Laugo Alien

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#211 » pon 17. srp 2020, 17:21

Tak jsem měl možnost Aliena lépe vyzkoušet. Musím svůj názor poupravit. Na úchop se dá zvyknout i u leváka. Co je spíše matoucí je, že zachyt zásobníku, dle jejich stránek je možné ho přehodit na druhou stranu, dle prodejce to údajně nejde...
Co je vlastnost dane konstrukce je zahřívání rámu při delším tréningu. S tím počítám se nedá dělat nic. Zbraň vydrží v teplem počasí cca 4 zásobníky v kuse. Pak se musí počkat, třeba nabijet. Dle mě se dají točit dlouhodobě tak 3 zásobníky. Přesnost je opravdu super, stejně tak dvojstrely, je jen škoda, že se nedá v PRO použít nepohyblivý kolimator, což předpokládám se jen tak nezmění...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#212 » pon 17. srp 2020, 17:51

To sa mylis. Je platforma v tvare U ktora sa upina na pohyblivu cast a na nu sa dava kolimator. Takze mozes strielat aj PDO. A musis mat velmi citlive ruky, ked sa ti zda po 60tich ranach horuca. :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#213 » pon 17. srp 2020, 18:23

MRBLUE, čti pořádně "je jen škoda, že se nedá v PRO použít nepohyblivý kolimator"
A ne asi nezmění, protože je to proti pravidlům a pokud někdo z vás zkusil pevný vs na závěru tak víme, že to je nebe a dudy.. Za mě je to takto v pořádku, protože pevně uchycená optika patří do OPENu.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#214 » pon 17. srp 2020, 21:36

Jo, zle som to pochopil. Myslel som ze naraza na to ze strelcov s povodnym kolimatorom dodavanym k pistoli preradili z PDO do OPEN.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#215 » ned 24. led 2021, 16:04


Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#216 » pát 25. čer 2021, 07:30

Po čtyřech letech mění tato ne moc úspěšná firma svého majitele.

Českému výrobci unikátních pistolí Alien odešel konstruktér. Menšinu kupuje neznámý investor
Tuzemská zbrojní společnost Laugo Arms Czechoslovakia dokončuje zásadní změnu své vlastnické struktury. Po čtyřech letech existence z ní odešel spoluzakladatel, vývojář a konstruktér pistolí Ján Lučanský, který dosud držel polovinu akcií. Místo něj přichází nový, dosud neznámý investor, který má za 49procentní podíl zaplatit stamiliony korun. Změny potvrdil nyní jediný akcionář a zároveň šéf společnosti Daniel Selichar.

Obrázek

Na druhou stranu, může to přinést její rzšíření. Dobrý konstruktér neznamená dobrý obchodník.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#217 » pát 25. čer 2021, 07:51

Ne moc uspesna firma? Za 49 % zaplatil investor stamiliony

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#218 » pát 25. čer 2021, 11:57

Je úspěch a úspěch. Každý za to považuje něco jiného. Podle mě, když musí odejít / prodat vlastní firmu, tak to úspěch není. Pro obyčejného člověka je to částka, jakou nikdy neuvidí, tak vyvalí bulvy. Ale ve světě zbraní je to jen paběrkování.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#219 » sob 26. čer 2021, 22:15

No nato že začly od nuly mi nepřide, že je to nějaký neúspěch... nebo máš nějaké interní info??

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#220 » ned 27. čer 2021, 08:47

ALIEN !

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#221 » ned 27. čer 2021, 19:59

... akcie, čáry s číslama, atd. nekomentuju, je to věcí majitelů a úspěch jim přeju. Pokud odejde vývojař a konstuktér vývoj zamrzne. V TG dost utrácím přesto se dozvím: "dole pod námi je střelnice, ale vystřelit vás nenecháme, protože by to chtěl každy.." 2 kumpání testovali po zakoupení a výsledek bylo zklamání, zbran se sice nehýbe, ale energie praští střelce do zápěstí. Píšu "udajně" osobní zkušenost bohužel nemám. Chtít za kvér 95-115 s tím "asi budete spokojený" to prostě nefunguje. Ano z vlajkovky Siga si před objednáním taky nepicnu, ale take je vlastní nemnoho střelců. Chci li prodávat musím jit lidem naproti a ne je fuckovat " do zahraničí nám to frčí" ...Vzorovým příkladem je Antreg, snaží se a prodávají, jejich předváděčky jsou maximální vstřicnost.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#222 » pon 28. čer 2021, 09:36

Jo a tou střelnici to je pravda, já měl štěstí. Jinak za A funguje a i přesnost je nadstandardní, bylo by zajímavé srovnat s tím Sigem.
Ohledne tě rány to je pravda jen částečně, pocit s vykonejsim strelivem je jiný, a jde více do ruky, ale dle mě to není tak nepříjemné abych to řešil, pokud tedy nemám zdravotní omezení.



Korina33
Příspěvky: 1

Příspěvek#223 » úte 10. srp 2021, 04:59

Může mi někdo říct, jaký kolimátor je k Alienu dodávaný z výroby??



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#224 » úte 10. srp 2021, 13:49

Je to nějaké OEM řešení, stejný model pod jiným oznacenim nabízí třeba Delta.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#225 » pon 30. srp 2021, 14:15

Má být Alien 2, nějaké dostupné info?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů