Beretta 92 FS

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Akata Hu!
Příspěvky: 16

Příspěvek#46 » ned 2. srp 2020, 11:52

Dobrý den,
Měli jste někdo příležitost porovnat klasickou 92FS oproti 92FS compact nebo 92X compact?
Zajímá mě především rozdíl v ergonomii držení, reálný pocit/zkušenosti při občasném skrytém nošení, další dojmy apod.
Díky



Akata Hu!
Příspěvky: 16

Příspěvek#47 » sob 19. zář 2020, 18:23

Dobrý den,
doplňuji pár postřehů k modelu 92FS Compact pro případný zájem. Zbraň jsem si prvně ošahal v Sudicích a s velikostí ruky XL je držení příjemné a v pořádku. Střílí se mi z ní ku podivu lépe než se starším full size modelem (gumový grip, asi model 92S).
Jsem levák, veškerá manipulace je v pořádku a dosažitelná.
Verze Compact má pevnou nestavitelnou mušku. Strojírenské zpracování na výborné úrovni.

Za prvních 200 nábojů nedošlo ani jednou při manipulací se závěrem k nechtěnému decockingu, jak se často uvádí.
V případě nošení s nábojem v komoře je díky dvojpolohové páčce (pojistka) zbraň maximálně zajištěna s ohledem na bezpečnost (verze FS).

92X - poslední verze s decocking only, výroba USA, vcelku dlouhá čekací doba cca 1 rok i s ohledem na současné dění ve světě a především v USA



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#48 » úte 22. zář 2020, 06:11

Akata Hu! píše:92X - poslední verze s decocking only, výroba USA, vcelku dlouhá čekací doba cca 1 rok i s ohledem na současné dění ve světě a především v USA

Ono to X v názvu je asi prokleté.
Já už na 92X Performance čekám bez pár dnů rok taky :roll:



Akata Hu!
Příspěvky: 16

Příspěvek#49 » úte 22. zář 2020, 11:15

@omnicide: Tak to je mi líto, ale máš se na co těšit. V Sudicích jsem měl možnost si jednu rezervovanou na sucho ošahat a chod spoustě velice čitelný a precizní, reset krátký. Vyvážení fajn, úchop skvělý.

Klučina na prodejně vzpomínal, že těch performance verzí by mělo dorazit 100 kusů do ČR, ale kdo ví, jak dlouho tato věta je prezentována, pokud stále nic.

Uživatelský avatar
alessio shooter
Příspěvky: 27

Příspěvek#50 » úte 22. zář 2020, 11:46

To já čekám na verzi Compact inox Velmi obtížné sehnat



Akata Hu!
Příspěvky: 16

Příspěvek#51 » úte 22. zář 2020, 14:02

@alessio: pokud se nepletu, tak 92 compact inox (tuším, pouze rail) je taky výroba USA.

Pro info poznávací znaky a označení z různých zdrojů jsou tyto:
“Pietro Beretta” = Itálie
“Beretta Corp.” = USA
“M9Ax” = USA
“92Ax” = Itálie



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#52 » čtv 24. zář 2020, 04:27

Akata Hu! píše:Klučina na prodejně vzpomínal, že těch performance verzí by mělo dorazit 100 kusů do ČR, ale kdo ví, jak dlouho tato věta je prezentována, pokud stále nic.

je to tak.
První várka o třech kusech byla v ČR koncem 2019.
Druhá várka o pěti kusech měla dorazit v březnu 2020, dorazila až v červnu. Mezi nimi měla být i ta moje objednaná! V Sudicích nikdo nedal odpověď proč se prodala dál, i když na ní byla rezervace
Várka o 100 kusech byla slíbená na začátek léta. To kalendářní snad už skončilo tak nevim mno. Je fakt, že neřekli rok



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#53 » čtv 24. zář 2020, 15:22

Já ji měl/mám slíbenou začátkem září. Hlavně, když někdy bude, nehoří.



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#54 » ned 27. zář 2020, 08:57

Caroprd111 píše:Já ji měl/mám slíbenou začátkem září. Hlavně, když někdy bude, nehoří.

Já na ní čekám tak dlouho, že už mám druhé nákupko. To první u kterého mi končila platnost jsem v Sudicích vyměnil za APX Compact :D



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#55 » pon 28. zář 2020, 13:56

Omnicide píše:
Caroprd111 píše:Já ji měl/mám slíbenou začátkem září. Hlavně, když někdy bude, nehoří.

Já na ní čekám tak dlouho, že už mám druhé nákupko. To první u kterého mi končila platnost jsem v Sudicích vyměnil za APX Compact :D

Navíc jsem si vzpomněl, že prachy co na ní mám bokem, sem postupem času sjednotil tak, že jsou všechny v nominální hodnotě 2000,- KČ. Dalším čekáním se mi podařilo všechny sjednotit tak, že jsou ze série F. A aby toho nebylo málo, tak už mám i postupku o čtyřech kusech :D



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#56 » stř 25. lis 2020, 18:41

Tak prej dnes bylo do ČR dovezeno 100 kusů 92X Performance. Já bych jí měl mít v pondělí, tak jsem zvědav zda-li se po roce skutečně dočkám



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#57 » stř 25. lis 2020, 19:48

Taky už na mne čeká.



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#58 » pon 30. lis 2020, 15:37

Tak už je holka 92X Performance doma

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#59 » pon 30. lis 2020, 17:59

Kucííí napiště pls všechny potřehy. Zajímá mě především možnost, respektive spíš nemožnost .. montáže kolikmátoru ?? Mám jí v nakupním seznamu, ale předběhl jí Shadow 2, který mi aktuálně v CZUB tuní. Ted jsou na kráme koukám u všech vetších prodejců, tak sebou asi musím hodit než zase nebudou. Postupka nebude od této značky začnu prvním kusem této firmy :-)



Omnicide
Příspěvky: 89

Příspěvek#60 » pon 30. lis 2020, 18:43

Já jí měnil za Shadow a první pocity jsou super :)

02.jpg

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti