Produkce CZUB vs GP (názor)

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#16 » stř 18. kvě 2016, 17:22

Igrlik píše:Blahoslavení chudobní duchom! Nezávislá na domácom trhu... :lol:
CZUB by dááávno skrachovala, keby nebol bezcharakterný lobbing a nátlak, úplatky a bezprecedentné politické rozhodnutia, prezbrojenie polície a armády na príkaz vlády polofunkčnými šmejdmi, ktoré sa za prachy z Tvojich daní roky ladili do formy, aby aspoň formálne naplnili požiadavky výberového konania.


No jasně :lol: :lol: :lol: celá ta státní zakázka, která se v tomto rozsahu opakuje tak 1x za 10 let dělá méně než 15% ročního obratu CZUB a to jsou ty dodávky rozložené do času. Export se jim rapidně zvyšuje a to nejvíc do USA, nestíhají výrobu a potom příjde nějaký plácal, co si neumí najít ani základní fakta a tvrdí, že by bez domácího trhu a lobbingu dávno zkrachovala :mrgreen:
Jediné co má v tvém příspěvku hlavu a patu je "Blahoslavení chudobní duchom!". :twisted:

Mimochodem lobbují všechny zbrojařské firmy na světě, na tom nevidím nic mimořádnýho, o tom je byznys. Češi mají CZ, Rakušáci Glocky a Němci HK, atd.. Až bude umět lépe lobbovat i GP, tak je budou třeba mít i slovenští policajti.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#17 » stř 18. kvě 2016, 17:31

Pablo: :clap: Tím nechci říct, že by CZUB neměla produkci zlepšit.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#18 » stř 18. kvě 2016, 17:38

Pablo.gs : Já bych spíš řekl, že Kuracina tak nějak "lobbovat" odmítl...Nedávno jsem s ním na téma výzbroje Slovenských složek viděl rozhovor, rozebírala se tam okrajově cena, testovaná životnost atd...Nějak velmi nasraně nevypadal, že by mu utíkaly eura. Spíše ho to mrzelo z principu, že stát nerozhodl ve prospěch domácího výrobku i přes zjevně vysokou kvalitu.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#19 » stř 18. kvě 2016, 18:41

marinakus: V tom jsem s tebou úplně zajedno ;)

jirka87: Tak Kuracina má na poměry zbrojovek malou firmu (80 lidí) která je na vzestupu. Poptávka asi (i kvůli bezpečnostní situaci) převyšuje výrobní kapacitu. Produkty jsou výborné, tak nemá asi v současnosti zapotřebí brát úplně všechno. Velkou státní zakázkou, na kterou by musel vrhnout většinu kapacit, by mohl lehce přijít o současné zákazníky a to by bylo velké riziko a hloupost. Skokové rozšíření výroby také nepřipadá v úvahu, víme jak je tristní situace s technickými profesemi.
Oproti tomu CZUB má okolo 1.700 lidí v ČR a téměř 200 na Slovensku, to je úplně jiná pozice. Jednak tu produkci potřebují udat a hlavně se jedná o jejich tradiční trhy, které by byla hloupost ztratit. Okamžitě by je obsadili jiní a návrat do stejné řeky je vždy velmi drahý.

Uživatelský avatar
Novic
Příspěvky: 17

Příspěvek#20 » čtv 19. kvě 2016, 11:44

Ani jednu nemám, nicméně obě byly ve výběrovém řízení na místo v pouzdře(75 DC, P1). Každá má + a -, ČZ z mého pohledu ultimátní ergonomii rámu, čitelná miřidla, na druhou stranu příšerný závěr a vyšší cenu než by bylo zdrávo. GP je krásný kousek techniky, jednou si ji pořídím jen kvůli pozorování rotace hlavně 8-) , zákaznický servis je taky pecka, bohužel se rojí případy způsobené "příliš přesným provedením" to jest - pro běžné nošení. Nakonec je jako první pistole pobil G19, nicméně GP je mi blíž. Doufám, že jsem se příliš nevzdálil tématu.
PS: Autor by měl zvážit zda volit tak ostrý postoj, když vyvolává diskusi.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#21 » čtv 19. kvě 2016, 12:27

Novic : Já jsem se tedy nedávno majitelem GP stal, vybíral jsem menší dobře nositelnou pistoli - nazývejme to třeba compact...G19 mi přišel takovej humpoláckej. GEN 4 - vadil mi grip, dost ostrý (řešitelné) a tím mi moc nesedl do ruky. Pro lepší nositelnost jsem zvolil P1 ve verzi S, která má asi o cenťák kratší rukojeť a kapacitu zásobníku sníženou z 15 na 12. Je to pro mě na úkor úchopu, ale hledal jsem kompromis, tak ho mám.

ČZ P-07 jsem ani neměl možnost vzít do ruky. Úplná pultovka to teda není. Většina obchodů nabízí akorát Glocka 19 a ČZ 75 max 85. (fakt nejsem z Prahy nebo Brna) Já si nebudu objednávat pistoli za pár šušňů na krám. Je to spotřebák. Jízdní kola jsou dražší a skladem toho má každý milion. To svědčí o tom, jak se ta zbrojovka cpe, či necpe na trh.

Přiznám se, že jsem si GP částečně vybral i proto, že jsem prostě chtěl podpořit Kuracinu (který to na kontě nikdy v životě nepozná) za to, že se rozhodl něco udělat po svém a podle mě se opravdu snaží o kvalitní výrobek. A to píšu i přesto, že je mi jasné, že pro 99% zdejších to bude teda hodně pitomý důvod. Nicméně pistole se mi drží obstojně, záruka je 5let / 60 000 výstřelů a servis mám blízko.

O ČZ jsem proto ani neuvažoval. Záruka, životnost, cena, zde mnoho popsaných případů, jak se staví k reklamacím. To byly parametry u kterých jsem si jasně řekl, že tudy jít nechci. A hodně mě irituje ten přístup, že ČZ USA "valí bomby", tudíž ČZ a SK trh je podřadný i co do přístupu, což padlo v trochu jiných slovech i ze zbrojovky. Ne, díky.

Vše výše sepsané je můj subjektivní názor, nikomu ho necpu a naprosto bych si nedovolil říct, že je ČZ nekvalitní pistole. Jen prostě nevidím důvod si ji koupit. Je to jednoduchá konstrukce a poměr cena/výkon je podle mě nepříznivý.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#22 » čtv 19. kvě 2016, 12:45

Na nošení bych nevolil teda ani jednu, protože ta šířka je trochu moc. Alespoň na mě. Co si mám ale představit pod příliš přesným provedením to netuším. Pokud vím, tak pouze jeden člověk si stěžoval na problém a pak zjistil, že to bylo špatným mazáním. Sám mám do teď s K100 nula závad.

Uživatelský avatar
Novic
Příspěvky: 17

Příspěvek#23 » čtv 19. kvě 2016, 13:13

Jirka87: Myslím, že vzorec cena/výkon je pro situaci ČZ asi nejvýstižnější. :thumbup:
mihlit: GP opravdu nemam zájem hanit, narážel jsem na vlákno o kousajícím se závěru, tím netvrdím, že G nemažu.
Suma sumárum GP/ČZ vede GP. Třeba P45...



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#24 » čtv 19. kvě 2016, 13:14

Střílel jsem několika modifikacemi CZ75 - klasikou, kompaktem, 07, 09, Orange a naposledy i Shadow2. Nejlíp mi v ruce seděl kompakt, ale nejlíp jsem nastřílel Shadowem2 - jenže to není pistole na každý den ani cenou ani velikostí a provedením.
Díval jsem se po bazarech, i na nové, ale nějak jsem se nemohl odhodlat, měl jsem z toho dojem jako v Áčkách s autama. Jsou tam i dobré, ale chce to hodně štěstí nepadnout na nepovedenou a způsob řešení reklamací presentovaný v diskusích mě taky nepřesvědčil.
Pak jsem si nechal ukázat komplet nabídku GP a postupně je bral do ruky. Seděl jsem v křesle a přechytával snad půl hodiny, pochodoval s nimi, odkládal, bral, hrkal se závěrem atd. Nejlíp mi sedla 1Ps, napoprve jistý úchop bez přechytávání, manipulace intuitivní.
Zpracování krásné, koupeno v místě, kde je také autorizovaný servis. Takže mám novou, chtěl jsem rám Mk12.
Líbí se mi designově obě. Funkčností to bude analogické, i když u CZ mi přišly tuhé závěry. Přesnost je zatím problém v mých rukách a trvanlivost bych tipoval větší u GP, aspoň pokud jde o hlaveň. (nepočítám tu známou serii s vadou materiálu).
Myslím, že GP už vychytal svoje mouchy a produkuje solidní pistole. CZ žije z dědictví výborné konstrukce, nevím jak moc inovuje, spíš se asi nese na vlně zájmu ze zahraničí a podle toho vypadá domácí trh.
Podle mě, kdo se vyzná, vybere si skvělou CZ, kdo ne (můj případ), buď to riskne, nebo zvolí pistoli s menší variabilitou v kvalitě nebo s dostupnější možností reklamací. Nebo vezme klon CZ75.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#25 » čtv 19. kvě 2016, 15:54

pavelg - můžeš mi vysvětlit větu:"trvanlivost bych tipoval větší u GP, aspoň pokud jde o hlaveň"
jak jsi k tomuto závěru dospěl? Jsi nějaký metalurg a máš u sebe spektrometr a další měřidla, že napíšeš takovou, ničím nepodloženou myšlenku?



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#26 » čtv 19. kvě 2016, 18:32

GP dává záruku 5 let a 50 000 výstřelů, zatímco CZUB 2 roky a 15 000.
Dále co jsem pročítal recenze, tak se tam vyskytovala docela často zmínka o "předimenzované hlavni" oproti CZ (např. http://www.cover72.net/zbrojnice/P11Mk7.htm).
Ne že bych to bral jako bernou minci, ale jistý náznak tu je ve prospěch GP a myslím, že jsem to nenapsal nijak ostře.
Můžeme případně pohledat nějaké rekordmanky v počtu výstřelů a srovnat.

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#27 » čtv 19. kvě 2016, 19:42

U té záruky bych to trochu upřesnil: CZUB dává záruku 2 roky na dřevěné díly a povrchovou úpravu, 3 roky na ostatní díly a po registraci na jejich webu je záruka 4 roky.
O počtu výstřelů jsem nic nenašel.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#28 » čtv 19. kvě 2016, 19:58

pavelg: Délka záruky vypovídá leda tak o snaze etablovat se tom kterém trhu. To není měřítko kvality, ale obchodní strategie. Když se chci dostat na nový trh, hodím nějaký bonus. Viz KIA 7 let / Mercedes 2 roky. Např Škodovka dává v ČR 2 roky, v Rumunsku 3 roky. Kupoval jsem si loni VW a zmínil se, že když budu spokojen, bych od nich vzal postupně ještě další 2-3 auta do firmy. V tu ránu jsem dostal grátis dvojnásobnou záruku 4roky/200tis.
Jinak u Shadowa mám po registraci taky ty 4 roky.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#29 » čtv 19. kvě 2016, 20:08

Ten pocet vystrelu stejne nikdo neoveri ne? A proc by zaruku nedali bez ohledu na kvalitu, stejne se IMHO 90% prodanych kousku jen vali v trezoru a kdyz to nekdo bude extremne pouzivat tak jim oprava par promile prodanych pistoli zisk moc neovlivni...
Stejne by me zajimaly vyrobni naklady na takovou pistoli, vzdyt na tom nic neni, jestli to bude 1-2 tisice vcetne rezie a papirovani... (jako nestezuju si, je to proste svym zpusobem vyjimecne a luxusni zbozi, chapu, ze cena neni urcena vyrobnimi naklady)
Navic o koupi GP jako prvni pistole vazne uvazuju, libi se mi konstrukce.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#30 » čtv 19. kvě 2016, 20:19

JardaB:
Jako strojař (byť v jiném oboru) si myslím vcelku dokážu představit technologii výroby pistolí od začátku do konce včetně všech operací, kontrol a pod.
Neboli samotné holé "výrobní náklady" jsou možná v Tebou udávaném intervalu ale jaksi zapomínáš na technologii, přípravky, vývoj, zkušebnu mnoho a dalších ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů