Beretta 92 a 84

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#16 » pát 24. led 2014, 19:46

Takže rozdíly. 92 má jiný průběh zpětného rázu.Jiná konstrukce uzamykání k tomu vybízí. Nekope tak nahoru. Pocitově mi přijde mohutnější. Je rozhodně lehčí než shadow. Mám 170cm a středně velké ruce.Měl jsem na tom gumu hogue nebo jak se to píše a vypouštění zásobníku jsem si ,ač pravák ,přehodil na druhou stranu a radši vypouštěl přes prosředníček pravé ruky. Takže mohutnost rukojeti mohu potvrdit. Nevýhoda je také nemožnost výměny mušky, pač je součástí závěru. Na střelnici,když dostřílíš,tak si ji nemůžeš dát do kalhot ,protože tě pálí ta otevřená hlaveň :lol: . Vypouštění kohoutu zároveň s pojistkou není špatný,docela mi to vyhovovalo, když jsem ji v práci nosil nadrclou.
Shadow,líp mi sedl do ruky (hliníkové střenky). Luxusní spoušť (koupeno s poladěnou). Líp se mi chytá záměrná, berettu jsem tak nějak pořád honil a jakoby hledal mušku. Je těší na předek a to mi vyhovuje víc. Lepší na dvojstřely. Beretta je krásná zbraň a mít dostatek love tak si ji nechám taky.Z beretty jsem vystřelil tak do 2000 nábojů a jediné,že po vystřelení posledního náboje závěr nezůstal vzadu. Měl jsem jenom jeden zásobník,takže jsem nevyzkoušel jestli to není třeba tím.S shadowem mám tak asi taky tak a ani jeden problém. Náboj od alsa pro až na druhej odpal nepočítám (přebíjenka).
Shrnuto potrženo. Obě pistole super, jestli chceš full size neuděláš chybu ani s jednou. Je to o pocitu a u mě vyhrál shadow.
Jinak mám na vánoce a narozeniny tauruse m44 a to je teprv paráda. 8-)



Tombarider
Příspěvky: 66

Příspěvek#17 » pát 24. led 2014, 20:53

Har.medigo: to zni vazne skvele. Ja nevim, jestli nemam na full size moc malou ruku, to budu muset vyzkouset, ale tak 84 by mohla byt akorat, koukal jsem ze je velka asi jako Cz83, ktera se mi drzela skvele, ale zoufale se mi nelibi. Zato beretka je bomba. Cemu ale nerozumim je to znaceni. od 81 po 85, nevim v cem se lisi.. Jinak nepatrim k lidem co hani naboje pod Luger pri sebeobrane, takze ani s 7,65 ani s 9 mm br. bych probem nemel. Ano jsou trochu drazsi, ale ze by to bylo dramaticky jako u .45 to zase ne..



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#18 » pát 24. led 2014, 21:03

Tady je vidět, že co člověk to odlišný názor. Beretu 92 FS jsem měl pět let jako služební zbraň a nepovažuji jí za příliš povedenou zbraň. 1. Pojistky na závěru nejsou šťastná volba, protože při rychlém natažení závěru se občas stává, že si střelec nevědomky zajistí zbraň. Je třeba s tím počítat a používat specifický způsob nabíjení. 2. Díky spojení vypouštěče bicího kohoutu s pojistkou se občas stane, že střelec po vypuštění bicího kohoutu zapomene vrátit páčku vypouštěče manuálně zpět, takže zbraň zůstane zajištěná a to tím nejvíce nešťastným způsobem. Na rozíl od např. CZ 75, kde je blokován pohyb spouště, zde se rospojí táhlo spouště a spoušť jde zmáčknout, takže např. ve stresu střelec napřed několikrát zmáčkne spoušt, než zjistí že je něco špatně... Tato chyba stála život několik uživatelů této zbraně. Jasně, pokud je střelec skutečně dobře vycvičen, toto riziko je minimální,ale jak říkají američani. Keep it simple, stupid... :-) Pokud to srovnáme např. s Glockem... Na dobré krátké zbrani prostě manuální pojistka nemá co dělat... ( S vyjímkou zbraní třídy 1911 samozřejmě, ale Browning byl genius.)
3. Chod spouště je nesmyslně dlouhý a to jak v SA, tak i v DA režimu, takže využití resetu spouště je... obtížnější. V praktických disciplínách je to vážný hendikep. 4. Tvar gripu není příliš vhodný pro střelce s menší rukou, to je ale venkoncem vysoce subjektivní, takže někomu třeba vyhovuje a položil by za něj hlavu na špalek. Mě osobně ale ve srovnání se zbraněmi vycházejícími z CZ 75, ať se jedná o originál, Tanfoglio, nebo třeba Sphinx, příjde jako bych držel polínko, nemůžu si pomoci... :-( 5. Nepříliš vysoká životnost hliníkového rámu, což ale platí u většiny zbraní s hliníkovým rámem. ( Např. u služebního Compacta mi po cca 10 000 ranách popraskal hliníkový rám. Pokud ale člověk není zažraným střelcem IPSC, tak mu nižší životnost zbraně moc nevadí. 6. Nejedná se o příliš rozšířenou zbraň, ve srovnání např. s CZ 75, Glockem, nebo zbraněmi typu 1911, takže je omezenější výběr nahradních dílů a doplňků. (Pouzdra, miřidla atd.) A na závěr, poslední argument. Kupříkladu já jsem hodně konformní, takže pokud kupříkladu nějakou zbraň používá celá řada vynikajících střelců, tak ji považuji za dobrou. Na a když jsem byl v září na mistrovství evropy IPSC v Portugalsku, tak jsem si nevšiml, že by tam někdo Berettou střílel. Asi ano, ale mezi tou záplavou Shadowu, Glocku, Tanfoglii Stock 2 jsem žádnou Berettku neviděl. Proč asi...? :-)
PS. Na obligátní otázku, proč ji zavedla armáda USA, zkusím dát obligátní odpověď. Jakou dvoučinnou zbraň s velkokapacitním zásobníkem měli v roce 1983 zavést? CZ byla za železnou oponou a Glock byl zelená novinka...:-) Ale kup to, za tím tě srdce táhne...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#19 » pát 24. led 2014, 22:01

Mně jí před časem někdo nabízel jako šuplíkovku za 11 tis.. Trochu jsem váhal a nakonec nekoupil, prostě je to velká kráva, ale tuším, že před časem je měla ve výzbroji i Urna.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#20 » pát 24. led 2014, 22:11

Mela a my jsme je dokonce po Urnacich "podedili" protoze se jich urychlenene zbavili. Duvod zavedeni byl jednoduchy. Do prichodu Cz 75 B a glocku to byla jedina zbran s padovou pojistkou ve vyzbroji PCR.D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#21 » pát 24. led 2014, 22:19

Tak tak, ale na střelnici je myslím dost dobrá, dřív jsem nosil CZ 75, ale to už mam taky za s sebou, dnes jsou menší, lehčí zbraně, vhodnější na nošení. Beretta je určitě kvalitní zbraň.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#22 » pát 24. led 2014, 22:37

Inu svoje argumenty jsem predlozil a jsou to soucasne nazory znacne casti střeleckých instruktoru PCR. Vic nemam co bych napsal...:-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#23 » pát 24. led 2014, 22:42

Jj, chápu, narozdíl od nás amatérů jsi jí používal jako služební zbraň a určitě víš o čem mluvíš.
Na střelnicích si o tom rozumný úsudek nedokážeme udělat.
Hold praxe je praxe, díky.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#24 » pát 24. led 2014, 23:08

Tak to prece vubec neni...
:-)Pokud clovek pravidelne strili praktickou strelbu, nosi zbran a pracuje s nimi dvacet let, tak je naprosto jedno zda je policajt, vojak nebo zahradnik... :-)



Tombarider
Příspěvky: 66

Příspěvek#25 » pát 24. led 2014, 23:12

Dekuju za obsahly popis, urcite s ni mas svoje zkusenosti. Ja se tedy momentalne klonim k te 84ce, coz je vlastne zmenseny klon, se slabsim nabojem, coz by mohlo resit netere nedostatky, ktere jsi popsal, nicmene ta manualni pojistka na zaveru je pokud se nepletu i tam. Ale kdyby slo jen o to, to bych asi prezil. Faktem je ze mam spis mensi ruku, takze je pravdepodobne, ze mi nemusi sednout. Ikdyz i to je individualni. Treba glock mi v ruce nesedel, nevim proc, a CZtka klasicka sedela jak prdel na hrnci. Oba jsou to pritom dvouradaky. Jeste zvazuju nejakou tu 1911, ta ma o hodne uzsi rukojet, ale zas na berettkach se mi hrozne zamlouva ten otevreny zaver, kdyz vizis pri nabijeni ten naboj, jak pracuje..:-))



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#26 » pát 24. led 2014, 23:38

Chipe, střílím více než 25 let, 92 jsem měl jenom půjčenou na střelnici a zdá se mně dobrá, na nošení ne. Za těch pár ran, nemám zkušenost, jako např CZ 75, pokud bych jí měl jako služební, měl bych více zkušeností. Proto beru tvůj názor.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#27 » sob 25. led 2014, 08:59

Já to beru tak, že 92 je hezká a bezesporu kvalitní bouchačka. Na akční disciplíny a do služby ,jsou již určitě vhodnější a lepší pistole.Kdybych měl obětovat přes 30000 ,tak bych šel nejspíš do siga.



Tombarider
Příspěvky: 66

Příspěvek#28 » sob 25. led 2014, 11:39

Sig mě nenapadl, to je velmi zajímavá volba, pro mě osobně z těch jmenovaných vzhledově nejméně zajímavá, na druhou stranu funkčně patrně nejvyspělejší. Třeba 1911 od Dana Wessona je krásná zbraň, nesmírně elegantní, uzoučká, ručně slícovaná, ale má neduhy těchto zlatíček, tedy malou kapacitu zásobníku a SAO spoušť. Ten sig je tedy uživatelsky parádní, patrně nejspolehlivější zbraň. Chci se zeptat, subjektivní pocit mezi .45 a 9mm při stílení je jaký?

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#29 » sob 25. led 2014, 12:12

Mám Dan Wesson Guardian a úzká pažba mi vyhovuje více než široká. Pistole je velmi přesná, na 25m se dá vše posadit do cca 3 - 4cm. Nevidím problém v klasickém SAO ani v jednořadém zásobníku. Navíc má výborný spoušťový mechanizmus, ideální pro přesnou i rychlou střelbu.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#30 » sob 25. led 2014, 13:01

Vzhledem k možnostem použití střeliva v rámci našich zákonů ,asi ideální ráže pro obranu. Příjemnější zpětný ráz. Je takovej tupější, tolik nekope.Mě se 1911 moc líbí a časem si nějakou pořídím,ale budu to mít tak jednou za čas na provětrání, jako mám 44.mag. Na každou pistoli musí mít člověk nějaké návyky. Osobě se mi docela příčí nosit u nadrclého kvéru natažený kohout. Nacvičil bych při tasení natažení kohoutu. A co mě teda drásá je dlaňová pojistka. Jsem zvyklej vypouštět jednou rukou a to poněkud nejde. U beretty chce zase myslet na tu pojistku ,abys jenom necvakal místo střílení.Když chceš nosit, musíš natrénovat pro různé zbraně, různé návyky.84 se mi líbí a velikostně bude na nošení rozhodně lepší. Ještě je tu beretta storm px 4. designe a držení super. ovšem já na petlahve moc nejsem. :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů