Kahr Arms

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


AlesT
Příspěvky: 9

Příspěvek#16 » sob 29. lis 2014, 15:46

Jelikož titulek tohoto tématu je obecně "Kahr Arms", dovolím si sem uvést následovní dotaz, snad se na mně nikdo zlobit nebude:

- Věděl by mi někdo doporučit obchod kde lze pistole této značky v Praze koupit ? Pod doporučením myslím obchod, kde má někdo osobní zkušenost s nákupem, byl spokojen, využil u nich i servis k pistoli Kahr a byl spokojen i s tímto servisem.
- Nevíte o prodejně v Praze kde bych si mohl osahat K40 a MK40 ?
- Jaká je v ČR dostupnost náhradních dílů Kahr ?
- Podělí se někdo o osobní zkušenost na téma robustnost, poruchovost ? Uvažuji nad jednou z uvedených pistolí v nerezu. Nechtěl bych se někdy přistihnout jak u pistole trávím moc času s údržbou, protože mám volného času žalostně málo. Hledám zbraň na denní nošení, se snadnou údržbou a když se něco pokazí, lze to bez problému vyměnit. Jako alternativu jsem zvažoval pistoli od Glocka.
- Žere i přebíjené náboje pokud by náhodou bylo potřeba ?

Děkuji všem za případné odpovědi :)

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » sob 29. lis 2014, 23:54

Majitelů čtyřicítek moc nebude, tak snad alespoň k nejmenší plastové devítce, PM9: zatím nastříleno cca 3500, prvních asi 50-100 bylo ran pár zádržek zřejmě kvůli neojetým kolejím, od té doby bez jediné závady způsobené zbraní. Údržba jen had, sem tam máznout koleje, jednou jsem rozhodil závěr, ale byl celkem čistý. Střelivo žere vše, SP, subsoniky s placatým nosem i slabší přebíjenky. Spoušť je příjemná, ale hodně dlouhý chod (asi 18mm).

Nejvíc se tím asi zabývá http://bestpatron.eu/ , údajně otvírá krám jen po předchozí dohodě, tak se případně domluv. Já jsem si to nechal poslat z proarms na místní prodejnu za lepší cenu, ale zřejmě to byl výprodej a už to asi nevozí.

Alternativou v jednořadé 40SW by mohl Springfield XDS, jestli to tu někdo dováží.



AlesT
Příspěvky: 9

Příspěvek#18 » pon 1. pro 2014, 21:24

Díky za tuto informaci.

Btw, obrátil jsem se na 3 prodejce v Praze kteří mají tuto pistoli v nabídce, s dotazem na záruku, dodací lhůtu náhradních dílů a možnost si zbraň alespoň osahat.

http://www.reloading-solar.cz/
http://www.alliancze.cz/
http://bestpatron.shop5.cz/ (opět díky za typ uživateli ladaj)

První prodejce mě k nákupu moc nemotivuje, protože mu nestojím jako zájemce o pistoli ani za to, aby mi odepsal že na mě nemá čas.

Prodejcům AllianCZ a Bestpatronu jsem vděčný za odpovědi.
Shodně uvedli že poskytují záruku 2 roky.
Co se náhradních dílů týče, tak pokud by prodejce nebo dodavatel neměl náhradní díl skladem, dodání nového může trvat až 2 měsíce.
Minimálně ale u Bestpatronu jsem nabyl dojmu že nějakou zásobu mají přímo skladem.
U žádného z prodejců si nelze z této pistole vystřelit. Na dotaz jestli si zbraň lze alespoň osahat na prodejně odpověděl pouze Bestpatron a to kladně, ale opravdu je potřeba se předem domluvit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » úte 2. pro 2014, 08:11

Bestpatron je dovozce.



AlesT
Příspěvky: 9

Příspěvek#20 » úte 2. pro 2014, 08:40

A jasně, neuvědomil jsem si. Omluva převeliká :) Ale Bestpatron se zase zmiňoval o svém dodavateli z Německa, tak snad proto..



AlesT
Příspěvky: 9

Příspěvek#21 » ned 14. pro 2014, 11:48

Objednán Glock 26 9x19 skrz velikost. Nechtělo se mi čekat na reakce dalších jednotlivých prodejců déle než 2 týdny, v četně Bestpatronu, kde mi slíbili že mě budou kontaktovat skrz předvedení pistole a od té doby nic. Akorát informace že zrovna jednu pistoli prodali a snad jim ještě jedna zbyla ? Podivný dovozce. Nechci se ani zamýšlet nad tím co by bylo kdyby se snad objevila nějaká závada. Osobně, po tom všem co jsem si přečetl v recenzích a diskutoval se správcem střelnice, Kahr budou opravdu kvalitní pistole. Ale riskovat že se nebudu mít na koho obrátit v případě závady, prostě nechci a toho dojmu jsem rozhodně v případě pistolí Kahr nabyl.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#22 » ned 14. pro 2014, 17:44

Bezproblémovým prodejcem Kahru je Proarms. Bral jsem tam P45, na pulte má CM45 a PM9, aspoň nedávno měl. Jednání profi. jen čekací doba na dodávku, pokud si člověk vymyslí něco extra je +- rok. Ale to jsou Amíci...
Jinak každý Karh se nosí líp jak G26, jsou všechny plošší. Spoušť ale připomíná revolver, což zase každému nesedí. Ale mně právě jo :)



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#23 » stř 16. zář 2015, 22:48

Jsem rovněž majitelem pistole Kahr MK9 a jako takový můžu tuhle pistoli na nošení jen doporučit, je sice těžší než plastová konkurence, ale to se jí dá odpustit. Rozměry s krátkým zásobníkem jsou opravdu minimální a umožňují pistoli v létě nosit v běžně opaskové kapse. Co se týká spolehlivosti, tak jsem zatím vystřílel 600 ran bez jediné závady, o tom, že pistole by měla být spolehlivá svědčí i to, že jsem oba zásobníky naplnil vystřelenými nábojnicemi a následně jsem tyto nábojnice bez problémů nabil a vyhodil z nábojové komory, to se mi u žádné jiné pistole nepovedlo, vždy se ve zbrani vzpříčila již první nebo druhá nábojnice. Pokud někdo chce malou pistoli v plnotučné ráži na pohodlné nošení tak mohu jen doporučit. Na druhou stranu dostupnost těchto pistolí na trhu je problematická.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#24 » stř 23. zář 2015, 13:26

V prosinci 2003 jsem v časopisu Zbraně a náboje nad fotkami KAHR MK9 slintal a říkal jsem si, tuhle pistoli musím mít, ale finanční situace mi to tenkrát nedovolila. V roce 2015 jsem na bazaru objevil inzerát na použitého Kahra a když jsem si znovu pročítal všechny časopisy, kde na tuto pistoli byly recenze, tak jsem zjistil, že kupuji přesně tu pistoli, nad jejímiž obrázky jsem slintal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » čtv 24. zář 2015, 06:26

Tak to je dobrá náhoda, super :)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#26 » čtv 24. zář 2015, 07:22

Já jsem takhle kdysi koupil Walther PPS který byl v časopise Zbraně&Náboje.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#27 » čtv 24. zář 2015, 07:41

Hustý. Noa co? Jaky je?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#28 » čtv 24. zář 2015, 07:53

No jaký, normální, střílí do předu :-D . Už ho ale nemám, vyměnil jsem ho za Jericho.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#29 » čtv 24. zář 2015, 21:53

I když co se zbraní týká jsem poněkud nestálý ale Kahra stále mám a nemyslím si, že bych se ho chtěl zbavit. Co se zpracování týká, jsou na vnitřních plochách minimální stopy po obrábění a slícování rámu se závěrem by mohlo být lepší, ale na funkci to nemá žádný vliv. Použité materiály i povrchová úprava dílů jsou výborné. Spoušťový mechanismus je velmi jednoduchý, spoušť je poměrně lehká s takřka konstantním odporem, ale s dlouhou dráhou a dlouhým resetem spouště, na to se dá zvyknout, je to bezpečnostní prvek. Samotná střelba se vyznačuje poměrně silným zpětným rázem a zdvihem(používám své přebíjenky pro GP, takže žádné čajíčky), ale mohu říci, že to nemá výrazný vliv na rychlost. Na spoušť je nutno si zvyknout, rychlá instinktivní střelba je skutečně pohodová a přesná, mířenka mi s touto spouští nejde, dost strhávám. Osobně Kahr MK9 hodnotím jako naprosto dokonalého ochránce pro letní toulky městem či do společnosti.



noro
Příspěvky: 3

Příspěvek#30 » čtv 2. čer 2016, 21:03

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s CM9? Neznáte střelnici, kde by byl k zapůjčení? Nenašel by se případně majitel, který by mě nechal si vystřelit?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů