Laugo Alien

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#241 » sob 28. led 2023, 14:55

Však to jsi právě napsal oba důvody, proč si Aliena koupit :lol: Buď hledáš to nej na závody, nebo si chceš zafrajeřit ;)



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#242 » sob 28. led 2023, 18:53

Aha, mne bylo hned divne ze ho neprijali do vyzbroje ani nejsuprcupr specialove :) kterym staty koupi cokoliv. Takze ta hlavni a temer jedina vyhoda, nizka osa hlavne, evidentne nevyvazuje ostatni nevyhody...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#243 » sob 28. led 2023, 19:44

poloventilator
A nebolo ti divne ze ziadni "najsupr specialove" neprijali do vyzbroje GP X-Calibur, CZ TS, SPS Panthera,..?
Na sportovy special su ine poziadavky ako na sluzobnu zbran. Uz si s Alienom niekedy strielal? Uz si mal tu zbran niekedy v ruke?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#244 » sob 28. led 2023, 23:34

poloventilator: jestli to nebude tim, že se jedná o sportovní speciál a ne zbraň pro ozbrojený složky



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#245 » ned 29. led 2023, 09:18

A co pak z toho ?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#246 » ned 29. led 2023, 09:56

poloventilator: tys něco pil, nebo hůř? :lol: Copak nemůže bejt produkt ať už jakýkoliv určený jako sportovní náčiní?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#247 » ned 29. led 2023, 10:05

poloventilator
"A co pak z toho ?" Pre teba ako "nejsupr speciala" asi nic. :-D
Pre sportovca je to fajn naradie. Rovnako ako napriklad skokanska tyc, tretry, ostep, monopost F-1...
A este na okraj, ti specialove maju ako hlavnu zbran pusku. Pistol je len pobocna zbran.
Alien je vyborna sportova zbran, zaujmavo konstrukcne riesena. Je kvalitna a spolahliva (ak sa pouziva ako ma), ktoru by som kludne nosil aj na sebeobranu.
Jasne ze ludiom co hladaju Glocka ci Arex za zvyhodnenu cenu sa tato buchacka zda draha a to vedie k negativnej reakcii aj napriek tomu ze z nej nestrielali ani ju nedrzali v ruke. Jedine co videli je cenovka. Ale vzhladom na maloseriovu vyrobu, pouzite materialy a technologie ta cena neni nijak prehnana.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#248 » ned 29. led 2023, 12:51

to poloventilator: Tak zajímalo by mě jaká jsou omezení na střelivo,.předpokládám že víš o čem mluvíš..já tam nedávám hole olovo, poplastovane střely, má to odběr plynu z hlavně ale mě to sežrali vše od subsoniku po JHP...

Údajne šla jedna série někam ke speciálům co jim to koupil jejich šejk na Arabském poloostrově.

Docela by mě zajímalo jak ventilátor svého Aliena testoval když tvrdí že je jen na závody...Ja svého v bahně válet nebudu ale GunJesus jeden dostal od Lauga a nebál se to otestovat v bahně a písku, v zásadě prokázal normální odolnost na služební zbraň...on totiž ten závěr má velke vůle, naschvál. Ze sportovních speciálu hádám že toto zvládne jen málokterý...
Tak čím nás obohatí dotyčný jaké má zkušenosti, sem s tím...

Za sebe můžu říci že double tapy neumím, musím si vzít Aliena a hned se mi zvedne nálada protože se občas podaří, že se i dotýkají...
Mířenka je rovněž super vše v černém...50m z ruky.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#249 » ned 29. led 2023, 13:42

To Mfly : Včeličkyyy... :D
To Beda : Mnozi psali ze je to citlive na strelivo. Ja to jen mel v ruce, nevystrelil jsem.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#250 » pon 30. led 2023, 08:36

Tak můj citlivý na střelivo rozhodně neni, dal zatim vše a bez problémů. Ohledně tvaru střel zde je i konstrukční předpoklad, že ta zbraň neni mlsná, protože úhle podání mzi vývodkami zásobníku a komorou není nijak ostrý. No a vzhledem k způsobu uzamčení (brždění) tlakem plynů generovaných použitým nábojem je síla brždění vždy přizpůsobena výkonu náboje.

Jediné omezení ohledně střeliva je u Alíka to že se nesmí používat čisté olovo, protože by došlo k postupnému zanesení gasblocku a vyčistit to prý nejde bez totálního rozhození a to doma fakt neuděláš. Tak že neplášťované olovo nebrat.

A ano Alík již minimálně v jedné "super elitní" ozbrojené složce slouží. Osobní armáda "ochranka" jednoho ropného šejka, který ovšem měl dvě podmínky 1) Alien musí na závěru nést znak jeho královské rodiny a 2) s Alienem musí být do páru dodána útočná puška AR15 ve stejném vzhledu, tzn. stejné odstíny povrchovky a stejné designové prvky. Stačí zagooglit Laugo M41A

No a jinak musím vyzvednout přirozenou přesnost této pistole, používám jí hlavně na mířenku a ani v této disciplíně se rozhodně neztratí ;)



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#251 » pon 30. led 2023, 19:58

Laugo M41A jsem viděl v Top Guns - zaujalo mě to bo jsem viděl Vosátkovu V-AR, ale něco bylo na ni jinak a ono taky že to šlo od Vosátky.
Pistoli jsem jen držel. Více nebude, mentálně prostě tolik kaček na pistoli nedám. Emoce by ji braly :)



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#252 » úte 31. led 2023, 07:23

Správně, M41A je Vosa :-) Jelikož Laugo svojí AR15 nedělá, tak se na tento kšeft dohodli s Vosátkou. Dlužno dodat, ten jim určitě ostudu neudělá !

Tak tahle pistole je hlavně o emocích :-). Její schopnosti v rychlosti a přesnosti jsou sice výjmečné, ale ne nenahraditelné, jinou a levnější pistolí. V čem je ovšem naprosto jedinečná a proto jsem jí také musel pořídit, tak to je design a konstrukční řešení. Něco tak revolučního tu prostě od dob 1911 a P08 nebylo.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#253 » úte 31. led 2023, 07:33

M41A je MILSPEC nebo atyp?
Alien zajímavý jistě je, ale jestli revoluční, vždyť Frommer stop byl konstrukčně podobný o století dřív.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#254 » úte 31. led 2023, 10:45

Frommer stop je určitě zajmavý, doma ho taky mám, ale co má společného s konstrukcí Alienu ?

Uzamčený je rotačním závorníkem a pracuje na principu dlouhého zákluzu - určitě zajmavé konstrukční řešení, ale Alien z toho nic nevyužívá.

U Aliena je analogie pouze u HK P7 co se týče uzamčení, ale zrovna uzamčení (brždění) nepovažuji za ono novum Aliena. I když je taky pojato značně lépe než na HK P7. Alien je revoluční v konstrukčním uspořádání a v jednoduchosti řešení některých uzlů. Jako třeba kohoutkový bicí mechanizmus nad hlavní, jeho uložení v liště a její následná fixace na rám a hlaveň pomocí háků a dotlaků, tak že není ohroženo měnící se nastřelení a kvalita přenosu síly ze spouště na spoušťovou páku kohoutu přez v podstatě "plovoucí" závěr. To tu prostě konstrukčně fakt zatim nebylo. A ač jsem sám konstruktér a zbraně mě zajímají již dlouho, tak toto by mě fakt nenapadlo, až do momentu co jsem to poprvé viděl v patentovém spisu :-)

Dovedl bych si to představit jako krkolomé konstrukční cvičení, ale dostat to do takového "kompaktního" a životaschopného a praktického balení, jakým Alien je již na první omak, to už chce opravdu PANA Konstruktéra - prostě smekám ! A to nemluvím o vzhledu - na tu pistoli se prostě i krásně kouká. Statická mířidla / kolimátor to je taky velké plus.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#255 » čtv 9. úno 2023, 12:40

Mel jsem moznost s Alienem strilet a oproti vsemu ostatnimu to je nebe a dudy. Je to uzasna sportovni zbran.

Na taktiku bych si ji ale nevzal, nesedi mi vybijeni po strelbe, kdy se naboji ven nechce, pretazeni zaveru je trosku slozitejsi nez u browninga, protoze nahore je nepohybliva lista, a zaroven kvuli toho nepretahnes zaver pomoci miridel o pouzdro/opasek. A na apendix bych si ho s nabojem v komore nedal, protoze nema blokaci uderniku. Taky tendence se prehrivat je pro delsi treningy docela neprijemna.

Zase na 50m na plat velikosti SAPI L jsem nebyl schopen minout, ta pistole strili skoro sama.

TL;DR: mit ty volne prachy, beru ho vsema deseti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů