FN 35 HP

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » úte 21. čer 2011, 11:18

Zdravim, přemýšlím o koupi pistole FN 35 HP, a tak se chci zeptat zda má někdo z vás s ní nějaké zkušenosti. Budu rád za všechny názory. Případně porovnání s pistolemi stejné kategorie a cenové relace. Moc vám děkuji!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#2 » úte 21. čer 2011, 11:39

Mozna by bylo dobre vice specifikovat na co ji chces - spise do sbirky nebo spise na caste strileni?



Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#3 » úte 21. čer 2011, 11:53

Chci ji jednak na nošení kvůli sebeobraně a jednak si víkendově zastřílet. Jak se znám tak dle mých možností vystřílím cca 50 ran týdně. Vím, že bych si mohl na stejnou "práci" pořídit např. CZ 75, ale mám kladný vztah k historickým zbraním, takže bych chtěl zároveń i zbraň s kusem historie.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » úte 21. čer 2011, 12:04

HPčko je krásná zbran a když je ve slušném stavu i absolutně spolehlivá. S cenou už je to složitější podle stavu, typu roku výroby, značení, historie...mezi 7 - 35 000,- a občas se ukážou i vyjímečné kousky. Jenom je potřeba si ji vyzkoušet než ji koupíš. Má trochu jinou ergonomii a ne každému sedí.



Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#5 » úte 21. čer 2011, 12:09

Abych ještě upřesnil o jaké rady mi vlastně jde, tak slyšel jsem názory, že předválečné a válečné kusy byly kvalitnější než poválka...jinde tvrdí opak...Zajímalo by mě i jak jsou na tom poslední modely s lehkým rámem..?
Také by mě zajímalo zda jsou vůbec použitelné to stavitelné hledí (do 500m na 9 mm luger mi přijde směšné).
Dále jestli jsou k sehnání náhr. díly, zásobníky, střenky...atd?

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#6 » úte 21. čer 2011, 13:59

Zasobniky (repliky) jsou dostupne: http://www.bvs.cz/zasobniky_browning_hp35_9.html



Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#7 » úte 21. čer 2011, 14:05

děkuji, koukal jsem že v multiagru mají použité origoše o kilo dražší, takže bych zal spíš asi ty. Ale pořád nemám jasno jestli pošetřit a koupit si válku nebo předválku nebo se spokojit s poválkou za nějakých 7500,- ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » úte 21. čer 2011, 14:24

Náhradní díly obecně jsou, těhle zbraní je dost. Co se kvality týče tak je úplně jedno kdy byla vyrobená, u takhle starý zbraně víc záleží na stavu jednotlivého kusu. Lehký rám nebrat. Co se mířidel týče, na to si odpověz sám co jsi schopen strefit s otevřenýma a záměrnou 15cm (nebo kolik)

Kdybych ji vybíral pro sebe tak předválku, bez WA přejímaček s origo pouzdrem/pažbou a původní povrchovku :mrgreen: ale to jsme na jinejch penězích a kromě jediné vyjímky mi nesmí 9Luger do baráku.



Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#9 » úte 21. čer 2011, 14:35

vim, že 9 luger neni ideální ráže na sebeobranu...ale z hlediska ceny náboje je nejpřijatelnější na moji "sportovní" střelbu..
Takže myslíte, že kusy oražené slepicema budou hůře zpracované nebo moc "jeté" ?
V BVS jeden kus v komisi mají, podle fotky stav původní...cena přijatelná ale dokud ji člověk nemůže prubnout na střelnici tak toho na ni asi moc nevykoukám..



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » úte 21. čer 2011, 15:11

Kamil1 píše:vim, že 9 luger neni ideální ráže na sebeobranu...


Proč ? :shock: Která je ideální?
(když tak to pak oddělím)



Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#11 » úte 21. čer 2011, 15:17

no kdysi jsem viděl nějaký test kde se porovnávali současné pistolové náboje a 9 mm luger tam měl ne zrovna moc velkou zastavovací sílu a velkou "odraživost"...
Asi bych si pořídil něco v .45ACP ale kdo to má u sebe tahat..

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#12 » úte 21. čer 2011, 15:45

Nevim, kolik mas vlastnich streleckych zkusenosti, ale pokud ses temer zacatecnik, 9mmL je dobra raze. Je to kompromis - na sebeobranu dostatecna, na "akcni" vyblbnuti se (napr. LOS) idealni, na mirenku nic moc. Ja mel dve, obe jsem nakonec prodal a jsem jako Sided - dalsi nechci. Moje srdecni zalezitost je 45 ACP, ale to je ciste osobni vkus a ten mame kazdy jiny.

Co se tyce FN 35HP, muj nazor jiz vyslovil Sided. Je-li v dobrem stavu, je to vyborna zbran. Lehky ram bych taky nebral, to bych radsi sel do plastaka. ;)

Kdyz nemas moznost si zbran vyzkouset, i tak muzes hodne vykoukat v krame. Stav vyvrtu, vule, spoust, ... Pokud se v tom sam neorientujes, pozvi si zkusenejsiho kamarada.

PS: Co se tyce vahy, velky rozdil mezi HPckem a 1911 nenajdes.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » úte 21. čer 2011, 16:08

Patrik píše:
Kamil1 píše:vim, že 9 luger neni ideální ráže na sebeobranu...


Proč ? :shock: Která je ideální?
(když tak to pak oddělím)


Nepsal jsem že je nebo není vhodná, jen ji nemám rád. Je to jen věc názoru. O vhodnosti jednotlivých ráží pro obranu toho bylo napsáno moc a bez valného výsledku, do takové debaty se pouštět nebudu. :|



Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#14 » úte 21. čer 2011, 16:12

Jediné co by mi u 1911 asi vadilo je menší kapacita zásobníku. Ikdyž kvér se 13 náboji asi nebude nejlehčí. Když jsme u toho..je těžší zásobník např.1911 s 8 náboji .45 nebo 13 nábojů luger?
Už asi rok a půl nosím glocka 17, ale u něj mi nevyhovuje tuhá spoušt a hrubá mířidla....
No a k těm vůlím u zbraní..jistě to dělá hodně, ale mám doma CZ 27 která se celá klepe jak kdyby se mi měla rozpadnout v ruce (pro porovnání jsem měl pujčenou kamarádovu téměř nestřílenou - "neklepací" :-) ) a přitom soustřel na nějakých 25 m s ní mám okolo 9 cm. Ale jak se řiká : "vyjímka potvrzuje pravidlo"
Ale zpět k HP...ty lehké rámy mi tedy nedoporučujete z jakého důvodu...změní se těžiště a "kope" nebo zkrátka "šunt" materiál?

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#15 » úte 21. čer 2011, 16:38

Nevim presne u HPcka, ale vseobecne plati, ze ramy z lehkych slitin toho tolik nevydrzi. Ty uplne moderni slitiny (jako napr. u SW revolveru) jsou asi lepsi, ale stare byly vsechny na bazi hliniku.

Samozrejme, lehci zbran vice kope, nez stejna zbran v zeleze, ale primo k HPcku se vyjadrit nemuzu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů