pomucka k vyuce na zbrojak

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)


kuba76
Příspěvky: 18

Příspěvek#61 » pát 23. říj 2015, 19:53

mám jen trošku obavu, že se při "ostrých" zkouškách v testech objeví otázky, které tu nejsou. To bych měl problém.......velký problém :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#62 » sob 24. říj 2015, 06:19

pokud si jedeš procvičování otázek od začátku do konce (všech 485), můžeš být v klidu, nic jiného není



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#63 » sob 24. říj 2015, 11:19

Carloss, Rough boy, Marcurba Dííík!

Jsem blbej, nejhorší je, že já vím, jak z druhé strany vypadá "vytahovač", jsem si v představě domotal hned několik věcí současně.

Ale už mi to asi dochází, snad je to tedy zhruba takto: v přední poloze závěru je drápek vytahovače u drážky nábojnice, potom jde závěr dozadu a vytahovač (který je tedy na závěru) táhne nábojnici, tak se hýbe i výhozní okénko v závěru, jakmile nábojnice i výhozní okénko se přiblíží k vyhazovači, tak ten vycvrnkne nábojnici ven.

Potom z toho co píšete, drápek tedy pevně drží nábojnici už ve chvíli, kdy je závěr v přední poloze, pokud je tedy v komoře nábojnice (ať už se tam dostala při pohybu závěru vpřed nebo už tam byla).

Pokud tedy nejde o nějakou případnou speciální konstrukci...

to kuba76: Potom napiš, jak jsi dopadl (jestli dobře chápu, ještě neznáš výsledky psychotestů).
P.S.: kdyby si tvá obvoďačka opravdu myslela, že jsi psychopat, nikdy by tě na psychotesty neposílala, muselo by jí být totiž jasné, že bys ji na místě uškrtil.



kuba76
Příspěvky: 18

Příspěvek#64 » sob 24. říj 2015, 12:18

to Chudzoskruo : potom napíšu,. Já se ve finále té doktorce vlastně ani nedivím, je to mladá žába která mě "zdědila" po obvoďačce u které jsem byl asi od 18 let. Ta by mi v klidu potvrdila formulář a hotovka. Ale šla do důchodu, takže jsem na psychotest jednoduše musel. Jsem v klidu, nepovažuju se za nějakýho psychouše :-) v pondělí se vše dozvím



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#65 » sob 24. říj 2015, 15:48




Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#66 » sob 24. říj 2015, 16:22

Už mi to nejde editnout... takže ještě jiný pohled: https://www.youtube.com/watch?v=sr-fGLOv93s



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#67 » sob 24. říj 2015, 19:53

Ještě vytahovač CZ75 v detailu: https://www.youtube.com/watch?v=5dXK1j5Ew7Y

Při čištění si povšimněte, že drápek vytahovače je zkosen, a to ze strany dna závěru. To proto, aby nábojnice při zavídění snadněji vklouzla od drápek vytahovače.



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#68 » ned 25. říj 2015, 20:50

Dík, ta ukázka je užitečná.

Na tom posledním videu to vypadá, že nábojnici vyhazuje ven zčásti i další náboj, to ale asi bude nepřesnost při přiblížení videa, na prvních dvou videích to tak nevypadá.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#69 » ned 25. říj 2015, 21:04

Tak asi tomu další náboj i pomůže. On i u zavřeného závěru je náboj v zásobníku ještě stlačen, jinak by se nedostal nad spodní hranu dna závěru a nemohl by být zoveden do komory. Já se schválně kouknu, jak "hluboko" je náboj ze zásobníku proti spodní hraně dna závěru. To tam opravdu vidět není.

Tak je tam asitak milimetr a půl. Dokonce se ten náboj opře až o spodní hranu vyhazovače. Jinak při pomalém pohybu závěru vpřed se každý může podívat, jak se ten drápek vytahovače zasouvá po drážky dna nábojnice. ;-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#70 » pon 26. říj 2015, 07:55

Na netu jsou rentgenove fotky vseho mozneho, i pistoli, zkuste pohledat :)



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#71 » stř 2. pro 2015, 18:04

Tak dneska jsem dostal papír o odborní způsobilosti. Napodruhé Oo, povedlo se mi podcenit pistoli a na první pokus jsem ji neodstřílel. Myslel jsem, že když umím s dlouhou vzduchovkou, že to je skoro totéž, na tréningu jsem to dal, ale u zkoušky se k podcenění přidala i nervozita. Když jsem potom doma měsíc skoro každý den střílel na sucho, zjistil jsem, že zdaleka nemám návyky, které mám u dlouhé zbraně, samozřejmě to potom člověku tak dlouho netrvá, ale ukázalo se mi, že to není tak docela totéž, jak jsem si myslel.

Každopádně díky za pomoc.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#72 » čtv 3. pro 2015, 08:59

Chudzoskruo a to je právě ten tragický pohled většiny uchazečů na tuto situaci - prostě to zkusím a uvidím. Až mě mrazí v zádech, když si uvědomím, kolik takových zkoušejících třeba projde, aniž by měli alespoň základní návyky...



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#73 » sob 5. pro 2015, 06:27

Tak zase já byl jediný, co to neodstřílel.
Ale těmi návyky jsem myslel návyky pro přesnější střílení - necukání zbraní před úplným dokončením zmačknutí spouště a před výstřelem (strhávání) a způsob držení, při kterém se vůbec líp zbraň drží, aniž se hýbou ruce sem tam.

Bezpečnost bych určo nepodcenil, ale je fakt, že někdo by ji podcenit mohl.



Standa Orel
Příspěvky: 22

Příspěvek#74 » čtv 14. dub 2016, 18:29

Ahoj kluci,
Dnes se mi (hlavně díky vašim stránkám) podařilo napoprvé udělat zkoušky odborné způsobilosti. Moc díky, všichni tam jsme se shodli, že nebýt vás, tak to nikdo z nás nemá. Dokonce vám i někteří chtěli poslat flašku, ale nemáte na stránkách žádný kontakt, tak poděkování aspoň takto. Mimochodem úmrtnost při zkouškách byla dnes v Kolíně 50%. Ze 14 nás dokončilo 7, nervozita si asi vybrala svou daň. :(
Takže ještě jednou dík,
Standa



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#75 » sob 16. dub 2016, 18:24

Taky se musím připojit s poděkováním. Koupil jsem si v play marketu apku a také cvičil na Vašich stránkách. Vyplatilo se a testy byly na plný počet, během deseti minut jsem vypadl z místnosti. Šel bych dříve, ale bylo mi blbé jít první :-) Tak jsem šel až druhý. Hold člověk se to musel prachsprostě nabiflovat.
Spoustu kvalitních informací jsem čerpal různě z webu, ale u Vás to byl slušný základ.

Teď budu sosat další detaily ohledně výběru zbraně.

Střelba byla celkem dobrá (všech 5 zásahů, nejhorší 6tka), ale ruce se mi klepaly řádně.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů