Walther PP

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#1 » úte 15. srp 2017, 18:59

Ahoj,

zdravím vlastníky těchto zbraní, především pak v rážích 7.65 a 9 mm Browning.
Jak jste na tom se spolehlivostí vašich zbraní, a pokud je uspokojivá, nosíte je pro obranu?

Já zvolil při nákupu této zbraně největší ráži 9 mm Browning, a zatím se zdá, že jsem moc dobře neudělal, a měl jsem se spíš vydat cestou nejrozšířenější 7.65. První zbraň měla prasklý rám, druhá zbraň nedovírá závěr (FTF, náboj zůstane částečně zaveden do komory).
Používám pouze tovární střelivo, u Sellier & Bellot to dělá cca každou 10. ránu, u Fiocchi BM každou 40. ránu.

Puškař, kterému ji hodlám svěřit ke kontrole, říkal, že PP v této ráži nebo její klony nejsou co se týče spolehlivosti nějaké terno.

Uvítám vaše zkušenosti s touto krásnou zbraní.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2 » úte 15. srp 2017, 19:09

Já mám 7.65, ale nevěřím ji. Na nošení je těžká a malá, takže se mi špatně vyndává z pouzdra a nevěřím ji, protože občas neodpálí. Asi je to způsobeno tím, že si drbnu o vypouštěč po výstřelu, ale nemám to ověřeno. Navíc mi dělá při střelbě na ruce modřiny. Leží v trezoru na parádu, nejmíň rok jsem s ní nestřílel.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#3 » úte 15. srp 2017, 19:14

Dva neodpaly jsem zažil s tou 9 mm také, pouze u S&B. Správce střelnice to komentoval, že to PP občas dělaly, pojmenoval to, že "si strhnou kohout", ale ten neodpal byl po úderu kohoutu po plném zdvihu, na to už odpovědět neuměl. Zápalka byla nedotčená.

//co se týče nošení, tak pokud nenastane díky puškaři změna spolehlivosti k lepšímu alespoň o jeden řád, tak ji nosit taktéž nebudu

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#4 » úte 15. srp 2017, 21:14

Já mám maďarský klon od Fegu v ráži 9 mm Browning. Na DA mi zlobí SB, musím hodně rychle zmáčknout spoušť aby to mělo švih. Fiocchi BM úplně bez problémů. Na SA jsem zatím neměl problém. Nastříleno cca 500 ran. Jedinej problém je, že mám špatně stranově mířidla a s těma pevnýma toho asi moc nevymyslím. Musím holt mířit kousek doleva :(



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#5 » stř 16. srp 2017, 12:11

Mám SIG P232, konstrukčně PP, v ráži 9 Br a problém nikdy žádný, vesměs střílím Selbel a Fiochhi. Pominu-li, že povrchovka nic moc, teď v létě mi při nošení mi párkrát vznikla liška na závěru.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#6 » stř 16. srp 2017, 12:27

Mám už pár let 7,65 Br, střílí se mi z něj dobře, i známých, kterým jsem ho půjčil. Selhač jsem snad nikdy neměl, ale je fakt, že ho moc nestřílím (je to r. 1944, mám ho spíš pro radost). Ale na obranu bych jej nenosil, tato ráže se považuje za nedostatečnou a na mne je malý.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#7 » stř 23. srp 2017, 10:15

Jak jste na tom s komfortem vypouštění zásobníku a jak tvrdá vám přijde pružina v zásobníku? Tlačítko mi přijde hrozně tvrdé a pružina v zásobníku je silná, a okraj zásobníku dělá při posuvu nábojů do nich rýhy, což je pěkně vidět zejména při opakovaném vyndávání a vracení nábojů do zásobníku. Trochu přisuzuji četnost nedovření závěru i tomuto, proberu to s puškařem.
Beru to jako doprovodný jev toho, že je to přece jen starší zbraň, ale zajímá mne, jestli je to opravdu běžné.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » pát 1. zář 2017, 18:24

Našel jsem moc hezké video rozložení a složení PP, o které se musím podělit:

https://www.youtube.com/watch?v=MoHdTNCpxyM

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#9 » ned 3. zář 2017, 14:53

Ještě reálné video z rozborky a sborky zde:
https://www.youtube.com/watch?v=hCKzparxRQU

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#10 » pon 4. zář 2017, 19:45

Slezman píše:Jak jste na tom s komfortem vypouštění zásobníku a jak tvrdá vám přijde pružina v zásobníku? Tlačítko mi přijde hrozně tvrdé a pružina v zásobníku je silná, a okraj zásobníku dělá při posuvu nábojů do nich rýhy, což je pěkně vidět zejména při opakovaném vyndávání a vracení nábojů do zásobníku. Trochu přisuzuji četnost nedovření závěru i tomuto, proberu to s puškařem.
Beru to jako doprovodný jev toho, že je to přece jen starší zbraň, ale zajímá mne, jestli je to opravdu běžné.

Prohnal jsem osm nábojů a žádné rýhy nevidím. Předpokládám, že by měly být podobné, jaké dělá CZ P-07, jestli jsi měl možnost vidět. A vypouštění zásobníku mi přijde, čistě subjektivně, nemám možnost to změřit, o něco málo tvrdší, než u G19 Gen4. Ale nic, co by se nedalo v pohodě zmáčknout.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#11 » čtv 7. zář 2017, 17:27

Můj PP 9 mm kurz každou cca sedmnáctou ránu nepřebije. U Vlašimi je to dvakrát častěji než s Fiocchi.
Vypadá to, že závěr při nabíjení už nemá dost energie na to, aby překonal tření = (tření zasouvaného náboje o náboj v zásobníku pod ním)+(tření závěru o náboj v zásobníku pod ním), a samozřejmě odpor vytahovače.
Projevuje se buď tím, co je na obrázku, nebo v menšině případů tím, že náboj je zasunut do komory, ale na vytahovač už nezbude ani joule, náboji chybí do konce komory milimetr a tedy kohout udeří na závěr a ne na zápalník.

Jak jsem již psal výše, zdá se mi odpor pružiny zásobníku dost velký, ale dělá to u obou mých zásobníků, každý má jiný původ, takže jako příčina mi to přijde podivné.

Povrchy rámu a závěru, po kterých náboje kloužou jsou již vyleštěné. Je to asi ten kontakt mezi náboji. Poslední má naděje je nová vratná pružina, kterou si nechávám zasílat z CDS z Německa.

Osobně, pokud mohu doporučit, PP kupovat v rozšířenější ráži 7.65, tohle je sice dobrý sběratelksý kousek, ale může být dosti nespolehlivý (předchozí má pistole stejného typu měla prasklý rám) :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#12 » pát 22. zář 2017, 16:42

Update: Objednal jsem novou vratnou pružinu z CDS Ehrenreich a nyní - po 100 ranách se spolehlivost zdá být v normálu - výše uvedené se zatím ani jednou nezopakovalo. Původní pružina byla kratší (o dva závity méně), tak jsem zřejmě touto obměnou získal naakumulované jouly navíc, které nyní zvládají při vratném pohybu přebíjet.
//zdá se mi i že méně kope, protože nemám ještě úplně odnaučené strhávání u striker-fired PPQ, stříli se mi s tímto pepou nyní lépe



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#13 » pát 22. zář 2017, 18:14

nic proti, ale nemůžeš srovnávat celokov PP a plasťák PPQ

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#14 » úte 4. srp 2020, 17:28

Zdravím, minulý týden jsem si (konečně) přivezl válečné PPčko :D . Měl ho tchán a říkal, že střílí bez problémů, už ho mám na papírech, ale ještě jsem ho nezkoušel. On toho moc nenastřílel. Střenky nejsou původní, měl ji asi 40 let a během té doby vyměnil ty původní za tyhle. Dneska jsem ty střenky sundal a objevil toto.
Myslíte, že to vzniklo během času nebo to může být z výroby? Případně čím to mohlo být způsobeno? Předpokládám, že na funkci to nemá vliv, jinak ostatní části vypadají moc pěkně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#15 » úte 4. srp 2020, 17:56

to bude z výroby... já se tedy v PPčkách nijak nevyznám, ale řekl bych, že to bude vyosená díra pro bicí pružinu ze spodu... ale je pěkně vidět, jak se za války spěchalo (hrubé stopy po nástrojích)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů