Luger P08 Parabellum

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#46 » pát 17. úno 2017, 18:44

Fotky pořízené na PČR, snad trošku pomůžou s naceněním.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#47 » pát 17. úno 2017, 20:35

Kategorie A to rozhodně není. Ale jelikož nemá platnou zkušebnu, lze ji přihlásit pouze na ZP skupiny A, a nesmí se z ní střílet. Já bych ji na tvém místě nechal otormentovat, přihlásil bych ji, a občas si z ní vystřelil. Škoda ji prodat.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#48 » pát 17. úno 2017, 20:45

Vyzerá na novú povrchovú úpravu, takže zberateľsky nejako cenná nie je. Ja by som si ju nechal, je to presná mrška a na strelnici by určite vzbudzovala patričnú pozornosť a závisť :twisted:
Otormentovať a strieľať - ideálne si naprebíjať fajné terčové "čajíčky" :P



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#49 » pát 17. úno 2017, 21:10

Já bych si ji taky nechal, je to ikonická bambitka...a prodat ji můžeš vždycky, až jí budeš mít na značkách...cenově tak kolem 20k určitě...teda podle stavu hlavně.
Tyhle dědictví, nebo co se objevovalo v rámci amnestií, to jsou někdy fakt pěkný a dneska už dost drahý věci.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#50 » pát 17. úno 2017, 21:48

No mě popravdě tyto historické zbraně moc neříkají, takže jsem počítal s tím, že bych nechal na občasné stříleni pistoli ČZ, která je modernější a toto prodal někomu, komu by to udělalo větší radost a pak pořídil něco mi milejšího.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#51 » sob 18. úno 2017, 21:50

No však to klidně udělej...a dej vědět, kolik si za ni utržil...celkem by mně to zajímalo ;-)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#52 » sob 18. úno 2017, 23:07

Popravdě právě nevím, kolik bych si za to mohl říct, něco jsem hledal na internetu, ale ceny těchto pistolí se liší snad podle milionu proměnných (roky výroby, provedení, výrobce...).
Dělám si zálusk na poměrně drahou optiku na kulovnici, tak bych byl rád, kdyby se mi to povedlo zaplatit alespoň částečně ze zisku za pistoli.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#53 » úte 12. říj 2021, 20:02

Tady o něco výš píše Igrlik, že nová povrchovka snižuje hodnotu. Takže znovu načerněná P08 bude sice pohledově hezčí, ale nějak výrazně levnější než s původní, i když drobet orezlou, povrchovkou?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#54 » úte 12. říj 2021, 23:49

Obecne se za "sberatelsky cenejsi" povazuje puvodni povrchovka bit I "jeta"...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#55 » úte 22. úno 2022, 13:31

Jsem načnutý pořídit P08. Se zbraněmi této kategorie nemám žádnou zkušenost, jak by měla vypadat ještě použitelná hlaveň? U hodnocení stavu některých starších zbraní jsem občas četl hodnocení "drážky zašedlé", co to znamená? Z mojeho laického pohledu můžou být u hlavně s nechromovaným vývrtem drážky zašedlé, ale po pár výstřelech budou zase lesklé, nebo ne? Coa jak mám teda na hlavni při koupi P08 posuzovat?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#56 » úte 22. úno 2022, 15:00

No napred si ujasni co chces, co je pro tebe dulezie a kolik za,to ch es dat...
Napr. Origonalitu, scislovani, rocniky nejake, povrchovku / repas dederonskej nebo jinej atd,
chces to na strileni a nebo abys,proste mel "parabelu" a neresis nic nebo ??



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#57 » úte 22. úno 2022, 16:30

Pokud to chceš na střílení a na to abys měl P08, a nejde ti o sběratelskou hodnotu, tak se dají sehnat celkem pěkné s měněnou hlavní (což sběratel nechce) za slušný peníz.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#58 » úte 22. úno 2022, 16:58

Jestli nejde o sběratelství, ale jen o střílení, tak svýho času dělal klon P08 Interarms



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#59 » úte 22. úno 2022, 17:09

Interarms bude v našich končinách zřejmě větší rarita než originál.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#60 » úte 22. úno 2022, 17:35

Tak jak bych odpověděl co nejpřesněji. Chci mít originál P08 ze které si svátečně bouchnu. Nechci repliku nebo napodobeninu, ale taky nechci netknutou nestřílenku z roku 1907 za raketu, na to nemám, respektive nejsem takový fanda, abych to za ni dal. Dnes jsem volal na inzerát, sčíslovaná, z roku 1921, docela pěkná, ale chtěl 45 TKč. To prostě nedám. Mám vyhlídnutou nesčíslovanou za půlku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů