Povrchová koroze závěru LCP

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 29. črc 2013, 10:09

Vůbec bych nic takového nečekal, proto jsem to doteď zvenku nijak výrazně neošetřoval a věřil lakování. To je ale asi nevalné kvality, protože se mi prostě objevila koroze na levé straně závěru. Je mi celkem jasné, z čeho to je - nosím v kapse, takže jsem kraťasy v těch vedrech propotil. Dot mne ovšem zarazial rychlost, v podstatě během dvou dnů, kdy jsem si ani pořádně nevšiml, najednou taková hrůza, plošně skoro třetina.

Bohužel jiné možnosti nošení moc nevidím, veškerá další řešení negují hlavní výhodu zbraně, a sice malé rozměry (při stále výkonné ráži). A pocket holster taky žádná sláva, některé kapsy nemám největší, už tak se mi nemusí tahat samotná zbraň úplně skvěle, a rvát do toho další věc, to ne. Zkoušel jsem a v pár případech vytáhnul zbraň i s holsterem, takže toto padlo celkem rychle a dávno.

Takže se tedy vracím ke zbrani, je něco, jak to řešit, nějaké trvalejší ošetření, nebo to mám nějak častěji praivdelně čistit WD40 (jednou za týden-dva) a případně ještě olejem, aby to pot odpuzovalo? A pokud by se to i tak zhoršovalo, co byste navrhli, u zbrojíře nechat lehce zbrousit a ošetřit nějakým pořádním lakem či co?



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 29. črc 2013, 15:30

Jen dodám, že zbraň má cca rok a půl a tudíž je ještě v záruce…a sice ji nosím všude, ale z baráku pořádně lezu párkrát týdně (maximálně), na pár hodin obvykle…

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#3 » úte 30. črc 2013, 13:49

Pot je prevít, nosím teda kovové pistolky, skoro vždy po vyndání z pouzdra doma je fouknu WDéčkem a nahrubo otřu hadrem. V létě to dělám vždy. Ale nenapadlo by mě, že plasťák LCP bude takhle háklivý. Čekal bych, že to bude takové dost bezúdržbové, pokud nestřílíš. No jestli je to v záruce a v příručce nepíšou, že závěr může zničit pot nebo náhodně přilepený sopl, šel bych reklamovat. Asi tak.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » úte 30. črc 2013, 15:32

Pánové, dokud budete máchat bouchačky ve WDčku tak vám budou reznout ;) zkuste kvalitní konzervační olej, třeba CLP nebo MPro7 nebo nějaký jiný.

Behemont: LCP má lakovaný závěr? To je divný, pod lak by se nic dostat nemělo. Nebyla by fotka?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#5 » úte 30. črc 2013, 15:44

WD neni zrovna idealni prostredek pro tento typ ochrany kovu. Vychazim nejen z reci na internetu, ale i zkusenosti, kdy mi ve vlhcich skladovacich podminkach pravidelne hlaven vzduchovky napadala rez (kombinace potu + vlhosti). Byla vzdy jen otrena WD.
Nyni pouzivam sprej na zbrane typu CLP (konkretne browning, ale to same je od Ceske zbrojovny Gun Remedy) a odolnost je mnohem vyssi.
:arrow: Proc pisu o vzduchovce... protoze jeji povrchova uprava je o dost horsi, nez u pistole, kterou timto take osetruji a na ni jsem neobjevil naznak rezu.
Takze bych zbran aspon jednou tydne pretrel skutecnym mazacim a ochrannym prostredkem na zbrane a je klid.

edit: Sided me predbehl :mrgreen:

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#6 » úte 30. črc 2013, 16:51

Přesně to jsem chtěl doporučit - proti potu používám na můj PPK s dobrým výsledkem Gun Remedy. Po vyčištění nastříkat, nechat dobře zaschnout, a je na čas vystaráno. Jinak pot udělá lišku na kontaktních plochách kovu hned.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#7 » úte 30. črc 2013, 17:08

Supr, tak WD asi na tohle přestanu používat, lišku na svém PPK bych asi nepřežil. :-) Nejsem odborník, proto se možná ptám blbě, ale bylo mi řečeno, že mi při nošení snadno orezne i nerez. Nikdy jsem to neviděl, ale raději se zeptám, než abych to zkoušel na některém z mazlíků.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#8 » úte 30. črc 2013, 18:48

Pokud Break-Free, tak pro tento účel nejlépe ve verzi Collector, která je určena speciálně k ochraně a konzervaci. Break-Free CLP je verze univerzální, tedy čistící, lubrikační, ale tím méně konzervační než Collector. U zbraně, která se používá, CLP dovnitř na čištění, lubrikaci i konzervaci. Běžně také stačí i zvenčí. Pokud máš ale problém s ochranou povrchovky, Collector bude zvenku lepší.

U Break-Free Collector se uvádí 5 let ochrany. To je samozřejmě údaj pro zbraň, která je uložená.

http://www.clpservis.cz/break-free.html

EDIT:
Btw, to foto bych také rád viděl.
Naposledy upravil(a) nico dne úte 30. črc 2013, 18:51, celkem upraveno 2 x.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 30. črc 2013, 18:49

Napíšu prodejci, i přes olej a sucho to vykvetlo přes noc zas...bych čekal lepší odolnost, ta zbraň je na takový typ nošení vyrobená...

nico: vydrží to když se to bude konstantně utírat do textilie?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#10 » úte 30. črc 2013, 19:03

Ten Gun Remnedy mi vyhovuje právě proto, že se po zaschnutí nijak výrazně neotírá a nerezne. Nošeno ve vnitřní textilní Dastě.

(tím netvrdím, že není jiné, stejné, nebo lepší)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#11 » úte 30. črc 2013, 19:09

Behemot píše:nico: vydrží to když se to bude konstantně utírat do textilie?

Nic nevydrží všechno nebo nekonečně dlouho. Jak dlouho vydrží? To je otázka struktury povrchu, jeho kvality, mechanického namáhání, agresivity tvého potu .... vyčíslit si to netroufám. Chtěl jsem jen říct, že co do ochrany povrchu Collector vydrží rozhodně déle než zde doporučované CLP.

Jinak souhlasím, že ta zbraň by na to měla být dělaná. Na druhou stranu, někteří lidé mají hodně agresivní pot. Já s tím třeba vůbec nemám problém, ale někomu stačí sáhnout na brynýr a ten otisk tam už zůstane.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » úte 30. črc 2013, 22:25

nico píše:Jinak souhlasím, že ta zbraň by na to měla být dělaná. Na druhou stranu, někteří lidé mají hodně agresivní pot. Já s tím třeba vůbec nemám problém, ale někomu stačí sáhnout na brynýr a ten otisk tam už zůstane.


Nemyslím, třeba hodinky mám nanošené desítky tisíc hodin a propocené skrz naskrz a nikdy nic. Jo, železo to není, ale mosaz a takové věci na tom bude, a tam by galvanická koroze už probíhat mohla. A na závěr snad nepoužívají železo co na lopaty, ne?

Hlavně už nechodím do školy a takové věci, kde bylo normální celodenní nošení, jsem pořád tady v kutlochu, teda, kanceláři (a tu leží na polici, sice teď v teple od počítače, ale tím je nižší vlhkost). Občas pro něco někam zajedu, to je pár hodin, maximálně půl dne, a jak jsem už řekl, koroze narostla během několika dní. To jsme zrovna někam jeli v nejhorším teple vůbec, po poledni, se to trochu koupalo, to je fakt…

S tím ošetřováním, no kdyby to bylo že si vzpomenou jedno za dva-tři týdny a přetřu to, tak to je bez problémů, ale muset to stříkat obden, to bych se na to akorát vy :roll:



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#13 » stř 31. črc 2013, 08:02

Já to chápu, taky bych nechtěl zbraň obden něčím patlat s tím, že se klepu, kdy ji najdu zrezlou. Určitě existují materiály a povrchy, co to vydrží. Některé prostě ne a v kombinaci s agresivním potem je pak velmi rychlý problém. Jestli ti to rezne tímto tempem, vypadá to vážně divně. To mě docela mrzí i proto, že jsem zvažoval koupi LCP.

Jinak nám ještě pořád dlužíš fotky a časem info, jak dopadla reklamace. ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#14 » stř 31. črc 2013, 08:11

sided píše:Behemont: LCP má lakovaný závěr? To je divný, pod lak by se nic dostat nemělo. Nebyla by fotka?


Jak to tedy je? Mám tušení že tam bude spíš nějaké černění a to rozhodně propocenou kapsu nevydrží. Potom by kvalitní lak (třeba Cerakote nebo KGcoat) byl řešení.
A k tomu nerezu.....je mraky druhů které se liší jak mechanickými vlastnostmi tak odolností proti korozi.

edit: tak podle specifikace na stránkách Rugeru je na závěru brynýr. (blued)
Naposledy upravil(a) sided dne stř 31. črc 2013, 08:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#15 » stř 31. črc 2013, 08:19

Řešit typ povrchu, když už jde o existující kus, nemá asi moc smysl (krom možné reklamace, nebo úpravy Cerakotem a pod.).

Patlání obden taky IMHO nehrozí. To, co jsem popisoval, mi funguje minimálně druhým rokem, povrch je na omak suchý, nemaže a nelepí, a koroze se mi znova neobjevila. Konzervuju jen při běžném čištění, tj. hlavně po střelbě ( a s tím, co nosím, střílím jen občas), mezi čištěním obvykle jen zkontroluji a očistím prach z textilu od nošení.
Jak jsem psal, jde o PPK, závěr je klasicky brynýrovaná uhlíkatá ocel a lišku mi to chytlo na oblýskaných hranách na dvou místech - zadní levá hrana závěru a levá hrana lučíku, a to v nejparnějším létě při celodenním nošení, kdy bylo vnitřní pouzdro totálně propocené.
Od prvního ošetření zatím bez problémů, situace se neopakovala.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů