Bersa Thunder 380

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


rk5
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 15. lis 2021, 07:10

Ahoj,

je tady prosím nějaký majitel pistole Bersa Thunder 380, ráže 9mm brow., který by se podělil o dlouhodobé zkušenosti s touto malou kompaktní pistolí?
Snažil jsem se prohledat fórum, ale samostatné vlákno věnující se této pistoli jsem bohužel nenašel. Na Youtube je videí nespočet, kde celkem chválí přesnost zbraně, kvalitu materiálu apod., otázka je, nakolik jsou videa objektivní.

Díky!



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2 » pon 15. lis 2021, 10:29

rk5: Mam Bersa Thunder 380 a k ní menší sestru Bersa Thunder 22.
Jediný problém byl že z počátku ji neseděly tvrdé zápalky SB, pak si buď sedla, nebo nové série SB mají lepší zápalky. Magtech fungoval vždy dobře.
Moc s ní nestřílím. Tak 800 za dva roky. Na 22 mám za stejnou dobu cca 6000.
Mám ji jako single stack na IWB nošení. Jediná úprava je odstranění zásobníkové pojistky a doplnění CTC laserových střenek.

Jo a obě Bersy jsou citlivější na humus a olej u zápalníku.



rk5
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » pon 15. lis 2021, 21:51

vgj: díky za postřehy. A co materiál? A jak bys celkově zhodnotil poměr cena/výkon?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#4 » pon 15. lis 2021, 22:41

rk5: Otázkou je s čím srovnávat. Mám rád zbraně ve stylu PPK nebo ČZ 50. Mám agresivní pot, proto mám obě Bersy v niklu. Na rozdíl od starého PPK nebo chromované 50 nemám problémy s korozí.
Jediné místo kde je u obou náznak opotřebení je na spodní straně závěru, kde jezdí přerušovač. U 22 budu měnit vratnou pružinu, cca posledních 1000 ran se ke konci návštěvy střelnice objeví komínek. Ale vzhledem k velice příjemné spouští ji mám fakt rád. Běžná dávka je 250 z 22 a 50 z 380 na hodinovku na střelnici. 380 si už skoro sedla.

Pokud jde o poměr cena výkon, samotnou 380 bych si asi nekoupil, ale v kombinaci s 22 bych do nákupu šel znovu.
Hlavně na EDC nošení je 380 příjemná. Odolná potu i koženému pouzdru. Střelba z ní je trochu kousavá, jako Makarov nebo Glock 42. 150 ran z 380 je asi stejně únavné jako 500 z CZ P10c. S tím je spojená jediná závada. střelbou se povolil šroub v střenky a vytratil při nošení. Šrouby střenek jsem stejně jako šroubek hledí zakápnul Locktite. Od té doby v pohodě.
Snad to takto stačí.



rk5
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » úte 16. lis 2021, 15:14

vgj: Díky moc za vyčerpávající odpověď, něco takového jsem si představoval - myslím, že takto mi to bohatě stačí :)

Uživatelský avatar
von040
Příspěvky: 26

Příspěvek#6 » pát 19. lis 2021, 10:39

Určitě neopomenout Bersu Thunder CC. Pro EDC dobrá volba.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů