Dvojitý (slepený) výstřel z pistole

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Honza 777
Příspěvky: 23

Příspěvek#1 » ned 19. črc 2015, 11:33

Dnes při střelbě (hned 2. výstřel) z PM Makarov došlo k zvláštní události, ze které jsem vůbec neměl dobrý pocit. Šlo v podstatě o nechtěný výstřel, kdy po spuštění výstřelu (druhý náboj v zásobníku) došlo ihned k dalšímu výstřelu, aniž bych vědomě vrátil spoušť do původní polohy a zmáčkl znovu. Nad příčinami mohu jenom bádat. Šlo o vyloženě slepený výstřel. Uvažuji nad zpocenou rukou a tím pádem nepevným úchopem zbraně, zvažuji nesprávný pohyb prstu na spoušti atd. Všechny další výstřely (50)odešly správně, proto mi technická závada na zbrani nepřipadá moc věrohodná, ale rád si nechám poradit. Nějaké nápady? Díky za vaše reakce. Honza



Carloss
Příspěvky: 2995

Příspěvek#2 » ned 19. črc 2015, 11:34

Jak dlouhý máš reset a propad spouště?



Honza 777
Příspěvky: 23

Příspěvek#3 » ned 19. črc 2015, 11:46

Carloss: Reset a propad nemám nijak změřený, myslím jako proti jiným pistolím Makarov, určitě není moc krátký, řekl bych optimální.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#4 » ned 19. črc 2015, 11:51

Dalsi moznost je, ze sis koupil pekneho automata :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#5 » ned 19. črc 2015, 12:06

anebo zlobi prerusovac



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#6 » ned 19. črc 2015, 13:20

není možný, že (třeba vlivem bordelu) zůstal vysunutej úderník a pistole vystřelila ze zadní polohy závěru? podobně jako třeba UZI nebo špagin...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#7 » ned 19. črc 2015, 14:10

je



Honza 777
Příspěvky: 23

Příspěvek#8 » ned 19. črc 2015, 14:27

hugofalfar: úderník jsem shodou okolností čistil po minulých střelbách. Ale popisuješ to přesně, to bylo jako jeden výstřel, tak strašně rychle po sobě!



Honza 777
Příspěvky: 23

Příspěvek#9 » ned 19. črc 2015, 18:03

Tak aby to nebyla nuda, věc je ještě mnohem bizarnější: Zpomalený záběr na popsanou situaci potvrzuje, že z vyhazovacího okýnka jsou vyhozeny 2 prázdné nábojnice a 1 nevystřelený náboj (po střelbě jsem skutečně 1 postrádal). Tak teď už vůbec nevím, co se to mohlo stát.
Níže se pokouším vložit odkaz na uvedené video:
https://www.youtube.com/watch?v=pi9GG8w3dCg&feature=youtu.be



Honza 777
Příspěvky: 23

Příspěvek#10 » pon 20. črc 2015, 06:28

Přikládám nějaké fotky z videa, je jisté, že z pistole v jeden moment vycházejí buď 3 nábojnice, nebo 2 nábojnice a 1 nevystřelený náboj.

Image1.jpg[/attachment[attachment=0]Image4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1221

Příspěvek#11 » pon 20. črc 2015, 07:28

Tak takhle zdokumentovanou anomálii jsem ještě neviděl (mimochodem netvrdím, že jsem viděl vše :lol: )
Jen takový dotaz: co zásobník ? Resp. vývodky, nejsou nějak upraveny, poškozeny nebo ohnuty ? Ona pružina zásobníku, zvlášť pokud je zásobník "nový" (myšleno donedávna nepoužívaný) je poměrně silná. V kombinaci s ohnutými (nebo jínak upravenými či deformovanými) vývodkami zásobníku a otřesem při výstřelu by to pro mne bylo logické vysvětlení vyhození nevystřeleného náboje.
Prvopočátek bych viděl na úžasně rychlý dvojstřel, byť třeba i nechtěný s následnou reakcí zbraně (zásobníku) na danou střelbu. Osobně mám vyzkoušeno, že z Maka se dá střílet celkem rychle :D
Dalším vysvětlením může být to, že v zásobníku byla i prázdná nábojnice. Každý majitel Maka ví, že tuto jde naprosto bez pro lémů napáskovat, přetáhnout do komory a vyhodit, aniž by se zbraň jakkoliv kousla (je to takové specifikum Maka). Proto po jednom výstřelu v kombinaci s výše popsaným mohlo dojít k vyhození dvou nábojnic a jednoho náboje.
Ale jak jsem už psal, podle mne v tom bude s velkou pravděpodobností mít prsty zásobník.
Toto je můj názor, o kterém netvrdím že je jediným a správným vysvětlením dané situace :lol:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1221

Příspěvek#12 » pon 20. črc 2015, 07:43

Ještě několikrát jsem si pustil opakovaně to video. Taky mi to připadlo, jako by po plánovaném výstřelu během přetahování závěru došlo ještě k jednomu výstřelu. Pro tohle kromě dříve popsaného (nemyslím můj příspěvek), mám osobní vysvětlení, že by to mohlo být též způsobeno i vadnou zápalkou náboje. Není to běžná závada a pokud se stane, je to obrovská vzácnost. Podobnou mi kdysi popsal jeden známý, kdy mu upadl náboj na zem a vystřelil. Nic se mu nestalo.
Je mi taky divné, že by došlo k výstřelu při nedovřeném (?) závěru.



Honza 777
Příspěvky: 23

Příspěvek#13 » pon 20. črc 2015, 07:44

Georg: zásobníky mám dva, nijak jsem je neupravoval. Možná to bylo zásobníkem. Zpětně jsem si uvědomil, že jsem minule při čištění zbraně nechtěně postříkal zásobník olejem. Sice jsem to poutíral, ale nerozebral jsem ho, to značí, že část oleje mohla v zásobníku zůstat a dostat se i na náboje, co já vím. Možné to je.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#14 » pon 20. črc 2015, 08:32

Podle toho videa normálně zakulometil a vylítly tři prázdné hilzny. Zkusil bych zbraň pořádně vyčistit a myslím že bude po problému. Možná najdeš otřep na prerušovači.



Honza 777
Příspěvky: 23

Příspěvek#15 » pon 20. črc 2015, 08:58

Sided : děkuji za reakci. Zbraň pravidelně čistím po každé střelbě, ale samozřejmě nic není vyloučeno, proto (zejména z bezpečnostních důvodů) předám pistoli ke kontrole odborníkovi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů