Steyr M40 A1

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#1 » stř 7. zář 2022, 19:44

Ahoj,

dneska jsem koupil bazarovku Steyra M40 s adaptérem na 9mm. Zbraň ok stav trošku sem tam škrábnutá, evidentně nošená, ale nic co by neodpovídalo normálnímu používání. Závěr normálně běhal, spoušť fungovala. Koupil jsem.

Přihlásím zbraň přijedu dom, trošku si s ní hraju a zjistím že po natažení závěru nefunguje spoušť, respektive zbraň necvakne. Prohodil jsem tedy hlaveň a závěr za adaptér a to samý, takže chyba je někde ve spoušti. Jak jsem si s tím tak hrál tak jsem zjistil, že spoušť funguje jen tehdy pokud ji držím a natáhnu u toho závěr, potom normálně cvakne. Ještě jsem nebyl na střelnici ale očekávám že tam bude stejný problém.

Nějaký tip co by mohlo být příčinou nebo jsem jenom tele a něco mi uniká? Hodím sem kdyžtak potom video.

Díky!

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#2 » pát 9. zář 2022, 17:32

Video zde

https://vimeo.com/748094556

Ještě jsem dneska zjistil že když se závěrem hnu opravdu silou tak se úderník natáhne. Ale když natahuju závěr pomalu byť do nejzazší polohy tak ne.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#3 » pát 21. říj 2022, 14:27

Tak nakonec to byl problém ve spoušťovém ústrojí. Co konkrétně, to mi v puškařství nesdělili, ale s ohledem na to, že nevím ani jak pořádně funguje tak by bylo asi zbytečný mi to popisovat. Prostě "někdo se v tom hrabal".

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#4 » pát 21. říj 2022, 14:34

Jinak poznatky po první zastávce na střelnici:

Je to trochu zlobidlo,

V ráži 40 S&W

Vystříleno 90 ran (40xS&B FMJ 180gr, 50x Lawman FMJ 165gr)
U každého typu munice 1x závada. Vytahovač nevytáhnul nábojnici a v důsledku toho doublefeed. U S&B se ještě patrona ohnula takže nešel dovřít závěr ale ani natažením závěru vyhodit nábojnici, musel jsem ji páčit ven šperhákem. U Lawmana jen doublefeed, natáhnul jsem závěr a nábojnice šla ven.

40 S&W háže nábojnice docela často na hlavu, pojistka na spoušti není úplně uhlazená takže "kouše" do prstu. Tlačítko pro vypuštění zásobníku je pro někoho kdo má malé ruce jako třeba já ne úplně ideálně přístupné. Jinak střelba příjemná, původní trapezoidní mířidla mi nevadí, ale ta 40. S&W je prostě trochu kopající a u téhle malé pistole je to zkrátka cítit.

V ráži 9mm
Nábojnice na hlavu nepadají, pistole nekope prakticky vůbec, pro změnu ale zásobníky odmítají vypadnout ven aniž by člověk pistolí škubnul.

vystříleno jen 50x S&B 124gr FMJ. Bez závady.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2986

Příspěvek#5 » pát 21. říj 2022, 18:52

Ráže 40sw kope víc než 9x19 nebo 45acp. Vlastnost.
(Vyzkoušel jsem v pistolích jednoho výrobce a jedné velikosti během jedné předváděcí akce.)

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#6 » pát 21. říj 2022, 19:42

audis píše:Ráže 40sw kope víc než 9x19 nebo 45acp. Vlastnost.
(Vyzkoušel jsem v pistolích jednoho výrobce a jedné velikosti během jedné předváděcí akce.)


Já čekal že bude kopat víc než 9ka ale upřímně mě překvapilo o kolik víc.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#7 » pát 16. pro 2022, 10:35

Tak jen menší update,

40ka je vybíravá na střelivo, střílel jsem Blazer a ten Steyrovi chutná, vystříleno 150 ran bez závadění. 100x 165 grain Blazer Brass a 50x 165 grain Blazer Aluminium. Hliníkový hlizny na hlavu nepadají, mosaz si lítá tak jak chce a občas padá na hlavu.

Kousání spoušťové pojistky vyřešeno šmirglem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů