Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1366 » úte 13. bře 2018, 11:21

Tak ono jde hlavně i o to co člověk hledá - jestli jen originál, nebo akceptuje ji Bulhara nebo jinej klon. Poslední várka vržená na trh byly Bulhaři a i ty už zmizeli - takže teď leda inzeráty.



J.janec
Příspěvky: 2

Příspěvek#1367 » úte 13. bře 2018, 14:31

Walt píše:treba tady, par vterin hledani http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/307721-makarov/

Prodano.
Spis jsem myslel nejakou kamenou prodejnu, kde je mivaji skladem, nebo jsou na objednavku. Prosel jsem mraky webovem a nikde nic.
Idealne original ruskou variantu PM 9 mm s mensim zasobnikem, nepouzivanou.. ale to jsem uz asi moc narocnej))



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1368 » úte 13. bře 2018, 15:46

Doba, kdy se na krámech váleli vazelínou vypatlaný rusáci je pryč. Když jsem sháněl já, tak sem musel až do Liberce, kde jich ještě pár skladem měli. Pak ZS dovalil bulhary a i po těch se zaprášilo.

Dnes si myslím už nikde skladem nic nebude (leda nějakej zapadlej krámek bez webovek). Takže koukat po inzerátech a doufat.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#1369 » stř 14. bře 2018, 00:16

original za 3 600 uz nebude, ZS nabizi modernizovany model za 12 000
problem bude asi ze zasobniky a civilni verze mozna nemuze pouzivat vykonnejsi naboje (stejne je tady tezko sezenes)

http://www.zelenysport.cz/pistole/baika ... mm-pistole

hledej v inzeratech, obcas se nejaky objevi



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#1370 » stř 14. bře 2018, 14:20

Baikaly měli v Praze v BVS a občas se tam objeví i nějaký v komisi (mám od tama DeDeRóna). Jinak sledovat v inzerátech.

Pokud by Ti nevadila mírně vydutá hlaveň (je to tam, ale dá se s tím žít), tak Ti prodám svojeho Bulhara za 1500,-



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#1371 » stř 14. bře 2018, 14:37

Na hunting bazaru teď jeden je...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1372 » stř 21. bře 2018, 16:25

Pan Jiruše (Munitop) má teď jednoho rusáka v komisním prodeji - podle fotek hodně pěknýho.
http://munitop.cz/komise/678-pm-makarov.html

Je to kousek od Mejta, ale pravidelně jezdívá Praha, Brno, Pardubice a Hradec Králové - kdo má zájem, má možnost sehnat origo sověta.



Vcelar
Příspěvky: 1

Příspěvek#1373 » úte 29. kvě 2018, 22:03

Chtěl jsem si koupit PM Makarov, uloženku rusa, tak do 6 000, což v současnosti už není možné kvůli ruskému embargu.
Snad embargo po mistrovství světa ve fotbale skončí kdyby se díky fotbalu vztahy nějak oteplily, ale to je spíš moje přání, než skutečnost. Pokud by embargo skončilo, domnívám se, že by se opět dovezlo hodně pistolí MAKAROV za férovou cenu.

Koupil jsem si tak místo makarova pistol bajkal mp-71, 9mm browning.
S pistolí jsem spokojen.

Koupil jsem si do něj i prodloužený zásobník na 10 nábojů.
Vypadá to takhle.
Jestli to někoho zajímá, rozepíšu se o detailech a o mých zkušenostech s tímto zásobníkem. Pasuje to i do makarovu. Je to jednořadý zásobník.
makarov mag extension.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#1374 » sob 23. čer 2018, 18:58

Zajímá. :) Kde jsi koupil ten zásobník a za kolik?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1375 » úte 24. črc 2018, 12:45

Na FB jsem v pár skupinách narazil na info, že by měly být brzo na prodej v ČR uloženkové Makarovy, nevíte o tom něco bližšího?
Zkoušel jsem tuto pistolku na střelnici a celkem mě zaujala, malý skladný kousek rozměrově asi jako moje P232. Až mě napadla možná kacířská myšlenka, že bych toho Siga za Maka vyměnil (kvůli větší ráži a podobné velikosti), jen mám obavu, abych pak nelitoval, že to nyl krok zpět. :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1376 » úte 24. črc 2018, 13:46

Pokud si pamatuju, tak ZS měl na stránkách nedávno krátkou zprávu (už nemá) o tom, že hodí na pulty nějaké bulharské kousky ve stavu uloženek. Ač jsem fanda Maka, tak nevidím rozumný důvod proč měnit za P232 - obojí je ráže 9mm (cena makarov vs browning je skoro stejná).

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#1377 » úte 24. črc 2018, 15:36

Cituji ze stránek bvs
"INFORMACE:V září budou skladem nové pistole Jericho 941 a ruské Makarov PM."



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1378 » úte 24. črc 2018, 17:05

Výhodu náboje jsem myslel z pohledu výkonu a výměnou spíš jen na nošení, Sig by nejspíš zůstal jako záložní, už jsem do příslušenství jako pouzdra apod. investoval tolik, že při prodeji by se mi to ani z části nevrátilo...

Mimochodem, Makarov nemá blokaci zápalníku nebo ano?



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#1379 » úte 24. črc 2018, 18:11

Asi nenapíšu žádnou novinku, ale pokud chceš maka, kup si ho. At už rus, nebo bulhar(osobně mám uloženku bulhara) odvedou svoji práci a je to fakt kus poctivý kovařiny ideální na nejblbější dobu. Je absolutně spolehlivá malá a lehká pistola, co tě nikdy nenechá ve štychu a navíc je jednoduchá co se týče na rozebrání do posledního dílu, co rozebrat jde. Pokud bych se měl rozhodovat jakou pistoli si s sebou vezmu někam, kde můžu přijít o prdel, byl by to jednoznačně makarov. O blokaci zápalníku si nech zdát, nic takovýho nemá :-D.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1380 » úte 24. črc 2018, 18:34

Jestli budou za rozumnou cenu, tak do toho půjdu, díval jsem se, že Zelený sport i BVS má smluvní partnery kousek ode mě, tak možná bude i na výběr. Hádám, že mezi Rusem a Bulharem z jiného než sběratelského hlediska rozdíl není a mě jakožto nesběrateli, ale uživateli je výrobce celkem putna...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů