SIG Sauer P226

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#61 » stř 1. kvě 2019, 10:40

Zdravím.
Dneska jsem měl možnost si z této zbraně zastřílet (.40 S&W) a mám pár otázek. Zaprvé se mi ze 100 střel tak 20 zaseklo. Je to běžná věc u tohoto typu zbraně, nebo to bylo technickým stavem dané zbraně?
Zadruhé možná hloupý dotaz, doposud jsem, střílel jen z CZ a Glocků ale když vložím zásobník do otevřené zbraně a vypustím závěr tak jsem měl za to, že je připravena ke střelbě. To se mi u P226 nepovedlo z nějakého důvodu a zbraň cvakla naprázdno pokaždé. Jsem držitelem ZP čerstvě takže je to možná jen má neznalost?
Na to, že tuto zbraň používají speciální jednotky tak mě mírně zklamala. Na úchop mi přišla poněkud masivní i když ruce zas tak malé nemám a dost skákala i když to může být tou ráží asi. Jinak celkem fajn.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#62 » stř 1. kvě 2019, 20:17

P226 je jedna z nejspolehlivějších a nejodolnějších konstrukcí pistolí posledních desetiletí. Otázkou je, v jakém stavu byla zbraň a jak se na tom podílel střelec. Co třeba limp wristing ? To jako při vypuštění závěru nedošlo k zasunutí náboje ze zásobníku ? A zásobník byl správně doražený ?



Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#63 » stř 1. kvě 2019, 20:55

Limp wristing to být skutečně mohl, jsem nováček ale nikdy dřív se mi toto nestalo u žádné zbraně. Jsou na to 40 víc náchylné?
Zásobník byl v pohodě. Náboj se tam zasunul (pak jej bylo možné vyhodit) ale nedošlo k iniciaci (Je možné že by byl nějak posunutý takže zápalka byla trochu mimo?). Celkově mi přišlo že možná už byla vyjetá vratná pružina nebo něco, jakoby ten závěr neměl dost energie při pohybu zpět ale nejsem si jistý.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#64 » stř 1. kvě 2019, 21:30

U .40SW jsou na to, v očekávání silnější rány, spíše náchylnější střelci, než zbraně. Utahaná vratná pružina to samozřejmě mohla dělat taky. Jen mi nejsou jasné ty selhače. Pokud by byla vratná pružina unavená tak, že by nedomkl závěr, nemělo by vůbec dojít ke spuštění kohoutu.

Každopádně tohle není obvyklý a častý projev Sigu.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#65 » čtv 2. kvě 2019, 02:03

To špatnou iniciaci by mohla způsobovat unavená/prasklá bicí pružina nebo nějaká úprava pádové pojistky.
Mám čínskou kopii 226 a ani Číňani by to takto nezmrvili. Ten kus cos střílel musel být vadný. Kamarád má P227 (skoro stejná konstrukce) a ta je taky úplně bezproblémová....



Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#66 » čtv 2. kvě 2019, 12:43

Díky za odpovědi. Ta zbraň byla na střelnici na půjčení takže je možné že byla dost opotřebovaná. Bylo mi trapné se na to ptat příznávám :D, protože jsem nevěděl zda to jenom není moje nevědomost. Jak říkám je možné že byla chyba v mém úchopu ale zdálo se mi to dost náhodné ty selhání, nehledě na mou pozici. Taky mi přišlo že při natahování závěru byl slabší protitah než jsem zvyklý třeba u CZ. Asi těžko říct. Nícméně děkuju za potvrzení že samotným typem zbraně to asi nebylo.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#67 » čtv 2. kvě 2019, 12:52

226tky obecně vzato jsou spolehlivé a kvalitní zbraně. Měl jsem 225 a více méně bez problémů. Půjčená zbraň na střelnici za sebou může mít taky třeba 100tis ran, když k tomu přičteš že třeba nebyla dlouho čištěná, že si nikdo nedělal velkou hlavu s výměnou pružin (nebo tam dal místo kvalitních pružin "ňákou" co byla v šuplíku a vypadá skoro stejně).... To bude i ten slabší protitah jak popisuješ. Buď tam byla slabší pružina nebo už vylágrovaná.



Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#68 » čtv 2. kvě 2019, 14:30

Děkuju za info. Ano, měli tam dost zbraní takže nejspíš nestíhají kontrolovat všechny.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#69 » stř 8. kvě 2019, 18:04

Neodpálení prvniho náboje bylo nejspíše způsobeno slabou vratnou pružinou, což způsobilo nedovření závěru, které zapříčinilo, že pri prvním spuštění byl kohoutem doražen do krajní polohy. P226 je spolehlivá, mám z ní 6000 bez zavady a nejsem první majitel, takže nevím, kolik toho má za sebou.



dufi
Příspěvky: 2

Příspěvek#70 » pon 16. pro 2019, 00:34

Zdravím a poprosím o info.Koupil jsem MK25, perfektně střílí vše co jsem měl možnost vyzkoušet z dostupné munice, perfektně nastřelená z výroby, vybiral jsem ze dvou kusů, jeden měl velké vůle a druhý skoro bez vůle. Zpracování parádní, osadil jsem kit pro krátký reset a DPM systém. Jediné, co bych si chtěl ověřit u někoho, kdo má stejný model je velký "vakl" vyhazovače v rámu, ale předpokládám, že to snad není závada..moc díky za případné info.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#71 » sob 21. pro 2019, 13:48

Mám sice pouze P 226 S, vůle na vyhazovači u mého kusu je taky, je to tím, že vyhazovač je nasazen na čepech. Užívej si pistole a střelby, na funkci to nemá vliv.



dufi
Příspěvky: 2

Příspěvek#72 » sob 21. pro 2019, 19:44

Díky moc za info, pistole je perfektní a jsem moc rád, že jsem ji pořídil, měj se fajn



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#73 » sob 7. lis 2020, 21:49

Máte někdo zkušenosti s konverzí typu Roni, KPOS nebo jinou?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#74 » ned 6. čer 2021, 18:24

Nemáte tip, kde koupit vratnou pružinu na P226? Přibyla mi jedna starší pistole teď o víkendu, protože byla za dobrou cenu, ale ani majitel nevěděl, kolik toho má za sebou, tak bych chtěl pružinu vyměnit za novou čistě preventivně, ale ani Brownells nemá, nezajímají mě nějaké sety pro snížení zpětného rázu, ale čistě jen samotná vratná "pletená" pružina. Snad jsem hledal jen špatně, ale nic jsem nedohledal skladem na žádném CZ eshopu. Díky.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů