Laugo Alien

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#196 » sob 18. dub 2020, 09:44

Česká firma Laugo Arms vyvinula unikátní pistoli, úspěch slaví i v USA
Na Technetu vyčel článek o nové pistoli.

Česká společnost Laugo Arms vyvinula pistoli Alien, úspěch s ní slaví i na jednom z nejnáročnějších trhů v USA. Její unikátnost spočívá mimo jiné ve velmi nízkém položení hlavně v rámu zbraně a jejím pevném uchycení, střelba je tak rychlejší a přesnější. Cenu pistole Laugo Arms stanovila na 5000 dolarů (asi 125 000 korun) a je jednotná pro všechny trhy. Společnost plánuje vyrobit 3000 kusů pistole a po navýšení výrobních kapacit by chtěla produkci zněkolikanásobit na 20 000 až 30 000 kusů. Kvůli problémům s kapacitou výroby jsou opatrní v udávání termínu představení dalších úprav pistole. Nejbližší budoucnost vidí zejména v rozvoji platformy Alien. Následně má vzniknout menší verze pro denní nošení či levnější varianta pro širší střeleckou základnu. Připravují i služební modely pro bezpečnostní složky, které jsou jedním ze zákazníků. Už nyní Laugo Arms spolupracuje s několika speciálními jednotkami ozbrojených složek členských států EU.

alien.png

https://www.idnes.cz/technet/technika/l ... chnika_tho
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#197 » sob 18. dub 2020, 13:33


Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#198 » sob 18. dub 2020, 14:51

A v posledním čísle Zbraně a náboje je o Alienu také článek.

Tak bláboly a nářky smazány, zpět ke konstruktivní diskusi. Příště za OT budou padat odměny. McFly



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#199 » čtv 18. čer 2020, 20:46

Oživím téma. Ze zajímavosti (vlastně mě to opravdu a upřímně zajímá). První várka je rozprodána už docela dlouho. Je někde možno dohledat nějaký dlouhodobější test zbraně, popř. má někdo odtud dlouhodobější zkušenosti? Dal tomu už někdo pořádně zabrat? Díky.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#200 » pát 19. čer 2020, 07:43

Hele nikde nic, je to hodne gucci zalezitost, takze spis poptat sportovni strelce co tim fakt budou strilet.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#201 » pát 19. čer 2020, 08:14

Moc těchto zbraní po republice nelítá. A ne každý, kdo jí má, se s ní "pochlubí". Přece jen, není to zbraň za dvacku a mnohdy je okolo více závisti, než nadšení. Navíc, kdo ji má, tak na ní nebude rozhodně "plivat". 1) je moje a je super a ...2) pokud bych jí prodával, tak přece si jí po tom hanění nikdo nebude chtít koupit.
Já vím jen o jednom kousku. Majiteli neseděl v ruce a tak ho prodal. Já ho měl v ruce jen 3x, z toho jednou jsem si mohl vystřelit. Pocit super (tedy spíše euforie z toho, že mám v ruce kus železa za 120K.
Takže za mě - perfektní zbraň, jejíž kvalit já zdaleka nedosahuji.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#202 » pát 19. čer 2020, 10:49

Mě spíš zajímalo nějaké dlouhodobější shrnutí vlastností a zkušeností se zbraní. Je to na trhu už přece jen dlouho a někdo z majitelů by mohl popsat dlouhodobé praktické poznatky z používaní zbraně. Přece jen si to určitě nikdo nekupoval jen jako zbraň "na chlubení".

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#203 » pát 19. čer 2020, 11:04

...naopak si to určitě spousta lidí koupila jako zbraň na chlubení

v nějakou objektivnější reportáž o dlouhodobých zkušenostech nevěřím - kdo ho koupil ho určitě nepomluví - Milkyway to vystihl dobře



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#204 » pát 19. čer 2020, 11:56

Osobne znam 2 lidi, co si to koupili “na investici”. Proste koupili, nikdy nevystrelili, sup s tim so trezoru. Je po nich obcas poptavka-jeden z tech 2, co znam, uz ji prodali s cca 15% ziskem



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#205 » pát 19. čer 2020, 12:55

No jo, takový Žid se ti jen koukne na měšec a už ho más prázdný :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#206 » pát 19. čer 2020, 13:16

Nehledě na to, že skoro všechny šly do ciziny a tam je berou spíš jako raritu do sbírky k předchozí stovce jiných zbraní, než jako soutěžní železo. Typuju, že tahle značka se kupuje kvůli jménu a nezvyklé konstrukci. Na soutěže je ještě příliš málo vyzkoušený. Na trhu ještě příliš krátce, je jich fakt málo a určitě má dost míst k testování a možná i nějaké vady. Třeba jako spolehlivost při náročných podmínkách závodů, za deště, mrazu apod. A nikdo s ní ještě nenastřílel 100 000 výstřelů, aby řekl své. Zlobit můžou i zásobníky.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#207 » pát 19. čer 2020, 17:25

Pozri si vysledky Zdenka Henese a Jana Pavlika. Oni s nimi strielaju a rozhodne nie malo.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#208 » sob 20. čer 2020, 12:54

Dají se dohledat informace a fotky o tom jak Alien vypadá po 50000 výstřelech. Osobně se domnívám, že v rámci IPSC již byla zbraň natolik otestována, aby bylo možné říci, že vydrží závodní nasazení v rámci IPSC (pokud nemáte někdo jiné info).

Ale, jako nedostatek, se kterým se asi nedá nic dělat, je přeci jen vyšší zahřívání rámu oproti klasické konstrukci, ono na to trpěla i HK P7, v pohodě se dají vystřílet 4 zásobníky v rychlém tempu, pak se musí chvíli počkat, normálně to asi nebude takový problém, než nabiju 4 zásobníky přeci jen chvíli trvá, ale pokud budu střílet za parného letního dne, kdy se zbraň nestačí vychladit může být problém.

Za mě je zcela zásadní problém kdo je levák, z důvodu pozice výhozního okénka může dojít snadno k závadě z důvodu blokace palci, asi se to dá odstranit změnou úchopu, ale dle mě je jediné řešení (a snad to Laugo i plánuje) zcela levoruká verze zbraně s opačně umístěným výhozním okénkem (není to zas takové unikum, v US se tak dají koupit 1911, u nás to dělá u V AR Vosátka).

osobně jim držím palce a doufám že si vzpomenou i na nás na leváky...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#209 » sob 20. čer 2020, 22:31

Béďa píše:Dají se dohledat informace a fotky o tom jak Alien vypadá po 50000 výstřelech.


Kde to prosím najdu?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#210 » ned 21. čer 2020, 09:56

Na FB doklikal jsem se tam přes stránku Lauga, kde byly fotky od jednoho z jejich střelců jak vypadá zbraň po 50000t.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů