SIG Sauer P226

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#31 » pon 2. bře 2015, 21:08

Tak ty by mohli být fajn, no uvidím, co nakonec vyberu. Po další předváděčce porovnám terče ještě z Shadow a G17 a pak uvidím, z čeho to lítalo nejlépe a co mi sedělo nejvíce. Největší problém bude určitě se sehnáním takové P226, jakou bych chtěl, z druhé ruky, bohužel na novou bych šetřil ještě o moc déle.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#32 » pon 2. bře 2015, 21:15

Koukni k Brymový... Něco se jim tam "válelo"...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#33 » pon 2. bře 2015, 21:18

Jojo, jeden tam je, ale ten v Bearece vypadá lépe, dokonce mi i poslali detailnější fotky + fotky vnitřku. Vypadá skoro nepoužitě a za tu cenu je to fajn koupě, ale nějak nevím, zda chci přijít o možnost instalace podvěsné baterky. Radši bych rám s lištou.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#34 » úte 6. říj 2015, 20:24


Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#35 » stř 14. říj 2015, 19:45

Novy paradni X-Six Supermatch :-).

https://www.youtube.com/watch?v=DfjI8qPrs6A



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#36 » pon 19. říj 2015, 20:19

Ten je moc pěkný. Přemýšlím že si siga pořídím ale nechci žádný extra model pouze služební klasiku ovšem chtěl bych ho spíš na los případně nějakou dynamickou střelbu a do budoucna třeba i ipsc (a taky na občasné nošení i když uznávám že je to na skryté nošení poněkud veliká zbran). Zaujal mě sig p226 black nitron ovšem pořád nevím jestli je to vhodná pistole na podobné střelecké disciplíny, říkám si utratíš 30 tisíc a ve finále zjistíš že ta zbran na to není vhodná i když se mi vzhledově moc a moc líbí. Ach jo

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » úte 20. říj 2015, 12:15

Nemáte někdo představu, kolik může vydržet lehký rám západoněmeckých Sigů? Nejčastěji jsem se při hledání na zahraničních fórech setkal s názory, že životnost rámů končí kolem 30 000 ran. Narazil jsem i na několik případů, kde měly P226 údajně nastříleno v rozmezí 80 000 - 100 000 ran a byly stále funkční.
Prý je zásadní správně mazat vodící drážky závěru, měnit vratnou pružinu v předepsanémm intervalu (5000 ran) a nezanedbat výměnu pružných čepů (zejména těch, které drží vložku v sestavě závěru).



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#38 » úte 20. říj 2015, 16:29

No tak já osobně se domnívám že pokud běžný uživatel se bude o tuto zbran řádně starat tak 20 000ran je garance že se nic neprojeví. Ono ten materiál na rámu je sice jakoby hliník ale ne obyč. Podle mě to má srovnaelný vlastnosti s klasickou ocelí no a pokud cz 75b která má ocelový rám vydrží 20 000ran tak sig musí vydržet min 2xtolik .Spiš mi přijde hloupost že se má měnit vratná pružina po 5000 ranách.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » úte 20. říj 2015, 17:32

No jo, ale pokud člověk trochu střílí, dejme tomu nijak přehnaných 500 ran za měsíc, tak 20 000 ran zvládne ani ne za čtyři roky...
Jinak na rámy bývají ze nějaké variace na slitinu 7075. A výměnu pružiny celkem chápu: je to způsob, jak rám ochránit před nadměrnými rázy při střelbě s oslabenou pružinou. Pružina samozřejmě může vydržet mnohem déle, tohle doporučený servisní interval poměrně levného dílu.



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#40 » úte 20. říj 2015, 18:10

No ono já bych se toho rámu zase tak nebál. Těch 20 000 ran je podle mě hodně zavádějící číslo.Ono je to jakési minimum, že by se to nemělo projevovat na opotřebování rámu stejně tak jako je na většinu výrobků dle zákona pokud výrobce nestanový jinak záruka 2 roky ale ve finále ten výrobek má(většinou) mnohem větší a delší trvanlivost. Jednoduše řečeno co se délky životnosti rámu u siga p226 týče bude to min. srovnatelný s životností celé zbraně tedy závěru i hlavně. To znamená že to bude minimálně podobné jako u konkurence( hk,glock,walther apod). věřím že klidně min 80-100tisíc ran by nemusel být až takový problém. No a nebo potom pokud nevěříš tomu rámu z duralu tak si pořid ocelovou verzi která bude ale zase o dost těžší a taky dražší. A taky nevim jestli je běžně tady u prodejců skladem. To by potom mohl taky člověk na to čekat třeba taky rok.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » sob 24. říj 2015, 22:44

dudul12: trochu jsem hledal a musím říct, že jsi se strefil. Podle několika zdrojů, které považuju za relevantní, by životnost opravdu měla být přes 100 000 ran.
Mě se klasické SIGy líbí, jen jsem odjakživa měl trochu averzi k lehkým slitinám. Teď už bych se toho asi nebál. Mimochodem, při koupi z druhé ruky vám stav vodících lišt řekne téměř vše http://grayguns.com/guide-to-sig-sauer- ... nspection/



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#42 » pát 20. kvě 2016, 11:16

Zdravím všechny, již nějakou dobu hledám zbraň rozměrů Compact pro každodenní nošení, smířil jsem se s trochou nepohodlí tudíž nechci nic vyloženě malého a do mého výběru se dostaly zbraně Glock 19 gen4, HK USP Compact a nově se mi velice líbí SIG Sauer P229 , konkrétně verze Scorpion a nebo Lépe legion vše v 9mm. Výběr mám ještě částečně omezený tím že jsem levák, potřebuji tedy zbraň alespoň trochu přátelskou pro levou ruku. Zprvu mě lákal nejvíce Glock, nicméně mi moc dobře nesedí úchop ani spoušť a postupně jsem začal pokukovat právě po dražších zbraních.

Rád bych se zeptal majitelů Sigů, jaká je dostupnost náhradních dílů, případně servis pro tyto zbraně v ČR, jsou se SIGy nějaké problémy? Vyplatí se všeobecně investice do této zbraně? Kvalitní věci mám opravdu rád, stejně tak jsem nemalý perfekcionista co se týče zpracování a podobně, věřím tedy, že by se mi investice vyplatila.

A nyní asi nejdůležitější dotaz, neví někdo kde by se dal v ČR zakoupit SIG P229 Legion?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » pát 20. kvě 2016, 18:33

Zrovna klasické SIGy (s kovovým rámem) nejsou pro leváky přizpůsobené vůbec a díky provedení decockeru bych je zařadil mezi ty nejméně vhodné pro ovládání levou rukou...
Pokud vím, neexisují ani speciální levoruké verze.

PS: vhodný kompaktní SIG pro leváka je např. P320



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#44 » pát 20. kvě 2016, 18:43

http://www.zbraneliberec.cz/obchod/zbra ... 9-scorpion
Já kupoval siga P320 tady. Spokojenost. Na Legiona vznes dotaz a uvidíš. O dostupnosti náhradnch dílů si nedělám moc iluze. Vše na dlouhý lokte ,obzvláště pro ty modely co se dělají v emerice.



Josjos
Příspěvky: 1

Příspěvek#45 » pát 20. kvě 2016, 21:01

Doporučuji P320 compact, nedávno jsem kupoval své drahé polovičce a spokojenost. Vím že měli na streleckyservis.eu


Sent from my iPad using Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti