úte 19. dub 2016, 14:05

Mel bych dotaz k rámu NC226, materiál je jako u originálu slitina nebo ocel?

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » úte 19. dub 2016, 14:11

Je to nějaká lehká slitina.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#39 » úte 19. dub 2016, 14:23

Díky, čekal jsem, ze soudruzi zvolí spíše vyrobne méně náročnou ocel.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#40 » sob 28. kvě 2016, 17:58

Jsem se pořád nemohl srovnat s dřevěnými střenkami, protože mi jsou trochu velké v ruce. Tak jsem nasadil původní norinco střenky a trochu je "vylepšil" páječkou. Pocit v ruce skvělý, uvidíme na střelnici :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#41 » sob 30. črc 2016, 09:46

Zdravím,
také jsem čerstvým majitelem NC226. Zatím mám taky jediný problém v podobě nepříjemných továrních střenek, ale spíše ho chci řešit gumovými střenkami Hogue atp. Nenašla by se nějaká dobrá duše z Ústeckého kraje, která NC226 případně origo P226 s nimi vlastní?

Jinak nosím v pouzdře Dasta 828 a zatím bez nejmenších problémů.

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » sob 30. črc 2016, 09:52

No já hogue mám, ale jsem ze zlínského :-D. leda bys jel na dovolenou...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#43 » sob 30. črc 2016, 10:04

Já jsem ji ve Zlínském kupoval :) a ano, na dovolené :D ale zatím jsem nemel moc možnost střílet bohužel... Jak moc ty Hogue rozšíří úchop? Původně jsem NC226 zkoušel až při koupi, ale všude jsem četl, že je to moc velké atd., a protože mám velkou ruku a dlouhé prsty tak jsem si řekl za tu cenu.... no neber to :) Máš tu s výřezy na prsty nebo bez?

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » sob 30. črc 2016, 10:10

Mám přesně tyhle: http://archon.silvertree.org/sig_1_800.jpg

Rozšíření není nijak závratné, ale přece jen to v ruce poznat je. Nemám nijak veliké ruce a už původní střenky byly tak na hraně, ale i větší hogue mi do ruky padnou fajn.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#45 » sob 30. črc 2016, 10:29

Já bych právě ještě trochu větší uvítal, ale jde o ty zářezy na prsty, aby to dobře sedělo. Jinak, ale musím uznat, že mi přijde lepší než většina CZ co jsem držel v ruce a za tu cenu...
Naštěstí si to můžu při svých 187cm a 100kg dovolit i nosit. A asi jediná zbraň, která mi tak seděla v ruce byl Glock 21, ale ten jsem bohužel nestřílel. Navíc je to .45 a to se mi teď nechce živit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů