Luxusní/reprezentativní pistole (nebo revolver)

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1 » čtv 20. říj 2016, 23:33

Téma se možná malinko překrývá s tématem "Zbraň snů", ale přeci jenom je odlišné. Výhledově bych si rád pořídil krátkou zbraň, která bude zároveň skvěle vypadat, bude perfektně zpracovaná, přesná a bude mít dlouhou životnost. Kousek na výstavu, leštění (mazlení:), ale i na střelbu - a to nejen občasnou. Z hlavy mě napadá pár tipů, ale problém je, že takové zbraně nikde moc nemají skladem.

Proto by mě zajímalo následující:
1. jakou zbraň shánět
2. kde se dá prohlédnout zblízka

Fotky vítané, rozumná diskuze také :)



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2 » pát 21. říj 2016, 05:14

Jaký máš rozpočet?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#3 » pát 21. říj 2016, 06:39

Mě se třeba líbí 1911ky ve světlém provedení, takže za mě:
1. Coonan .357Mag
2. tady: http://www.zelenysport.cz/pistole/coonan-357-pistole

Co se týče ceny střeliva, tak lze i pro střelbu nejen občasnou (kolega revolverář si přebíjí tenhle náboj za hodně nízký peníz), zajímavé je i použití revolverové ráže v pistoli (běžnější bývá opak). Pro mě hezký reprezentativní kousek, který zaujme jak laiky, tak střelce a v neposlední řadě je to hezký kousek k pomazlení se se svým páníčkem :D .



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#4 » pát 21. říj 2016, 07:26


Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#5 » pát 21. říj 2016, 08:14

Já si myslím, že to je trochu rozpor. Pokud to má být superkrásná (ale dostupná) repre zbran, tak to není na žádný velký střílení. Max pro vlastní uspokojeni pár stovek ročně. Taková by měla být v prachotěsné vitríně (s příslusnýma odporovejna jednotkana :) nasvícená barevnejma didoama.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... da13cf.jpg

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#6 » pát 21. říj 2016, 08:23

Rytá 1911 od Kimberu, jen s jinými střenkami. Tohle je na mě moc "škaredá" kombinace

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... ecdf1e.jpg



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#7 » pát 21. říj 2016, 08:37

Za mě taky 1911. Ty zbraně jsou prostě pěkný. Jen nejsem příznivec rytin a jinech ozdůbek. Radši hladkej závěr i rám. Jediný kde bych se vyřádil by byly střenky.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#8 » pát 21. říj 2016, 08:46

@Blacky - pekny priklad - Ruger SuperBlackhawk 50th Anniversary vs. Ruger SuperBlackhawk Hunter. V podstate to iste, mimo pripravy na montaz u Hunter-a vs. povrchovej upravy a zlatenych casti u vyrocnej edicie. Oboje krasne, jedno do vitriny, druhe na strelnicu ...
Ale osobne myslim ze stary dobry Colt Python, Anaconda, S&W 29 / 629 / 586 v lestenej ciernej uprave je reprezentativny az az :).
Noooo ... ale mat vo vitrine "Twelve Revolvers" set od S&W ... tak to fakt nasvietit a obdivovat :mrgreen:.

RugerSuperBlackhawk.jpg

Python.jpg

TwelveRevolvers.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#9 » pát 21. říj 2016, 11:01

gunman: Dejme tomu, že absolutní strop je někde okolo 100k, nelépe okolo 50k, abych na to vůbec dokázal v dohledné době našetřit.

blacky: myslel jsem to jako "pracanta" - tedy bych se vyhnul rytinám, pozlacení, atd. Prostě něco jako švýcarské hodinky, ale pistole - mechanicky perfektní a přitom běžně použitelné. Prostě až ji vytáhnu z pod saka a odbouchnu padoucha, tak ať o má styl:) (nadsázka!)

Zatím jste se trefili ve všem - v hledáčku mám pěknou 1911 (po Coonanovi jsem šilhal taky), Sig 226. Ani revolvery nejsou špatné - mám SW581, je ošoupaný, ale mechanicky je to naprostá bomba oproti všem jiným, co jsem doteď měl v ruce (ale těch není moc).

Abych to upřesnil, jde mi o maximální přesnost a hladkost chodu, ne až tak o vzhled, ten může být "jednoduchý", protože to se mi líbí - ani střenky bych nijak zvlášť (až např. na nenápadný monogram nebo tak něco) netunil.

A kde se dají takovéhle nádhery alespoň vidět ve vitríně a případně lehce v rukavicích osahat?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#10 » pát 21. říj 2016, 11:08

pelanj: něco mají k osahání v prodej-zbrani.cz já tam chodím pravidelně pro náboje a občas neodolám a nechám si něco vyndat. :-) Sigy se mě také moc líbí, ale nečekaně špatně se mě drží. mám na ně malou ruku.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#11 » pát 21. říj 2016, 11:17

SW 586ky a (6)29ky sa stale vozia, aj ked tie nove maju zamok. Ale chce si to zarezervovat lebo ako som zistil velmi rychlo miznu :). Co som objavil - specialne edicie Rugrov (Distributor exclusive) normalne nukaju nemecki predajcovia - cize to by bolo na individualny dovoz ktory asi budem casom riesit ja. Inak - predajne a inzercia.
Toho vyrocneho Ruger Super Blackhawka mal na predaj jeden pan tu v CB (v predajni na strelnici 'na Borku', momentalne tam maju velmi pekny Super Blackhawk 'Hunter' (nerez, priprava na optiku)). Pythony, King Cobry a Anacondy v roznom stave najdes v ponuke u predajcov aj teraz (napr. 6" Python u Beareky, 6" King Cobra u Panzer.cz ... nechce sa mi viacej hladat).



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#12 » pát 21. říj 2016, 11:30

pelanj - kamarád má Dan Wesson Valor a střílí s tím jak vzteklej. Řekl bych, že to je přesně to, co popisuješ jako "Prostě něco jako švýcarské hodinky, ale pistole - mechanicky perfektní a přitom běžně použitelné."

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#13 » pát 21. říj 2016, 11:39

Pak se mi v hlavě ještě teda nabízí otázka, jestli nekoupit třeba 1911 od Coltu ročníkově spadající do druhoválečné éry a tím si nezajistit rovnou 3věci

1) bublifuk, který jen tak někdo nemá (nabídky jsou)
2) Na ceně to klesat nebude
3) Reprezentativní svým způsobem bude, ovšem ne ve smyslu - podívej drahá - a v reakci na to úžas v její tváři

Reprezentativní je široký a subjektivní pojem. Já jsem zamilován do rytých zbraní ač nikdy žádnou mít nebudu.

Třeba tohle je u mě těsně pod hranicí,kdy to dosáhne kýčovitosti :

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... 7944e9.jpg

Tohle už je na mě moc : https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 13b892.png

Nedávno byl na Hunting bazaru Desert Eagle - pozlacený s asi 4mi hlavněmi (různé délky)..Cena byla tuším 100 000Kč

A kdyby šlo jen o to, mít dobrou, ne tak masivně rozšířenou pistoli, sáhnul bych třeba po STI v 9L s dvouřaďákem, aby si člověk i zastřílel, když na to přijde. No na nošení to není. Ale třeba ten Kimber toho dělá dost i v "baby" 1911.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#14 » pát 21. říj 2016, 12:04

Tady je volba jasná.Max přesnost?Švýcarský hodinky?Top materiál?Něco co se na střelnici běžně nevidí?Sig 210 Legend nebo Supertarget.I rozpočet by seděl.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#15 » pát 21. říj 2016, 12:51

jirka87 píše:Tohle už je na mě moc : https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 13b892.png


...leda to pak na poličce vkusně doplnit:
http://static6.depositphotos.com/106252 ... dishes.jpg

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů