Celokovová moderní služební pistole v 9x19 mm

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#46 » stř 8. bře 2023, 18:53

Díky všem. Ten Alien nebo Staccato je už cenově hodně přes limit. Limit vidím řekněme kolem těch 40 000 Kč, tedy nějak cenu SIGu (za tolik je skladem MK25). Ale zaujala mě zde zmíněná Zastava, za cenu kolem 10 000 to vypadá na kopii SIGu, máte s ní někdo zkušenost? Jak je na tom současná kvalita?
Ten polský VIS vypadá také zajímavě, ale nikde jsem ho neviděl na prodej, ale je to novější konstrukce, tak by mohl být třeba lepší? Ty nějaké mezi lidmi jsou? Popř. zkušenosti i s ním by mě zajímaly.



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#47 » stř 8. bře 2023, 19:58

No jako kopii sigu lidi chválí Arex, ale tu nechčeš a radeji by jsi zvolil zastavu kde ta výroba je jednou lepší podruhé horší. Já měl od Zástavy M70A pistoli, kupoval jsem pro radost a jako fanoušek TT, ale popravdě už bych do toho nešel.



Carloss
Příspěvky: 2939

Příspěvek#48 » stř 8. bře 2023, 20:00

Tak to můžeš popřemejšlet o číňanovi norinco 226... Hliníkový rám. Kompletní zaměnitelnost dílů se sigem. Já osobně to mám. Vymenil jsem střenky za E2, vyměnil jsem spoušť za tenkou od siga a sestavu SRT (krátký reset spouště). Mířidla jsem dal TFX pro sig a vratnou pružinu od DPM systems taky pro sig.Ještě se mi líbila origo sig demontážní páka, tak tu jsem taky vyměnil. Zásobníky jsem taky dal nějaký větší...



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#49 » čtv 9. bře 2023, 23:43

Arexe Tacticala jsem mel, přesnost, kvalita v pohodě, co nešlo jsou dvoustřely, Glock v tomto výrazně vede...pokud toto nevadí je Arex solidni volba.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#50 » pát 10. bře 2023, 10:15

M1911 píše:Ale zaujala mě zde zmíněná Zastava, za cenu kolem 10 000 to vypadá na kopii SIGu, máte s ní někdo zkušenost?

Zkušenost s ní nemám, ale protože jsem kolem ní taky brousil vím, že je to pouze vizuální kopie Sigu, ale jinak je to úplně jiná zbraň.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#51 » pát 10. bře 2023, 13:12

Ty dvoustřely u Arexu budou kvůli dlouhé spoušti? Zastava to bude mít asi také tak. Ve finále to tak má také SIG. Jak dlouhý chod spoustě má ten polský VIS100? To je jiná konstrukce oproti těmto dvěma. S tím někdo zkušenost má popř. vozí se vůbec k nám? Nepovedlo se mi ho u nás dohledat (výhodu má i v přípravě na kolimátor).



Carloss
Příspěvky: 2939

Příspěvek#52 » pát 10. bře 2023, 14:10

U siga si koupíš sadu SRT a krásně to předěláš sám doma.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#53 » sob 11. bře 2023, 16:04

Ty dvoustřely jdou u Arexu blbě kvůli vysoko položené ose hlavně.
Glock je tomto např. výrazně lepší, mám tam Timney spoušť, a sní to je úplně jiná liga.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#54 » ned 19. bře 2023, 18:33

Nakonec jsem v pátek dovezl rok starou P229 (původně byl volbou P226), kterou se povedlo sehnat z druhé ruky ve velice dobrém stavu se zjevně velmi nízkým nástřelem. Díky všem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů