Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1186 » pát 15. črc 2016, 10:52

Heki píše:To můžu sice zkusit, ale opět si myslím, že to problém neřeší, protože ikdyž páčku záchytu závěru rukou dotlačím až na její doraz, tak po vyjmutí zásobníku to stejně shodí závěr dopředu. Problém nebude v zásobníku, ale v samotné zbrani.

Buď máš extrémně silnou pružinu tlačící záchyt závěru do těla zbraně (pokud není přetlačena podavačem zásobníku) - což si myslím je nepravděpodobné. Nebo je opravdu problém na uzamčení závěru a záchytu.
Závěr má vepředu v levé stěně zevnitř vybrání pro záchyt - už pouhým okem je vidět, že je to vybráno pod úhlem tak aby se po zaskočení záchytu do sebe obě součástky "kously" a znemožnily pohyb závěru zpátky, kam ho tlačí vratná pružina. Jako nejpravděpodobnější bych viděl buď opotřebený, nebo už blbě vyrobený záchyt, který má funkční část (zapadající do vybrání v závěru) ohlodanou do oblouku, nebo mající blbý (tupý úhel). Druhou možností je špatné vybrání v závěru (není pod ostrým úhlem), případně kombinace obojího. Pokud se do sebe tyto dvě části nedokážou zakousnout, tak ta pružina na záchytu ten záchyt prostě vytáhne (je celkem silná).



PetrCV
Příspěvky: 9

Příspěvek#1187 » pát 15. črc 2016, 11:07

a to máš origo rusáka nebo kopii?včera jsem si všiml na bulharovi (po úplný rozborce), že ty části které na sebe dosedají nebo narážejí jsou docela opotřebované a otlačené viz. např ovládání pojistky.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1188 » pát 15. črc 2016, 13:22

Je to Bulhar. Fotnu to za týden - za chvíli jedu na dovču a zbraň zůstává doma :-) Po návratu to nafotím, ale tipuju to na to co psal mikymoto.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#1189 » pon 1. srp 2016, 17:39

Dotaz - u nás se v prodeji objevily náboje Makarov,bývalé maďarské vojenské střelivo. Cena 5,60 za kus.
Musí se ale koupit celá krabice za 1344 KČ.
Ptám se, jestli jste je někdo neměl,a jestli to nejsou takoví *čuďáky* jako ty německý co jsem měl.
Nejen že čoudily,ale ještě jsem měl Maka pěkně zas.anýho.
Dík za případnou odpověď.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1190 » pon 1. srp 2016, 20:50

Mam je a uz je nekoupim.Jsou slaby a coudej dost.Taky litaj jinam nez SB.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#1191 » úte 2. srp 2016, 13:09

smates - dík za odpověď.Tak na ně se.u.Asi to bude jako ty německý *přebíjenky*.



PetrCV
Příspěvky: 9

Příspěvek#1192 » úte 2. srp 2016, 13:41

hm taky jsem o nich uvažoval, ono je jich snad 240 tom pytlíku. O padesátník víc a mám kvalitní sb



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#1193 » úte 2. srp 2016, 15:37

Tak to u vás máte ještě *slušnou* cenu.Tyhle maďarský u nás přijde jedna na 5.60,a nové SB na 6.70 Kč.
Je to zlodějna!!!

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#1194 » stř 3. srp 2016, 05:36

Já jsem minulý týden u Karáska kupoval SB za 6,6Kč (Na krabičce byla cenovka 6,7Kč). Taky mi sdělil, že bude mít nějaké armádní za 5,6Kč. Zkusím je koupit. Pokud budou jen čoudit a chodit dobře, tak mi to nevadí, já to leštím po každé střelbě.

Byly s těmito "armádními" náboji ještě nějaké jiné špatné zkušenosti?



PetrCV
Příspěvky: 9

Příspěvek#1195 » stř 3. srp 2016, 08:10

http://www.beareka.cz/strelivo/pistolov ... rov-sb.htm
furt je tam maj po 6,- kčs ale už tam maj jen 4 krabičky, otázka je jestli po doplnění zboží budou stát stejně.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1196 » stř 3. srp 2016, 11:19

Chodej spolehlive a maj asi rtutovy zapalky ale vadi mi ze jsou citelne slabsi oproti SB.Do terce mi litaj o 10 cm jinam a s vetsim rozptylem.Nastesti jsem sehnal zdroj levnejch SB tak uz nejsem nucen je kupovat.



PetrCV
Příspěvky: 9

Příspěvek#1197 » stř 17. srp 2016, 06:14

všichni suší? :O



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#1198 » pát 26. srp 2016, 09:29

Snad to není OFF...
Kde maji v Praze či středočekým kraji na skladě originál ruský Makarovy?
Všude maj Bulhary :(



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1199 » pát 26. srp 2016, 10:01

Neporadím konkrétně kde, ale popíšu situaci. Makaróny dovážel ve velkém Zelený sport a to ve vlnách, podle toho který jaký sklady zrovna vykoupili. Poslední zásilka byla právě ta bulharská, takže většina toho co se prodává na pultech je tohoto původu.
Něco mají na stránkách BVS, ale bez uvedení původu - zavolal bych tam s dotazem. Jinak asi nezbyde než koukat na inzerci - z ruska toho teď asi moc nového nedovezou.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#1200 » pát 26. srp 2016, 10:23

Z BVS mám bulhara. Teď už je ale prodávají jen s jedním zásobníkem bez pouzdra a vytěráku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů