Beretta 92 FS

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


richardkov
Příspěvky: 2

Příspěvek#91 » stř 25. srp 2021, 11:22

Ahoj, nemáte zde někdo Beretta 92 FS Centurion, nebo neznáte rozdíly mezi tímto modelem a jinými devadesátdvojkami? Mám možnost ji koupit, tak zvažuji... Díky



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#92 » stř 25. srp 2021, 14:43

Centurion má compact hlaveň a full size grip.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#93 » stř 25. srp 2021, 15:09

blg píše:Po několika letech hledání průniku množin Nákupní povolení – Finance – Nabídka na trhu mi konečně přistála v trezoru Beretta 92. Přivezl jsem si ji osobně ze Zeleného sportu. Původně jsem chtěl provedení FS, ale nakonec mám celkem pěkné (jenom) "Efko".


Beretta 92F je co zač? Tento model neznám a Google taky nenašel. Jenom mě to zaujalo, proto se ptám, ať se dovzdělám. Nic jiného v tom není.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#94 » stř 25. srp 2021, 17:06

Našel jsem tohle:

The 92F and FS models are identical, with the exception of a little slot and an oversized hammer pivot in the FS model to catch the slide, should it break. There were no changes in any dimension or metalurgy. Both guns have been produced in the US and Italy.

After the FS was already introduced, Beretta revamped their locking block design so it will last longer. The new block works in old or new guns.

The heavy slide guns are called "Brigadier" models. Different slide and front sight - everything else identical.

Model history:
92 - Manual safety, heel release
92S - Slide safety decocker, heel release
92SB - Ambi slide safety decocker, thumb release
92F - Same as above, but with a squared trigger guard
92FS - Same as 92F, but with slide stop
92G - Same as FS, but with decock only lever (no safe)
92D - Same as FS, but DAO with no lever on slide

There are plenty of other models, like the Brig, Centurian (short barrel), compacts L and M, Vertecs, and Elites. All are just variations in size, safety or external appearance. Most .40 96s are available in those various versions.



richardkov
Příspěvky: 2

Příspěvek#95 » stř 25. srp 2021, 20:57

Moc díky za info

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#96 » čtv 26. srp 2021, 08:02

Moze sem niekto z novych majitelov z aktualnej varky zo ZS hodit prosim skusenost? V akom su stave?



blg
Příspěvky: 9

Příspěvek#97 » čtv 26. srp 2021, 12:20

Střelec píše:Beretta 92F je co zač? Tento model neznám a Google taky nenašel. Jenom mě to zaujalo, proto se ptám, ať se dovzdělám. Nic jiného v tom není.


V podstatě hlavní (a asi jediný) rozdíl je zmíněný v příspěvku od Sodyho. Kdybych měl FS, tak na rámu mi ze střenek vyčuhuje hlava čepu od bicího kladiva. A v závěru je pak kvůli němu drážka.

IMG_2932.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



blg
Příspěvky: 9

Příspěvek#98 » čtv 26. srp 2021, 12:59

MM píše:Moze sem niekto z novych majitelov z aktualnej varky zo ZS hodit prosim skusenost? V akom su stave?


Objednával jsem si ji s vyzvednutím přímo v ZS. U mojí objednávky byly položené 2 pistole na výběr. Obě F. Jedna z nich vypadala hodně zachovale, druhá průměr. Další 4 kousky tam byly nachystané pro jiné zákazníky. Model FS tam byl jen jeden a co se týče "optiky", vypadal nejvíc jetý, ošoupaný. Když se podíváš na web Top Guns, mají v nabídce "92 FS ZS". Rozklikni si fotku. Přijde mi, že ta v ZS byla ještě víc "nošená".

Co se týče mého kousku, na lučíku má TA. Měla by teda být z roku 1988. Vyrobená v Itálii (na promo fotkách měl ZS 92 FS z produkce USA). Přijde mi v takovém tom ideálním stavu – zaběhlá, ale nejetá. Spoušť je fajn v DA i SA. Vypráskal jsem z ní 200 nábojů. Bez závad. Přesnost bez připomínek na 10 i 25 metrů (bráno s ohledem na střelce, jeho kancelářské ruce a starobní oči).

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#99 » čtv 26. srp 2021, 15:37

Ahoj, dle encyklopedie od Hartinka

je model F pro armádu USA
po několika letech byl nahrazena modelem FS
u původního modelu F "praskaly" závěry, proto byl závěr na některých místech zesílen



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#100 » čtv 26. srp 2021, 16:00

díky za info, nicméně americká armáda by měla mít zbraně značené jinak a i vyrobené v USA, takže toto bude spíš jen stejný model

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#101 » čtv 26. srp 2021, 23:06

@blg - vdaka za info. Oproti tomu tie S-ka co som mal v ruke (neviem kto to dotiahol ale este stale su zohnatelne u roznych obchodnikov) fakt ako sa u vas hovori "nepolibene" :) .

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#102 » úte 14. zář 2021, 16:08

A4
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#103 » úte 14. zář 2021, 19:30

https://www.beretta.com/en-us/m9a4-full-size/

Příprava na kolimátor a rozšířená šachta zásobníku (beveled magazine well).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#104 » čtv 5. led 2023, 18:21

Mal by som prosbu ohladne B92(FS) - mate niekto skusenosti s plochou poistkou od Wilson Combat, pripadne zvacsenym vypustanim zasobniku (tiez WC)? Uplne idealne - pokial to niekto ma na zbrani, nie je z druheho konca republiky a bol by tak ochotny ze by ma to nechal na chvilu zobrat do ruk ...

Konecne som sa skoro po roku dostal k tomu ze so si nechal spravit puzdra a zacal strielat nieco ine nez mierenku, takze uz viem ze ma caka prestavba na Gcko - a zvazujem aj tieto dve spominane veci.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#105 » čtv 2. úno 2023, 08:52

Na SK je uz varianta M9A4 (92X RDO) u dovozcu, cena ~1150 EUR. Rozdiel oproti M9A4 ma byt lucik, netriciove mieridla a absencia zavitu.
92xRDO.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů