Celokovová moderní služební pistole v 9x19 mm

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#31 » pát 3. bře 2023, 18:43

Tyyjo to je hranata divnost. Jdu si vyguglit. :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#32 » pát 3. bře 2023, 18:56

Ahá, tak to je vážně zajímavá pistole. Ovšem skryté kladivo se manipulačně od strikeru neliší. Schovat kohout je v takovém případě dle mého názoru velká škoda, i když uznávám, že je to otázka vkusu každého soudruha... Když vidím jazýčkovou pojistku, nic dobrého od chodu takové spuště nečekám.



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#33 » sob 4. bře 2023, 12:35

Možná by ještě někde šla sehnat HK USP, případně HK 45.



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#34 » sob 4. bře 2023, 12:49

Kdyby jsi nakonec chtěl toho Siga, tak zbraně Liberec mají vždy několik kusů.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#35 » ned 5. bře 2023, 12:27

Asi to u toho SIGa skončí, díval jsem se ale na stránky Zbraní Liberec, ovšem všechny pro mě zajímavé modely buď nejsou skladem nebo prodej skončil. Skladem jsou některé sportovní modely. Pak jsem ještě narazil (i zde na fóru), že kvalita americké výroby nedosahuje kvality původní německé, má tady s tím někdo zkušenost a mohl by to vyvrátit, popř. potvrdit?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#36 » ned 5. bře 2023, 14:21

Preco SIG? Zeka je lacnejsia a a ak prilozis par korun mas KMR. A su urcite uzivatelsky privetivejsie ako SIG. Kvalita u sucastnych zbranu uz je porovnatelna. SIG 226 ma vysoko polozenu os hlavne dlhy chod spuste v DA.



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#37 » ned 5. bře 2023, 15:45

Chybí mi zde jaký má tazatel budget. Pak je to jako vybírat auto, kdy jeden doporučuje Dacii a druhý BMW.
SIG P226 v základní verzi se dal koupit do 35 000 Kč. Jednoho mám a je to moje velmi oblíbená hračka. Vysoko položená hlaveň ani dlouhý chod v DA problém není (kolikrát člověk střílí v DA režimu?).
Arma Zeka nebo KMR jsou ale sporťáky téměř 2x tak drahé, ta první je navíc takový jednorožec na střelnicích, co je problém pomalu potkat.
Navíc ani jedna neprošla vojskovými zkouškami, respektive není nikde zavedena, tak to ani jedna nepotřebovala - ty zk. tazatel zmiňuje.
Osobně bych byl pro SIG P226-229, s tím se chyba neudělá. Kvalita amerických co se týká opracování je ale fakt horší, životnost a spolehlivost bude ale stejná jako u německých.
Pak mě z hlavy napadají ještě třeba srbské Zástavy CZ99, ty se u nás prodávaly, ale nevím jestli ještě prodávají.
Pak před nedávnem jsem v SR četl o VIS 100, ale nevím jestli to někdo vozí. Oboje prošly vojskovými zkouškami, ta Zástava navíc nějakou tou jejich válkou.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#38 » ned 5. bře 2023, 16:02

Ako IPSC strelec pri suchom treningu spustim tisice krat v DA a na stage je prva rana tiez DA.
A co sa tyka AZ a KMR tak s nimi dosahuju sportovi strelci slusne vysledky a zbrane funguju. To je viac ako nejake armadne skusky kde nevieme kto komu prihrieva polievku. A napriklad SAS sa velmi neradi zriekali FN HP35 ked mali prezbrojit na SIG P226



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#39 » ned 5. bře 2023, 16:06

Může být, já IPSC nešetřílím, takže toto mě nenapadlo, ale pokud tazatel řeší služební zbraň, tak to asi na IPSC také nebude.

Mimochodem, kolik příslušníků SAS konkrétně znáš, kteří ti to moudro o HP a P226 řekli? To bude totiž jen rozšířený internetový blábol, který lidi papouškují.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#40 » ned 5. bře 2023, 16:24

No, poznam ich asi tolko ako ty. :-) Ale viac krat bola zmienka ze sa neradi HP35 vzdavali. Ale nenasiel som ziadnu zmienku ze by nove kratke s nadsenim privitali. A to napriek gloriole ktoru v tej dobe P226 mal. Ale je to jedno. SIG 226 je moderna a osvedcena zbran.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#41 » úte 7. bře 2023, 17:00

U Sigu je super mířenka ale pokud někdo neumí dvoustřely jako já, zjistí že se Sigem to fakt nejde...

Co Staccato? Má je pár jednotek SWAT.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#42 » úte 7. bře 2023, 18:08

“Jinak klony 1911, ale 1911 mám v .45, úplně stejnou pistoli zase nechci.”



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#43 » úte 7. bře 2023, 18:18

Tak 2011 je přeci jen trochu něco jiného než 1911. To Staccato nebo Bull Tactical, nově i s V8 vypadá super.
Jinak je to extrém ale Alien splnilune požadavky na moderní služební zbraň vice než Shadow....samozřejmě na noseni to není...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#44 » úte 7. bře 2023, 19:05

S dobrym puzdrom je podla mna Alien v pohode nositelny. Preco myslis ze na nosenie neni?



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#45 » stř 8. bře 2023, 16:20

Protože cena, je to mylášek co má čestné místo v trezoru a není na otloukání při nošení:) ale jinak samozřejmě v poho. Gun Jesus ho naschvál valel v bahně a spolehlivost v poho. Jenže on ho dostal...a u toho videa jsem trpěl:)

Jinak já uvažuji o tom Bulu s kompikem V8. Cena je sice poloviční než Alien, ale o tak mazec, ale hlavně je přeci jen trochu menší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů